Børge Willy Radsted Arbing citáty

Sven Hassel, Sven Hazel, Sven Willy Hasse Arbing · pseudonymy

dánská, 1917 - 2012

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (15)

...Dám zastřelit toho, kdo je zodpovědný za tenhle stav. To vás ujišťuju. – Děkuju vám mockrát. To je velká pomoc. (Generál SS)


"... Nevěřte tomu, co je na přezkách vašich pásků. Bůh s váma není. O nic víc, než je s těma druhejma. Válka je vrchol lidský hlouposti. Ďáblova práce. Někteří tuhle válku nazvali křížovou výpravou. To je rouhání. Je to válka kvůli kořisti. Největší zabíjení na světě." Padre Emanuel, Monte Cassino


“Jestli se z toho dostaneš, jestli se vrátíš domů, pošli to mý ženě a řekni jí – řekni jí, že jsem nemohl nic dělat. Řekni jí, jak nás zradili. Nechtěl jsem umřít – ale nemůžu s tím nic dělat.” Vzal jsem obálku a zastrčil si ji do kapsy. “Řeknu jí to,” ujistil jsem ho. “Řeknu to všem, neměj obavy! Povím celýmu zatracenýmu světu, co nám ty parchanti mizerný provedli…” Sven, Generál SS


Co se teda stane? – Buď se z týhle smrdutý díry dostaneme vlastníma silama, nebo spácháme hromadnou sebevraždu. Je to úplně jednoduchý. Ale je úplně nanic sedět na zadku a čekat na něco, co se nikdy neobjeví. (Generál SS)


Führer se nezajímá o žádné záchranné operace – zajímá se jen o vítězství. Bůh ví, že vám tady poskytl už dostatek času! A jediné, co vy dokážete, je skuhrat, že chcete víc mužů, víc potravin, víc munice… Co jste provedli se všemi těmi muži, které jste měli? Kam se poděla veškerá vaše munice? Pořádali jste snad ohňostroje? (Generál SS)


Jo, jen se pořádně podívejte. To, co tamhle leží, to bejval člověk. Řekli vám vůbec někdy, že to bude takovýhle? Řekli vám vůbec někdy, že od vás čekají takovouhle oběť? Ne fajnovou rychlou smrt, ale něco, co si budete muset protrpět po celej zbytek života… Takže jestli někdo z vás tyhle jatka přežije, tak svejm synům, pokud nějaký budete mít, sakra dobře vysvětlete, že tohle, tohle je válka… lidi jako kusy syrového masa na řeznickým špalku… str. 50, kniha Generál SS


Koukejte mi vlízt na hrb! To si nedokážete v tý svý natvrdlý palici srovnat, že jako armáda už neexistujeme? Chodit za mnou a brečet o pomoc není k ničemu. Nemůžu vám nic dát, protože sám nic nemám. (Generál SS)


Který kretén vás povýšil na velitele družstva? – Pane poručíku, já nemám žádný potěšení z toho, že někomu velím. Já tomu říkám spíš povinnost než potěšení. Jenže rozkaz je rozkaz a každej ví, že my desátníci jsme páteř německý armády. Důstojníci, jestli dovolíte, to je jen taková šlehačka na dortu… Jestli mi ten výraz dovolíte. Nechci bejt nezdvořák, ale kde bysme bez nás byli? (Generál SS)


Malou radu, poručíku, než se do toho pustíte: víte, my jsme teď v Rusku, ne v Německu. Jsme v zákopech, a ne v kasárnách. Pozdrav možná může udělat divy, pokud jde o vaše ego, ale život nikomu nezachrání. (Generál SS)


Měli byste se spíš vyspat. – Za světla nikdy neusnu. – To je mi ovšem líto. Plameny Stalingradu vám bohužel uhasit nemůžu…(Generál SS)


Nenapadá tě nic? – Co tady může člověka napadnout? (Generál SS)


Předpisy! Předpisy! Bůh pomáhej německýmu národu, když nebude moct dělat nic bez předpisů! Tady je člověk, kterej trpí, a tady jsou černý brejle, který nikdo jinej nechce, a tadyhle je zatracenej felčar, kterej s tím prej nemůže souhlasit kvůli předpisům.. do prdele! Co chcete, abychom s těma zatracenejma brejlema dělali? Máme je odnést v nepromokavým pytlíku až do Německa? Buď mu do těch jeho papírů zapíšete, nebo dál půjdeme bez vás. (Generál SS)


Šílenci pitomý! Pošlou hluboko do Ruska armádu oblečenou jen ve svinskejch nočních košilích a čekaj od ní, že bude bojovat! Zatracený svině svinský! (Generál SS)


To jste si ho nikdy neprověřil? To vás nenapadlo, když někdo slouží dva roky u führera a pak se najednou dá do služeb gestapa, že by si zasloužil, abyste si ho trošku prověřil? (Generál SS)


Žij pro dnešek, chlapče. Na zejtřek kašli. Když neztratíme hlavu, dokážem to. – To chci vidět! (Generál SS)