Koupit knihy

Václav Semerád

česká, 1945 - 2021


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 19 knih

Komentáře (2)

gladya
13.03.2018

Pana Semeráda jsem objevila, když jsem potřebovala "nakrmit" svou první čtečku. Tehdy se trh s e-knihami teprve rozjížděl a člověk musel trochu hledat, takže server, kde byly e-knihy legálně zdarma, mě potěšil.

Pro pana Semeráda mám trochu slabost, i když vím, že nepíše velkou LITERATURU. Kdybych si chtěla zahrát na kritika, vytkla bych jistou schematičnost postav, možná i dialogy, někdy i styl vyprávění a jiné věci. Jenže mně se to jako celek docela líbilo.

Nejvíc oceňuji koncept paralerních světů, dokonce, dvě metody jak mezi nimi cestovat. Zajímavé bylo i propojení Čtvrté říše a Čtvrté Země s Andílkem a Jupiterským duchem.

Trochu přitažené se mi zdají až moc superschopnosti, to je v zmíněných paralerních světech, Démonovi i Rusalkách. Beru to snad v knížkách určených pro děti. Taky se mi zdá, že někdy jsou "dary" mimozemšťanů dalším lidem předávány až moc velkoryse, to opět lze akceptovat spíš u dětských příběhů. Hezky je to řešeno v Démonovi.

V některých knížkách mi chybí víc o světě mimozeměťanů, vlastně jen Ďábelské světy jsou podrobněji popsány, včetně zvláštního rodinného uspořádání. Tam mě současně napadají věci, které by se mohly rozvést, třeba důsledky dlouhověkosti.

Pochopit se dají některé autorovy úvahy o politice, i když s nimi čtenář nemusí vždy bezvýhradně souhlasit. Zajímavé je určitě naznačení ekonomických dopadů vyspělých technologií včetně toho, že ne každý je uvítá.

Celkově je pro mě dílo pana Semeráda příjemné oddychové čtení.

encyklopedie
26.11.2017

....na stránkách sw.gurroa.cz se nachází Semerádova kniha , nevyšla - pouze jako ebook,
"Přítel"
Tajné služby, armády a zkorumpovaní politici jsou mocné síly.
Ale po světě se šíří síla ještě mocnější, rozhodnutá svět napravit a každé zlo potrestat.
976 stran dobré zábavy ..... Semerád umí