JAK JSEM RODILA INDIÁNSKÉHO SYNA Z KMENE ČEROKÍ

recenze

Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí (2023) 4 z 5 / Knižní střípky
Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí

39/2024
JAK JSEM RODILA INDIÁNSKÉHO SYNA Z KMENE ČEROKÍ
DANKA ŠTOFLOVÁ
Nakl. ARGO
Rok vydání 2023
268 stran
9h 24min
4*/5

Myslím si, že většinu z nás kniha zaujala minimálně svým originálním názvem a musel se podívat, o čem to vlastně je.

Tento příběh vznikl na základě úspěšného blogu, ve kterém autorka zpracovávala příběhy z indiánského prostředí.

S trochou nadsázky se dá říci, že je to o tom, jak jedna česká holka k indiánskému štěstí přišla.

Bylo to velice milé a hlavně vtipné vyprávění o soužití dvou naprosto odlišných kultur. Vyprávění o indiánských zvycích a tradicích, jejich pohledu na svět a jejich nekonečné lásce k přírodě bylo velice osvěžující. Skákání v čase mi kupodivu nijak nevadilo, prostě jsem si nechala vyprávět Terezou Dočkalovou historky z tohoto poněkud exotického prostředí. Chvíli jsem knihu i klasicky četla, ale nakonec jsem se vrátila k poslechu.

Sice se tam občas některé věci opakovaly, ale v rámci poslechu mi to nijak nevadilo. Ráda jsem se ke knize vracela a opravdu velice často jsem se smála nahlas. Zajímalo by mě, jestli to skutečně takto funguje, jestli opravdu Čerokézové jsou takoví, jak zde byli vyobrazeni. Poněvadž pokud ano, nějakého takového bych ráda poznala. ( BŘEZEN 2024).

Nakladatelství Argo
#spoluprace