Dívka, která jezdí ráda vlakem.

recenze

Dívka ve vlaku (2015) 5 z 5 / klarinka9974
Dívka ve vlaku

Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem.

Rachel je alkoholička, ne jen že v knize přijde o práci, dost věcí si ve svém životě nepamatuje a to jen díky alkoholu. Její alkoholické chvilky jsou až nesnesitelné a občas by potřebovala hodně proplesknout, což se i jednou v knize stane. Každý den jezdí vlakem. Od začátku jsme měla strach z toho, že kniha bude jen o tom, jak jede ve vlaku a co vidí a slyší. Díky bohu se zde dost střídají místa a lidé.

Kniha je od začátku zajímavá. Hlavně čtete pořád dál a dál, jen aby jste přišli na to, co že se to vlastně stalo.
Knihu jsem měla přečtenou během pár dnů, kdy mi utíkaly stránky sami a celkem mě to bavilo.

V knize poznáváte životy a chování každé důležité postavy. Jejich silné a slabé stránky, jejich plusy a mínusy. Určitě si někoho z nich oblíbíte a někoho budete podezřívat.

Od doby kdy zmizí Megan (Jess), je kniha o něco zajímavější, ne jen že se snažíte vy sami, představit si co se jí kde stalo a kdo by v tom mohl mít prsty, ale prožíváte každý den hledání s ostatními postavami.

Určitě padne několik nápadů, kdo by to mohl být, ale ani já do poslední chvíle nevěděla. Došlo mi to, až když jsem si přečetla jednu větu, která jasně ukazuje, že zde není něco a někdo v pořádku.

Já jsem se u této knihy nenudila, rozhodně mě bavila, potěšila a byla jsme i mile překvapená. Kniha je každou stránkou zajímavější a záhadnější a ten kdo to uhodl už na začátku, je vážně dobrej.

Na konci knihy přijde jisté odhalení, ve kterém dostanete vysvětlení proč se ty věci staly a kdo je zavinil, nebo v tom měl aspoň malinko prsty.

Nikdy jsme tento typ knihy nečetla a díky Dívce ve vlaku se chystám na další takové příběhy, kdy se budu těšit ne jenom na celý děj ale hlavně na odhalující pravdu a klidný konec.
Tuto knihu hodnotím jako povedenou a moc se mi líbila.

Jedna straka pro smutek je, druhá pro radost, třetí dívku znamená. Třetí dívku znamená. Na té třetí jsem se zasekla, prostě se nedokážu hnout z místa. Hlava mi bobtná zvuky, ústa mám plná krve. Třetí dívku znamená. A já ty straky slyším, chechtají se, vysmívají se mi chraplavým skřehotáním..... Někdo se blíží.....No, jen se koukni, k čemu jste mě dohnali!