Paní Postelová a její utrpení.

recenze

Z lásky k vám (2015) 5 z 5 / klarinka9974
Z lásky k vám

Kathryn je žena ředitele prestižní školy. Je dokonalým obrázkem matky a manželky, která žije spokojený a naplněný život. Život, který jí budete závidět.
Dnes ráno připraví snídani pro svou rodinu a vypere prádlo.
Dnes odpoledne zastřihne květinové záhony a upeče koláč na synův kriketový zápas.
Dnes večer si klekne před svého manžela a bude čekat na jeho soud.
Za každé porušení pravidel ji stihne trest.
Její tělo je pokryté jizvami.
Kvůli dětem nikdy nevydá ani hlásku.
Dnes v noci Kathrynina trpělivost přeteče.
Vyndá z kapsy nožík a muže, který ji šestnáct let týral, zabije.
Zítra ji čeká vězení, soud a ztráta dětí.
Ještě pořád jí závidíte?

Příběh vypráví o tom, jak Kathryn zkouší znovu vybudovat svůj život a usmířit se s dětmi, které se jí odcizily. Povznášející román o vnitřní síle, přátelství a houževnatosti lidského ducha.

Zničili byste rodinu, abyste zachránili své děti?

Tuto autorku jsem neznala. Na knihu jsem narazila náhodou tady na databázi knih. Jedna slečna o knize mluvila jako o tom, že by byl hřích si knihu nepřečíst a proto mě kniha hned zaujala.

Rozhodně si chci přečíst další její knihy, ona vás dokáže tak dostat do děje, popisovat do detailů příběh až vás z toho mrazí a doufám, že i další její knihy, jsou tak čtivé a ze života, který si mi, někteří čtenáři neuvědomujeme.

Na začátku je těžké se začíst, mě to dělalo veliké potíže a měla jsem dokonce i chuť knihu odložit. Ale prosím vás nedělejte to! Knihu si dočtěte do konce, protože tento příběh za to stojí.

Kathryn je podle mě skvělá ženská. nadevše miluje svoje dvě děti a nedokázala by jim nikdy ublížit. Jenže i přesto, že dětem nikdo neubližuje, jí každý den ubližuje jistý člověk.

Utrpením a žalem, kterým si projdete v průběhu celé knihy, je opravdu síla. Dostane vás do kolen chování tak skvělého, všemi obdivovaného manžela.

Kethrynin život je plný překážek a i když se dostane z nejhoršího, přijde o to nejcennější a nikdy nebude mít klid. Nikdo by takový život nechtěl žít a jen si ho představit?? Brrrr....

A když si sami představíme kolik žen takto trpí.....
Může to být každá pátá žena. která je doma ve stejné situaci, je uzavřená do sebe a navenek se usmívá ale uvnitř krvácí.

Tento příběh nevypovídá jenom o zneužívání a násilí ale také silnému poutu kamarádek, cíli, který si sami vystaví a lásce k dětem, která není nijak utěšovaná.

Přijde mi celkem divné jak se děti zachovaly i přesto, že věděly jak se otec choval.
Rozhodně bych ve stejné chvíli svou vlastní maminku nezavrhla ale spíše bych jí podpořila.

Jenže když si přečtete celý příběh, tak Kethryn byla od začátku ta divná matka, ten šum v pozadí. Což je rozhodně pro každou matku, to nejhorší na světě.

Matkou ještě nejsem, ale rozhodně bych chtěla, ale nikdy bych nechtěla dopadnout jako Kathryn.

Po této knize si uvědomíte, jaké skvělé jste měli dětství a jak moc milujícího máte přítele nebo manžela.

Nedokážu si představit, že je někdo opravdu tak krutý. Nedokážu si představit v jakém bych žila strachu a obdivuji jak se k tomu Kethryn postavila a myslím si, že udělala tu nejlepší věc která ji napadla. Tak moc ji ubližoval.
Směšně bodoval a to nejhorší je snad to nejvíc nejděsivější vyslovit. Posuďte sami, jestli by jste tomuto dokázali čelit.....

Knihu si přečtěte, je to opět zase z jiného doušku kávy ale připravte se na to, že tento příběh vás nenechá chladným.

Budete nenávidět, obdivovat, prožívat, litovat, smutnit a nakonec milovat a pocítíte i jistou výhru.

Je to přesně ta kniha, ve které jste součástí a cítíte každou bolest a strach!!!....

Posbírám všechny ty kousíčky, na které si mě rozbil, poschovávané po zásuvkách, zametené pod koberec a zastrkané pod polštáři, a dám se znovu dohromady. Stanu se vším, čím jsem si kdysi myslela, že se stát můžu. Za všemi sny, které jsem si nechávala zdát, než jsi mě zlomil- úplně za všemi se vydám.