Láska rozhodne ovšem.

recenze

Koruna (2017) 5 z 5 / klarinka9974
Koruna

Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, netušila, že by se mohla zamilovat do jednoho z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka nečekala! Jen počítala dny, až bude moct poslat všechny domů. Po událostech, které se odehrály v paláci, si ale uvědomuje, že nemůže být na všechno sama. A že srdce někdy překvapí i nejotrlejšího cynika. Co když ale bude muset učinit volbu, která je důležitější, než si kdy pomyslela?

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Ne jen že, je obálka opět krásná a fialovou prostě miluju, ale i proto, že celá Selekce je pro mě srdcovou záležitostí.

"35 nápadníků vstoupilo do Selekce. Kdo získá její srdce??"

Hned jak jsem narazila na první díl, nedokázala jsem přestat číst. Milovala jsem každou stránku, hltala slovo za slovem a nedokázala jsem se odtrhnout.

Po každém díle jsem jen čekala na další. A když se konečně naskytl, opět jsem se ponořila s chutí do skvělého pokračování.

Ať začnete číst jakýkoliv díl, vždycky se hned začtete a je až neuvěřitelné, jak moc vás kniha pohltí do děje. Všechny díly byly úžasné, měli smysl, fantazie vám pracovala a láska neznala hranice.

Koruna mě překvapila. Se Dcerou jsem byla celkem zklamaná, princezna mi přišla nafrněná, nedokázala ovládat svou povýšenost a sama osobě to neměla v hlavě v pořádku.

"Selekce může mít pouze jednoho vítěze. A princezna má pouze jedno srdce."

Tento díl je úplným opakem. Jako by infarkt matky ovlivnil její chování a přístup k nápadníkům. Začala si více uvědomovat o co by přišla, dokonce začala milovat a užívat si každý den. Je jasné, že tyto princezny to nemají jednoduché. Od narození mají povinnosti a neprožijí život jako my. Ale kdo by jim to aspoň maličko nezáviděl?? Už jenom ty šaty.....

Tato kniha je sladkou třešinkou na dortu. Užijete si každou stránku, zamilujete si některé z nápadníku a prožijete zapeklité situace. Ale hlavně si knihu vychutnáte od první stránky, protože to je přece poslední díl.

Tento díl je přesně tím co očekáváte od posledního dílu, láska překoná strach a hranice. A popravdě kdybych nemusela do práce, tak se nezvednu z postele dokud knihu nedočtu.

I přesto, že je od začátku jasné kdo získá princeznino srdce, dokonce si nejste už ničím jistí. Je to stejně záměrně mylné a pochybovačné, tak jako si král vybíral svou královnu. A to napětí, ve vás zanechá jisté uspokojení.

Autorka je moje favoritka, se Selekcí si získala moje srdce a už teď čtu její další knihu Siréna. A i přesto, že jsem na pár stránkách, hned mě děj o Oceánu ponořil do samotné hloubky.

Na tuto sérii budu dlouho vzpomínat a dokonce si myslím, že se k ní jednou určitě vrátím.

A poslední EPILOG na závěr mě dostal, krásně napsané a každá dívka si v těch pár řádcích najde svůj příběh.