Cesty do minulosti.

recenze

Rudá jako rubín (2012) 5 z 5 / klarinka9974
Rudá jako rubín

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.

Nechte v sobě ožít ten nejkrásnější pocit na světě!!

Kerstin Gier je mojí jednou z mála oblíbených autorek. Vždycky si mě dokáže získat její skvělou knihou a krásnou obálkou.

Jako první jsem od ní četla První stříbrnou knihu snů. Bohužel jsem se ještě nedostala ke třetímu dílu, ale snažím se :D!

Narazila jsem na knihu Rudá jako rubín. Nic jsem si o knize nepřečetla, takže jsem ani nemohla nic očekávat. Hned jsem v knihovně využila toho, že jsou k vypůjčení všechny tři díly. Dva na mě ještě čekají.

Knihu jsem si zamilovala hned od první stránky. Byla tak neskutečně čtivá, že jsem měla po dvou dnech knihu přečtenou. A nejraději bych četla i přes den místo práce, ale bohužel to nejde.

Kniha mi přišla tak trochu jako Mé sladké šestnácté století. Zde v této knize je převážně hodně záhady, mnoho otázek a nakonec sladké skončení knihy.

Dokonce jsem se dozvěděla, že je kniha zfilmovaná, tak hned po přečtení všech tří dílů, si nenechám ujít ani film.

Kniha je o cestování v čase. Odhalení, kdo a proč vlastně může cestovat. Návštěvách minulých a hodně dávných osobností a přátelství. Rozhodně nesmí chybět ani láska, která se jen tak nenechá zmást.

Kniha je čtivá, bude těžké knihu odložit, nebudete se u knihy nudit a budete překvapené jak moc rychle ubíhají stránky.

Hlavní postavy jsou přátelští a zamilujete si jak Gwendolyn tak i hezouna Gideona.

Není ale jednoduché přijít na to, kdo je v knize záporák. Mnoho nápadů bych měla. Navíc jsou stále neodhalené tajemství, které se dozvíte až v dalším díle. Není vůbec snadné této knize odolávat.

Dozvíte se informace z minulosti. Dokonce i nějaké tajné hříšky a budete závidět krásnou dobu s nádhernými šaty.

Kniha vás potěší, oblíbíte si všechny postavy, duchy, nebezpečí a pády. Budete s hrdiny bojovat, soucítit s nimi a dokonce se i smát.

Knihu doporučuji ne jenom milovníkům fantasy, nakladatelství cooboo a mládeži, ale i dospělým. Takový odpočinek jako u této knihy, dlouho nezažijete.

Jsem z knihy nadšená a už teď hned se vrhnu na další díl, protože mě ty drahokamy nemůžou utéct!!

Mnoho lidí o této sérii píše, nebo mluví jak je skvělá, jak se hezky čte a jak moc se jim líbila. Dokonce jsem se i já sama o tom konečně přesvědčila, že někteří lidé mají prostě stejné názory :))

Honsova58
07.04.2018

Krásná recenze.

Knihomolka1996
26.05.2017

Krásná recenze, zaujala mne na tolik, že si ji asi také v nejbližší době přečtu :-)