Dívka plná tajemství.

recenze

Siréna (2017) 5 z 5 / klarinka9974
Siréna

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim.....

Kiera Cassová je úžasná spisovatelka. Dokáže ve mě vyvolat pocit, že jsem součástí příběhu. Nedokážu se odtrhnout od jejich knížek a celá Selekce pro mě byla skvělým zážitkem.

Sirénu jsem si proto nemohla nechat ujít. Už je proto, že je obálka opět lákavá a samotný popisek u knihy vás rozhodně neodradí.

A tak jsem jeden den začala číst a druhý den jsem knihu dočetla. Páni, byla opravdu hodně čtivá. Už od první kapitoly si zamilujete samotné vyprávění.
Sice mě první kapitola trošku zmátla a musela jsem déle přemýšlet nad tím co, že se to vlastně stalo a kde se co stalo a kdo umřel. Hned jsem si vše dokázala živě vybavit a hltala jsem stránku za stránkou.

Celý příběh je naprosto skvělý. Nebudete se nudit. Zamilujete si všechny Sirény i když je každá jiná. Budete obdivovat jejich mlčení a oddanost moři.

Budete naslouchat písním, které zpívají a zároveň je obdivovat jak dokážou jen tak pro oddanost oceánu usmrtil lidi.

Tento příběh není jenom o tom. Je o lásce, o poutu které přetrvává. Je to jako lano, co je k sobě táhne a vždycky si k sobě najdou cestu. A i přesto že je Kahlen raději sama, nepokouší osud a snaží se dodržovat pravidla, tak jeden pohled do modrých očí změní vše.

"Na tohle jsem čekala neuvěřitelně dlouho."

Tato kniha je přesně ten typ knihy, který si zamiluje snad každý. Budete se nořit do hlubin oceánu až ucítíte jeho sílu. Budete doufat v pravou lásku, která bude pulzovat každou stránkou a na posledních stránkách se budete modlit pro šťastný konec.

Jejich zpěv je smrtící, ale co když promluví? Je to snad ještě horší a můžou na to lidé umřít i mimo oceán??

Ať se děj odehrává kdekoli, pod vodu, v knihovně, vždycky vás bude bavit každé slovo a budete se těšit na každou stránku. Tato kniha je krásná jako samotná obálka.

Těším se na další a další knihy od této autorky, vzbuzuje ve mě pocit, že i ty dobré knihy ke kterým se jednou vrátím, existují.

Samozřejmě nastane i chvíle, kdy si říkáte, že oceán je vážně krutý. Ale je to všechno jenom fantasie a u této knihy vám bude pracovat na plné obrátky.

Takže abych to shrnula. Zamilovali jste si Selekci?? Autorka je pro vás oblíbená?? Tak si tuto knihu nenechte ujít. Dostanete novou naději na nové krásné knihy. Vžijete se do děje a zapomenete na své trápení.

Já jsem z knihy naprosto nadšená!!!! Miluji šťastné konce a knihy kde vítězí láska nad veškerým zlem a to všechno najdete v této knize!

"Vrhni se srdcem do vln,
svoji duši tak zatratíš i spálíš zároveň.
Jen pij, i když tě moje voda zničí,
dej život, aby tisíce jiných šly dál....."