Staňte se na chvilku pohádkovou postavou.

recenze

Strážci příběhů (2016) 5 z 5 / klarinka9974
Strážci příběhů

Během letních prázdnin na zapomenutém ostrově kdesi ve Skotsku se Amy dozví, že jako členka staré šlechtické rodiny ovládá schopnost vstupovat do knih a ovlivňovat již napsané příběhy. Amy si ve světě knih brzy najde přátele: moudrého Šér Chána z Knihy džunglí, láskou usouženého Goetheho Werthera nebo Olivera Twista, kterému daruje žvýkačku, což se posléze ukáže jako velmi nerozumné…
Svět knih ale není tak pokojný, jak se Amy zprvu zdálo. Nejprve zmizí peníze z Ali Babova pokladu. Pak se cestou na ples k panu Darcymu zraní Elizabeth Bennetová, takže jeden z nejznámějších milostných příběhů je náhle v ohrožení. Amy je brzy jasné, že musí najít toho, kdo do příběhů zasahuje. Když události začnou prosakovat i do reálného světa, a dokonce mají oběť na životě, ukáže se, jak je ohrožení vážné. O co tajemnému nepříteli doopravdy jde?

Kniha mě převážně zaujala samotnou obálkou a jak se říká: "Nesuďme knihy podle obalu...", já rozhodně se tím neřídím. Obálka by měla zaujmout na první pohled a oslovit nás. Poté by jsme si měli přečíst o čem kniha je a sami se rozhodnout, jestli si knihu přečteme. Já to tak tedy dělám :D

Kniha má obálku zajímavou a lákavou. A už jen samotný název vám napoví, že kniha nebude nic pro lidi, kteří se chtějí bát.

Od začátku procházíte životem Amy, její matky Alexis, babičky a tak nějak všech okolo. Jediné co mě zaráželo bylo to, že Amy své matce neříkala mami ale jejím křestním jménem, asi záměr autorky.

Naopak mi vyhovovala, že na ostrově bylo opravdu málo osob a tím jste měli o všem přehled, neztráceli jste se v ději kdo je kdo a otázkami: "Byla tato postava už popisována? Kdo to vlastně je?" Navíc jsou postavy vystupující v příběhu velmi sympatičtí. Najdou se i tací, co musí knihu nějak okořenit a tak se neobejdeme ani bez posměvačné blondýny a zákeřné malé holce, kterou si rozhodně na konci příběhu nezamilujete.

Naopak si některé postavy zamilujete. Amy bude hlavní hrdinkou, budete obdivovat její talent, příhody a zapálení pro vyřešení problémů. Will je na začátku knihy vcelku nesmělí, na konci se ukáže v tom nejlepším světle a navíc, už to nebude jen tak ledajaký chlapec!

Kniha má rozhodně skvělý nápad. Kdo by nechtěl číst své milované knihy a pak do nich vstoupit kdykoli a kdekoli to je možné. Každý knihomol by se chtěl setkat se svým knižním hrdinou i kdyby jsme mu měli jenom zamávat. Nebo kdo by nechtěl, místo čtení řádků, objevit se v knize a sami si příběh prožít? Opravdu je kniha až tak moc lákavou, že si ji zamilujete.

Jenže, ne vše je tak jak má být......

V různých pohádkách se začínají ztrácet věci a když pohádka nemá vše co by mít měla, není už celá a tím pádem ztrácí na existenci. A to je potom katastrofa do které se zapojuje Amy a snaží se rozluštit, kdo pohádkové okamžiky krade.

Ocitnete se v tváří tvář králíkovi z Alenky v říši divů, poznáte začátek knihy Proměny od Kafky, zamilujete si Šér chána z knihy džunglí a přesvědčíte se o tom, že každá postava má dobré srdce.

Od začátku do konce jste ponořený v jednom příběhu za druhým, noříte se do světa animovaného dějství a užíváte si ten úžasný pocit a sen, mít také toto nadání.

Neobejdete se bez neštěstí, projdete si peklem, protrpíte smrt, vyhnete se vlastní smrti a nakonec? Zvítězí vždycky dobro!

Postavíte se čelem nebezpečí, přijdete na to kdo za tím vším vězí a nakonec, si prožijete lásku.

A pokud nezemřeli.....

Rozhodně nevěřte všem princeznám, sice jsou roztomilé ale dost rozmazlené a mají velkou moc!

Oceňuji skvělí nápad na děj knihy, nikdy by mě to nenapadlo a samotný nápad dává celému příběhu to pravé.

Knihu doporučuji snad všem. Knihomolům, kteří si přijdou na své. Lidem, kteří si chtějí odpočinout od náročné literatury a vrátit se do dětství. A tak nějak zbývajícím lidem, kteří milují pohádky a nikdy nepřestanou. Dozvíte se pár informací o knihách, které neznáte. Zamilujete si pohádkové příběhy a aspoň na chvilku uvidíte vše růžově! :)

rosa12
26.04.2017

Na tuto recenzi jsem dělala také recenzi a kniha byla famozní