Další recenze na knihu Fangirl.

recenze

Fangirl (2015) 5 z 5 / klarinka9974
Fangirl

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji.
Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet.
Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?

Je to moje druhá kniha od autorky. Kniha Eleanor a Park, mě nijak moc neoslovila a proto jsem byla zvědavá na další knihu. O knize Fangirl tu hodně lidí píše recenze o tom že se kniha nepovedla, že je to nudné a o ničem. Některé komentáře Vás natolik odrazují od knihy, že si tu knihu jednoduše ze seznamu vyškrtnete. I přesto že jsem se i já nechala unést komentáři, knihu jsem si musela přečíst. A i když to vyzní divně, kniha Fangirl se mi vážně líbila.

Uvědomila jsem si, že když si přečteme komentáře hned si o knize uděláme svůj názor, ale rozhodně je lepší se sami přesvědčit o tom, zda-li je kniha tak strašná a nebo zrovna Vám se bude líbit.

Kniha nebyla nijak akční, nic moc se v knize nedělo, ale zase to bylo pohodové a oddechové čtení. Cath je přesně tou dívkou, kterou jsem já když jsem někde nová. Nejraději bych nikam nešla, nikde se neukazovala, protože na mě všichni koukají, asi proto jsem ji pochopila, i když ona to občas dost přeháněla. Kniha se čte sama, ani si neuvědomíte že už jste přečetla tolik stran. Děj na vysoké škole je zajímavý. Její vztah se sestrou je ze začátku až moc nerozlučný a proto se nedivím ,že se Wren chtěla osamostatnit. Nevyřešený vztah s matkou zůstává otazníkem, čekala jsem že se sejdou a promluví si, bohužel k tomu už se autorka nevrátila. Levi je milí, pozorný a usměvavý kluk, který si myslím přináší do života jen radost. Byla jsem nadšená z toho, jak Cath našla zálibu v psaní pokračování Simona Snowa a nikdy ji to nepřestalo nudit. Čím více měla návštěvnost, tím více psala.

V knize se píše o knihách Simona Snowa, jsou z ní úryvky a Vy po přečtení si chcete knihy přečíst, ale bohužel knihy neexistují.

Kniha se mi líbila, i přesto že děj nebyl nijak zajímavý, kniha měla své vlastní kouzlo. Myslím si, že vás vysokoškolský život nudit nebude a Cath i přesto, že je nudná, bojí se lidí, má své charisma a úžasnou fantazii. Kniha stojí za přečtení a poslední stránka je opravdu pomyslnou třešinkou na dortu.