Zzofinka Zzofinka komentáře u knih

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Od zacatku mel pribeh spád,s kazdou dalsi strankou jsem byla zvedavejsi a zvedavejsi.Moc se mi to libilo!

03.11.2020 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Naprosto perfektní! Vůbec jsem neměla pojem o podrobnostech francouzské revoluce, úžasné jsou i poznatky, jak to vypadalo v celách, jak probíhaly popravy, trochu děsivé je chování davu... Už čtu poslední díl a bojím se, že až ho dočtu, bude mi Hermína velmi velmi velmi chybět :-)

16.10.2020 5 z 5

Verity Verity Colleen Hoover

No ty kraaaso!Nemohla jsem prestat,tohle je vážně sila!Velmi zdarile dilo,i kdyz nektere pasaze jsou az tezko uvěřitelné,ale nevadi,nevadi,ja se nenudila!!

03.08.2020 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Do poloviny knihy jsem měla velký zmatek v postavách, je jich tam opravdu až moc, kdyby se to lehce proškrtalo, rozhodně by to nebylo na škodu. Ale když jsem se dostala do poloviny, knížku už jsem hltala. Příběhy jsou moc hezky vystavěny, zasazeny do historických souvislostí, nechybí mezilidské vztahy, romantika, láska, smrt, hořkost, pomsta. Poslední stránky jsem nakonec četla do dvou do rána, protože prostě nešlo přestat. I slza ukápla. A že Štěpán Javůrek píše text jako slohovku? No tak to pardon, sama se živím psaním a tenhle styl se mi četl moc pěkně. Ubírám hvězdičku za mnoho postav, jinak můžu knížku doporučit!

21.11.2022 4 z 5

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

Heřmánkové údolí a Hlas kukačky je samozřejmě vysoká laťka, podle které je těžké hodnotit, ale já myslím, že i tahle knížka se moc hezky četla, líbí se mi historické souvislosti a spád. Takže za mě i tentokrát pětihvězda a děkuji :-)

28.02.2021 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Rudik ma pravdu!Po dlouhé době jsem cetla dlouho do noci,je to lehke,vtipne cteni,ve kterém se (asi spis zeny) najdou. Zdařilá prvotina,jen tak dal!

22.10.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Přiznám se, že Úzkosti a jejich lidé se mi líbily víc, přesto dávám pět hvězdiček. Na začátku jsem se řehtala, na konci jsem plakala, mezitím se občas i dojímala a zamýšlela. Děkuju!

24.08.2020 5 z 5

Ztotoznuju se s názorem,ze jsem se nekdy az ztracela,ale zároveň s nazorem,ze je to velmi dojemné cteni a nuti k zamyšlení.Nicméně jsem rada,ze to byla krátká knizecka,asi mi to stacilo.

12.08.2020 4 z 5

Les Bor Les Bor Pavel Kohout

Snažila jsem se přihlédnout k tomu, že je to prvotina. Příběh celkem v pohodě, taková průměrná česká detektivka. Autor se prý inspiroval severskými detektivkami, to jsem teda nepoznala. Ale hrozně mi vadil ten šroubovaný jazyk. Již a též nebo Také tě miluji? To mi vyloženě tahalo uši, takhle prostě lidi normálně nemluví. A anglické texty oblíbených detektivových písniček mě totálně vytáčely.

05.05.2020 3 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Četla se dobře, ale občas mi připadalo jednání hrdinů nějak neautenticke. Každopádně určitě zkusím i další knížky autorky.

24.04.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Líbila se mi. Zajímavý rozměr psychologie člověka a fakt, čím je vlastně osobnost tvořena, jak moc nás ovlivňují rodiče. Často jsem se zamýšlela. Celou dobu mě to bavilo a konec jsem tedy vůbec nečekala a dostal mě.

05.04.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Knížka se mi líbila moc, příběh je fakt propracovaný a do poslední chvíle jsem netušila, jak to celé bylo. Jen tedy třetí čtvrtina na mě trošičku utahana a jednotvarna, tam bych pár stránek klidně ozelela. Ale čtvrtá čtvrtina to dokonale vyzehlila! Za mě díky moc a těším se příště :=)

27.03.2020 5 z 5

Šťastný nový rok Šťastný nový rok Malin Maria Stehn

Knížka se mi četla lehce,příběh mě bavil a rozuzlení překvapilo, takže za mě super:)

26.03.2023 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Moc se mi to líbilo. Mám ráda vyprávění z pohledů různých postav, navíc tady mi byly postavy sympatické, přestože každá byla svým způsobem vlastně looser :-) Asi nejlepší knížka, kterou jsem od Jojo četla. Děkuji!

17.04.2021 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Přestože jsem mimo věkovou kategorii, pro kterou je Selekce napsaná, vlastně se mi četla celkem hezky :-)

22.03.2021 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Souhlasím s některými názory, že začátek byl horší, ale pak se to četlo docela pěkně. I když já mám obecně problém, když mi není sympatická ani jedna hrdinka... :-)

15.02.2021 4 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Autorku mam rada,presto jsem si nechavala tuto serii na pozdeji,trochu jsem se bala červené knihovny a jeste v 18.století.Ale jsem mile překvapena,libi se mi styl mikropribehu jedné rodiny na pozadi dějin,o kterych se rada vic dozvim.Stejně tak dnes uz clovek netusi nic o tehdejsi etikete,je to fakt zajimave poznání.Uz ctu Třetí pristav :)

11.09.2020 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Příběh mě bavil, nenudila jsem se. Mám ráda víc vypravěču, aby si člověk spíš utvoril o postavách názor. Také jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí o autismu. Do konce jsem netušila, jak to dopadne a s výsledkem jsem spokojená :).

12.04.2020 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Přiznám se, že jsem jaksi omylem přeskočila druhý díl a naskočila na třetí, ale dějově to nevadilo. Oproti jedničce ale trochu slabší, četlo se snadno a lehce, leckdy už mi ale povyskocilo místo koutku obočí...

07.02.2020 3 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Knížku jsem přečetla za dva dny a nemohla jsem se odtrhnout. Od první stránky mě bavila,což se mi často nestává. Závěr pro mě velmi překvapivý, fakt si myslím,že se s celým příběhem autorka vypiplala. Hlavní figura mi také, ostatně jako mnoha dalším čtenářům, nebyla sympatická, chovala se jak káča. Ale proč by nemohla? Kdyby se chovala tak,jak bychom chtěli,tak by přece nikdy nemohl vzniknout takovýto příběh, no ne?! Nechápu, proč bych právě za to měla ubírat hodnocení. Za mě rozhodně plný počet bodů, stejně jako Pomocnice. Tahle autorka se rozhodně tímto postavila mezi mé oblíbené. Chválím také fantastický překlad, knížka je opravdu skvěle čtivá!!!

25.02.2024 5 z 5