Zzofinka Zzofinka komentáře u knih

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Knížka se četla lehce,pribeh plynul,napeti neustavalo. Velmi se mi libi autorcin styl,pohled zeny,ktery je proste takovy citlivější. Prestoze je Kate profik,jeji lidsky přístup a empatie jsou mi sympaticke :)

01.09.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Po přečtení některých recenzi tady jsem se trochu obávala, ale musím říct, že mně se teda knížka hrozně dobře četla. Styl autorky mě baví moc, přepínání do minulosti bylo fajn, styl mluvy malého kluka podle mě taky vystihla. Napínavá knížka až do konce!

28.02.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Velmi zdařilá prvotina, přečetla jsem za několik večerů a často mě odtrhla až padající víčka. Čte se lehce, postavy jsou zajímavé, zápletka dobrá, rozuzlení nečekané a závěr překvapivý. Těším se, že autorka bude se svým talentem u klávesnice pokračovat :)

15.02.2020 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Naprosto strhující čtení!Nemohla jsem se odtrhnout a ani na chvíli jsem se nenudila a do poslední stránky jsem nevěděla,jak to celé dopadne.Opravdu doporučuju všem!

24.08.2023 5 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Hezké oddechové čtení, vlastně se mi u knížek Körnerové velmi líbí i historický kontext, který čtivě vysvětluje, škoda, že takhle to nevyprávěly i dějepisářky, respektive mě to tehdy možná tolik nezajímalo a zapamatovala jsem si tedy velmi málo :-) U příběhu jako takového mě trošku štvalo, že nedorozumění vznikala tam, kde ani vznikat nemusela. Ale to by asi zas nevznikl příběh, že...:-)

04.03.2021 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Moc se mi to libilo,knizka se cetla jak po másle a do poslední chvíle jsem byla zvědavá,jak všechno dopadne :)ja doporučuji

11.08.2020 5 z 5

Hořící stromy Hořící stromy Kristina Ohlsson

Tyjo, tak podle recenzí a celkem mála procent jsem neočekávala žádnou pecku, ale tohle mě dostalo. Knížka se mi moc dobře četla, několikrát jsem opravdu přestala jen proto, že už byly dvě ráno a já prostě potřebovala spát. Jinak jsem příběh hltala, do poslední chvíle jsem netušila rozuzlení a často jsem se dost bála. Za mě určitě pět hvězdiček!

01.07.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Taky jsem tušila vraha :-) Ale četla se dobře, autorčin styl mi vyhovuje, miluji pohledy více vypravěčů a krátké kapitoly, které dodávají knize spád.

01.06.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Naprosto souhlasím se snowpinkee i ostatními pochvalnými recenzemi. Knížku jsem dočetla minulý týden ráno a myslela jsem na ni celý den. Sama mám tři děti a úplně mi v tu chvíli přišly směšné stesky mé a mých kamarádek, jak nezvládáme a nestíháme :-D. Vlastně mi to možná i pomohlo trošku si přeskládat priority. Hrdinka byla úžasná, styl psaní super, příběh krásný, syrový a opravdový, věřím, že poděkování na začátku je právě paní, která svůj příběh autorce vyprávěla. Takže souhlasím: WOW!!!!

28.05.2020 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Už jsem od autorky četla lepší knížky,měla jsem pocit,že se to táhne,ale třeba je to tím,že jsem to četla jen po večerech a ne najednou. Konec opět honem honem,ať to máme za sebou...

21.07.2022 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nejspíš nejlepší knížka,kterou jsem kdy cetla!!!Vtipná a hluboka zároveň,nejde jen o příběh,je tam spousta mouder,no proste za mě pet hvězd!!!

28.07.2020 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Moc se mi libi autorcin styl,urcite budu cist i dalai její knížky.Zde opět zdanlive obycejne příběhy silnych zen,ktere muze zazit kazda z nas.Smekám!

25.07.2020 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

(SPOILER) Knížka se mi četla velmi dobře, hlavní hrdinka je sympatická a empatická, napínavé části dostály svému účelu. DROBNÝ SPOILER!!!! Jen prosím všechny, kdo četli, zda by mi mohli vysvětlit, zda pochopili, kdo Rachel vytáhl z vody a následně zabil? A byl to někdo jiný, než kdo se s ní loučil? Bohužel to nebylo úplně podrobně vysvětleno a chybělo mi to tam.

09.06.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Úžasná knížka.Autorcin styl je velmi podobný spisovatelskemu umeni Aleny Mornstajnove a je mi velmi blizky. Knizka se mi fakt dobre cetla,moc hezky pribeh o tom,ze nic není cernobile,ale ze zivot je komplikovanejsi.Uz ctu dalsi,a to Heřmánkove údolí,opět me zatim nezklamala.

17.05.2020 5 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Knížka se mi moc líbila, styl autorcina psaní mě chytl, střídání časových úseku i vypravecu mám ráda. Konec mě dostal, vůbec jsem nečekala takové rozuzlení... Za mě pět hvězdiček a autorce děkuji :)

21.03.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Naprosto strhující čtení! Do poslední stránky nevíte, jak to dopadne. Úžasný styl, výborny příběh. Víc takových!

22.02.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Milá a oddechová knížka se sympatickou vypravěčkou. Vzhledem k tomu, že na film jsem zrovna pozitivní recenze nečetla, často jsem při čtení přemýšlela, jak těžké musí být psát scénář, aby to nesklouzlo k bláznivé komedii, které ze srdce nesnáším. Ale vypravěčka dělá v knížce opravdu hodně. A líbí se mi, že nejde o žádnou zpovykanou Američanku, ale sebeironickou Češku tělem i duší. V jednu chvíli už se mi při čtení zdálo, že se opakují motivy, naštěstí se to brzy změnilo. Je tedy pravda, že začátek je hodně dobrý a postupem se smějete méně, ale mně to stačilo :-) Už čtu pokračování :-)

04.02.2020 4 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Knížka mě od začátku připoutala, do poslední chvíle jsem netušila, jak to celé bude pokračovat a rozuzlení a konec se mi taky líbily. Napsáno velmi čtivě a poutavě, nenudila jsem se a neměla jsem problém se začtením. Když příběh skončil, vlastně mě to zamrzelo :-)

23.02.2024 5 z 5

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Od začátku jsem měla pocit, že čtu nějakou sladkou limonádu, ale byla jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí. Mnohokrát mi vyletělo obočí nad absurditou dialogů, rozuzlení přehnané. Každopádně se to četlo docela lehce. Knížku ale nemohu doporučit a divím se množství kladných recenzí na ni...

05.08.2022 2 z 5

Zrušený rok – Deník 2020 Zrušený rok – Deník 2020 Michal Viewegh

Bohužel má LadyCharlene pravdu. Michal se dost lituje, strašně plive na Veroniku i bývalého kamaráda a nedodržuje vládní nařízení (tady mi chyběl doslov, jak to nakonec dopadlo s testy). Dost pije, fetuje a dost odpouští dcerkám, které jsou podle deníku rozmazlené vypočítavé potvůrky, které ho neustále ždímají o hadříky a kabelky. Jo a docela mě vytáčí jeho neustálé snobské - měli jsme drahý oběd, vypili jsme drahé víno a pes má drahou konzervu... Možná jsem si měla dělat čárky, kolikrát o sobě napsal, že je nejčtenější uznávaný spisovatel, to už taky přehání. Přitom nevím, co blázní, vždyť je to fajn chlap a psát umí. Snad se zase zvedne a bude líp :-)

25.10.2021 3 z 5