zuzmi39 zuzmi39 komentáře u knih

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

Kniha, která ani nenadchne, ani neurazí. Hodně básní se mi líbilo, ale zároveň se našlo i pár takových, které se mě nijak nedotkly. Ale taková poezie je. Její čtení je velmi subjektivní a každý si v ní najde něco jiného.

16.09.2023 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Kniha, která ani nenadchne, ani neurazí. Pozitivní na knize je rozhodně to, že je krátká a rychle se čte. Ačkoliv je kniha ve světě dost opěvovaná, mně se zdála spíše průměrná a dá se říct, že jsem od ní čekala víc. Musím přiznat, že v tomto případě se mi více líbil film...

18.10.2022 2 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Z knihy Prázdniny v Česku mám rozporuplné pocity. Po zkušenostech s knihou Prázdniny v Evropě jsem se těšila na další knihu protkanou humornými zážitky, kuriozitami a kulturními zajímavostmi. To vše kniha měla, ale místy se mi zážitky z cestování zdály upozaděny historickými výklady, které ve mně chvílemi vzbuzovaly pocit, že si čtu nějakou učebnici. Věřím tomu, že psát knihu o naší rodné zemi tak, aby každému čtenáři předala něco nového a poučného, je nadmíru těžké, ale přesto, že se těmito historickými i kulturními zajímavostmi snažil autor knihu ozvláštnit, to na mě osobně působilo trochu únavným dojmem. Zkrátka mi přišlo, že cestovatelské zážitky byly edukačními informacemi lehce zastíněny. Přesto mě kniha bavila, obzvláště s nadšením jsem četla pasáže, kde autor mluvil s lidmi, neboť právě z nich často přímo sálalo ono typické češství, které mě osobně velmi baví. Knihu hodnotím rozhodně kladně, člověk s ní pozná velký kus naší země (zejména místa, na která by se sám nejspíš v životě nepodíval), ale je třeba se připravit na značné množství vzdělávacích informací.

30.06.2022 3 z 5

Mám-li být upřímná, tak jsem od těchto povídek čekala asi víc... Před lety jsme na gymplu četli Jámu a kyvadlo a Černého kocoura a obě povídky se mi moc líbily, a tak, když jsem teď sáhla po sbírce více povídek, jsem od všech čekala něco podobného. Pár jich bylo fajn, ale většina mě moc nezaujala. U některých jsem nebyla schopná udržet pozornost, a párkrát jsem dokonce musela přeskakovat odstavce, což já se snažím většinou nedělat. I po těch letech ale stále platí, že ty dvě již zmíněné povídky jsou dost dobré a obsahují to správné napětí a hororové prvky.

01.04.2024 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Opět velmi povedený díl. Oproti tomu prvnímu se nám zde dostává mnohem více scén, kde jde vidět, že hlavní hrdinka je nájemný zabiják a že bojovat umí. Navíc je Půlnoční koruna mnohem více napínavá, plná zlomových okamžiků a konečně už tak nějak nastínila, jakým směrem se bude ubírat zbytek série. Moc se mi líbí, jak autorka umí navodit tu správnou atmosféru, ať už zrovna popisuje bojovou scénu nebo prozkoumávání tajných chodeb. Vývoj romantické linky mě velmi mrzel, ale zároveň se těším, jak se celá situace bude vyvíjet dál.

16.03.2024 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Knihu jsem přečetla jako rereading a musím říct, že mě bavila stejně jako poprvé. Samozřejmě, že má své mouchy. Což je logické vzhledem k tomu, v jak mladém věku tuto knihu autorka psala. Nicméně i tak je kniha velmi čtivá, Sarah J. Maas umí krásně popisovat a navodit tu správnou atmosféru. Zároveň je Skleněný trůn velmi napínavý a nutí čtenáře hltat jednu kapitolu za druhou až do samého konce. Je to zkrátka moje velká srdcovka a už se moc těším na další díly, které mají tendenci být mnohem lepší než ty předcházející. Proto, pokud vás první kniha příliš nenadchla, zkuste dát těm ostatním šanci, protože na autorce jde opravdu s každou knihou vidět velké zlepšení.

05.03.2024

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Tato kniha slouží jako ideální nakopnutí k produktivitě. Obsahuje nesčetné množství tipů k osvojení nových návyků, jak z nich vytěžit co nejvíc a jak si je co nejdéle udržet. Díky krátkým příběhům ze života a praktickým ukázkám vše lépe pochopíte a snadno si tak můžete sestavit vlastní plán návyků. Mně osobně kniha přišla velmi přínosná a už se těším, až teorii vyzkouším v praxi.

10.09.2022 4 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Tohle bylo klasické dílo Ricka Riordana. Vtipné, akční a plné napětí. Velmi ráda se k jeho knihám vracím, protože vím, že mě vždycky naprosto pohltí a bude to pro mě příjemně strávený čas. Utajené Orákulum nebyla výjimka. Je pravda, že na sérii Percyho Jacksona to nemá, ale i tak to byla velmi povedená kniha. Bůh Apollón (můj oblíbený) jako hlavní hrdina je příjemné zpestření této nové série a mě velmi bavilo sledovat jeho postupný vývoj. Moc se těším na další díly a jsem zvědavá, co nového si pro nás Rick Riordan nachystá.

14.03.2024

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Během čtení první poloviny knihy jsem si často pokládala otázku, proč je tato kniha tak opěvovaná. Nápad s grimoáry byl skvělý a originální, ale příběh mi celkově přišel docela dost předvídatelný a místy zmatený. Druhá půlka knihy už ale byla mnohem lepší, spousta věcí mě překvapila a celý závěr byl velmi napínavý. Co se autorce povedlo, jsou postavy. Vytvořila sympatickou hlavní hrdinku, což se mnoha autorům poslední dobou moc nedaří. I ostatní postavy byly povedené, obzvlášť Silas mi přirostl k srdci.

I přes trochu rozporuplné pocity ze začátku knihy si myslím, že rozhodně stojí za přečtení. Zvlášť, pokud hledáte něco originálního ve fantasy žánru.

22.10.2023 3 z 5

Alter ego efekt Alter ego efekt Todd Herman

Kniha pojednává o velmi zajímavém principu Alter ega, který se zdá jako recept ke snadnějšímu fungování v konkrétních aspektech života. Velmi mě to zaujalo a i když jsem zatím autorovy rady nevyzkoušela v praxi, mám v plánu se o Alter ego i nadále aktivně zajímat.

16.09.2023 4 z 5

Ačkoliv byla tato kniha napsaná ve 40. letech minulého století, obsahuje velké množství dobrých a účinných rad, které jsou aplikovatelné i v dnešní modernější době. Autor čerpal ze zkušeností opravdu velkého množství lidí a výsledkem je kniha, která určitě pomůže v jistém ohledu každému. Mně osobně přijdou rady k onomu bezstarostnému životu logické a mám v plánu se některými i řídit. V praxi jsem je však bohužel ještě nevyzkoušela, tudíž nemohu potvrdit jejich efektivitu. Jediné, co mi na knize docela vadilo, byl způsob, jakým autor čtenářům někdy až příliš vnucuje náboženství.

23.11.2022 4 z 5

Jak překonat strach z veřejného vystoupení Jak překonat strach z veřejného vystoupení Janet Esposito

Kniha je to sice krátká, zato ale obsahuje mnoho užitečných rad. Autorka nic zbytečně neokecává a jde rovnou k věci, což je příjemná změna oproti jiným seberozvojovým knihám plných zdlouhavých okecávaček. Pokud máte problém s vystoupením před publikem, ať už ve škole či v práci, tato kniha vám pomůže jej překonat, pokud se zmíněnými radami budete skutečně řídit.

14.03.2024 4 z 5