Zuzka222 Zuzka222 komentáře u knih

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Tahle kniha mě po dlouhé době chytla za srdce. Musíte přečíst, abyste pochopili...

27.12.2018 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Za mě docela zklamání...kniha byla opravdu hodně zdlouhavá a některé pasáže vyloženě nudné. Nekonečné omílání toho stejného pořád dokola... Ruth mi nesedla a měla jsem neustálý pocit, že některé situace až příliš překrucuje a vyhrocuje. Neznám přesně rasové poměry v USA, nemám vlastní zkušenost, nicméně párkrát mi to zavánělo až paranoiou....Musím navíc přiznat, že mi nějak nešlo najít s Ruth společnou notu....Ano, dostala zákaz dotýkat se dítěte, ano, bylo to neetické, hnusné, ponižujcí....nicméně... dívat se, jak se miminko dusí a nic neudělat...a proč vlastně?...kvůli práci? synově vysoké? představě, že všichni půjdou proti ní? - není to už samo o sobě taky předsudečné?.....

27.03.2018 2 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Zvládla jsem to asi do str. 174 a pak jsem to vzdala. Na téhle knížce je špatně asi úplně všechno. Obtloustlá ženská se stylem kolotočáře je velice překvapená, že jí to neklape s upjatým doktorem. A vlastně z toho není ve finále ani moc nešťastná, protože doktor ji vlastně stejně nikdy nemiloval a neocenil, jak neustále zdůrazňuje. Nicméně s jeho odchodem odchází i nástroj k početí, o což jde hrdince především, a tak se ve svých třiceti a něco propadá do depky, že už zůstane sama a nikdo ji už nikdy nebude chtít (nedivim se s takovým přístupem). Svoje soustředění vloží do podnikání = další průser. Otevře si naprosto kýčovitou prodejnu se svatební obuví, kde i lustr je zřejmě ve tvaru boty a čeká, že i přes její neprostou absenci znalostí o podnikání bude obchod vzkvétat. Pak se tam objeví její bývalej - jaká to náhodička - který se chová jako blázen. Nicméně hrdinka je taky blázen, tak jí to asi imponuje. Nesmím zapomenout na otřesné dialogy -pochybuju, že je to výsledkem špatného překladu. Dál jsem nedočetla, ale tuším jak to asi skončí.... 1* dávám za hezkou obálku, ale jinak je knížka totální brak

26.08.2018 1 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělá detektivka! Popisy vražd byly tedy docela drsné a člověku se z toho mohlo udělat lehce šoufl, ale tak nějak to k tomu příběhu (a možná i k autorovi, nečetla jsem jeho další knihy, tak nemůžu srovnat) asi sedělo. Příběh byl napínavý a plný akce a zvratů. Musím říct, že totožnost vraha jsem tak nějak tušila, ale nedokázala jsem odhadnout motiv, takže i přesto byl závěr strhující.

27.09.2016 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Pro mě zatím nejlepší díl.

30.12.2017 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

I tento díl si drží vysokou laťku, ale z nějakého důvodu mě přeci jen zaujal o něco méně než Dvojitý kříž. A to možná z několika důvodů:
1. Úplně mi tam neseděla zápletka s Mollie a asi i celá její postava. Přišlo mi to celé trochu přitažené za vlasy.
2. Přijde mi úsměvné, jak jsou zde všechny úspěšné ženy oslnivě krásné, chytré, atd.
3. Postava kapitánky mi úplně nesedla. Měla jsem neustálý pocit, že se snaží být hrozně drsná a autoritativní, ale ve finále byla akorát vulgární
4. Nemůžu se zbavit pocitu, že z Garcii začíná autor dělat hrozného hňupa (všemu se hrozně diví, dost očividných věcí mu nedojde, Hunter ho pořád o něčem poučuje a to, že po událostech z předchozího dílu leze sám do temného sklepa tomu nasadilo korunu)
Každopádně mám nachystané další dva díly a uvidíme....

17.12.2016 3 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Jedním slovem skvělé! Je pravda, že tam bylo trochu moc postav a zpočátku jsem měla trochu problém zorienovat se kdo je kdo a kdo souvisí s kým. Děj byl však napínavý od samého počátku, propracovaný do posledního detailu s opravdu nepředvídatelným závěrem. Dobře mi tam zapadala i druhá dějová linka s bezdomovci, která se zaměřovala na Toma a jeho život a připravila nám tak půdu pro další díly.

24.09.2016 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Jojo Moyes mě opět nezklamala. Každá její kniha je úplně jiná, ale každá je skvělá. Tento příběh mi opravdu sedl. Svobodná matka dělající vše proto, aby utáhla domácnost a postarala se o dvě děti. Děti, které jsou šikanované jen kvůli tomu, že jsou něčím ,,zvláštní" a chlápek, kterého jedna chyba stáhla na úplné dno. Každý z nás se může dostat do některé z těchto situací nebo někoho v podobných situacích zná. A právě to se mi na knize líbilo, ta uvěřitelnost celého příběhu (jistě bylo tam pár věcí, které byly možná trochu moc velké náhody, ale můj dojem to nezkazilo).

14.09.2016 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Od knihy jsem prostě čekala víc. Děj byl strašně roztáhlý a občas až nudný - stačil by poloviční rozsah. Žádný wau efekt s rozuzlením se také nekonal. Hodnotím jako slušný průměr.

27.12.2018 3 z 5

London Road London Road Samantha Young

Na této sérii mě těší, že víc než o erotiku jde v knihách o příběh. Navíc stejně jako v předchozí knize jde o citlivé téma, které dodá knize určitou vážnost. Opět můžeme také sledovat vývoj hlavní postavy a oceňuji, že se v knize setkáváme i s hrdinami z minulého dílu a s jejich životem. Nakolik byl celý děj reálný moc neřeším, chtěla jsem oddychové čtení. Určitě si přečtu i další díly.

04.10.2016 4 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Tuto knihu hodnotím jako velmi vydařenou romantickou oddychovku s detektivní zápletkou. Čte se lehce, postupné rozuzlování děje udržuje čtenáře v napětí a objevují se i překvapivé dějové zvraty.

12.08.2016 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Skvělá kniha, skvělý příběh, skvělé zpracování. Prvních pár stránek mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ale potom jsem nevěděla, kdy přestat. Příběh je velmi silný a emotivní a zanechá ve čtenáři ,,to něco" navíc, co by dobrý příběh zanechávat měl. Opravdu všem doporučuji si tuto knihu přečíst.

12.08.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Po přečtení různých recenzí jsem měla od této knihy opravdu velká očekávání. Po přečtení jsem však byla bohužel dost zklamaná. Celou dobu mi kniha přišla taková ,,nijaká", nezajímavá. Příběh pro mě postrádal napětí a ani samotný konec nebyl moc překvapivý - něco takového jsem očekávala asi od poloviny knihy. Plus vidím v zajímavém námětu, nicméně zpracování to chtělo trochu jiné.

12.08.2016 2 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Od začátku bylo zhruba jasné, jak to asi celé bylo, ale přesto mě kniha bavila a ve finále i překvapila. Knížka je napsaná hodně čtivě, bez hluchých míst, během čtení u mě navodila přesně ty tísnivé pocity, které měla...já jsem plně spokojena.

28.08.2018 5 z 5

India Place India Place Samantha Young

Dokážu pochopit, čím si Hannah prošla, ale stejně se chovala jako husa. Dost mi už vadí, jak jsou vsichni v každém díle tak dokonalí a sexy, kolem 20 najdou svou osudovou lásku, atd... Nicméně na oddechové čtení je to pořád dobré.

23.11.2017 3 z 5

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Jsem ráda za takový konec. Celou knihu jsem měla chuť Hannah jednu vrazit a díky konci se její chování trochu vysvětlilo. Námět hodně dobrý, zpracování mě ale trochu zklamalo. Možná kdyby tam byla alespoň jedna normální postava, působil by celý příběh věrohodněji, ale takhle mi to přišlo celé dost neuvěřitelné. Většinu knihy mě tak napadalo...Proboha, co je to za magory?!

20.11.2017 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Uff..tak jsem se nějak prokousala na konec. Neuvěřitelné množství postav a dějových linek, přitom žádná pro mě nebyla dotažená. Rozluštění ,,tajemství,, bylo zklamání, přitom tato linka pro mě měla největší potenciál. Prostě mi to přišlo celé takové až moc neuvěřitelné a ,,bez šťávy,,

11.11.2017 2 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Nic než ukrutná nuda.... Měla jsem hodně co dělat, abych knihu vůbec dočetla. Nějaký pokus o děj přichází až tak od strany 250, kdy už stejně tušíte, kdo je únosce. Motiv chabý, závěr nanicovatý, postavy otravné, dialogy ukrutně nezajímavé a neuvěřitelně zdlouhavé popisování pocitů. Toť asi shrnutí. Hvězdičku dávám za zajímavé téma.

06.08.2017 1 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Musím přiznat, že jsem z knihy dosti zklamaná. Povídky ve mně nezanechaly vůbec nic. Zajímavá myšlenka byla většinou zabalená do nezáživných příběhů, takže ve finále vyšla úplně naprázdno. Navíc mi dost vadilo, že většina příběhů byla o rybách a rybaření, takže to začala být brzo fakt ukrutná nuda. Když bych ale měla vybrat nejlepší povídku, tak asi Lovcova žena.

28.04.2017 2 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Velmi povedené zakončení trilogie. Zvolené téma nemusí každému sedět, ale mě oslovilo mnohem více než příběh v předchozím díle. Pár výtek bych však našla. Přišlo mi, že se objevuje až příliš mnoho náhod a závěrečné odhalení bych taky oželela. I přesto, že byly všechny díly nadprůměrné a dobře se četly, jsem ráda, že autoři sérii zakončili. Olivia mi totiž začala být díl od dílu víc a víc protivná.

28.01.2017 4 z 5