zuzikis zuzikis komentáře u knih

My My Elle Kennedy

Tohle je nejlepší gay romance, jakou jsem četla! Kluky jsem si neskutečně zamilovala, kniha mě dostala víc než jakákoliv kniha, kterou jsem v poslední době četla. Autorka má skvělý dar, že dokáže popsat takový vztah. Doporučuji :-)

13.11.2019 5 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Knihu jsem četla už před několika lety. Lindu Howard mám opravdu ráda - romantika a napětí, to je její styl. A i přes to, že kniha pro mě není novinka, tak jsem byla překvapená zvratem na konci knihy, co lidi nejsou schopní pro peníze udělat. Navíc jsem ocenila, jak se hlavní hrdinka zachovala tváří v tvář nebezpečí v divočině.. tak člověka nejvíc poznáte. Bylo velmi zajímavé číst, jak hlavní hrdinka postupovala, aby sebe a pilota udržela naživu :-) velmi napínavé a milé čtění na odpoledne! :-)

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Do šestice všeho dobrého, jak přibývaly další knihy v této sérii, tak to byl lepší a lepší zážitek a proto jsem se na příběh Cassandry velmi těšila. Co mě odradilo, tak byl takový rozpačitý rozjezd, kdy po přečtení ukázky jsem neměla chuť si knihu kupovat a chtěla si počkat na půjčení. A i když se ze začátku může zdát, že autorce došly nápady, tak se kniha velmi slušně rozjede a dočkáme se dalšího napínavého příběhu. Oba hrdiny jsem si zamilovala a musím říct, že autorka má dar všechny postavy vykreslit velmi realisticky a je velmi snadné se s některými postavy ztotožnit :-) právě z toho ne tak silného začátku jsem očekávala méně a dočkala se překvapivě krásného příběhu :-)))

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Další skvělá kniha od paní Zapaty. Její styl jsem si prostě zamilovala, to pomalé oťukávání mezi hlavními hrdiny :-) Tady už nebylo tolik děje ze sportu, jako třeba v knize Kulti nebo S láskou, Lukov, ale to vůbec nevadí. Knihu jsem si opravdu užila a to špičkování mezi hlavními hrdiny :-) to snad umí jen takhle napsat Zapata :-)

Risk Risk Elle Kennedy

Autorka nezklame, je to pohodové čtení na večer, děj krásně plyne.. :-)

06.07.2022 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Kniha se mi líbila. Hlavní hrdinka si prožila něco zlého v minulosti a anotace nás nenechává na omylu, čím si prošla. Tuto špatnou zkušenost opravdu nezlehčuji a i když nechápu, co hlavní hrdinka prožívá, tak pro ní ale mám veškeré pochopení, jak se vlastně chová a jak těžké je důvěřovat lidem. Kdo si někdo něco podobného neprožije, tak je těžké se vcítit a chápat chování hlavní hrdinky. Pro mě kniha byla velmi zajímavá. Navíc ráda čtu knihy, kde se hlavní postava musí poprat se svým strachem.

Kulti Kulti Mariana Zapata

Do třetice musím napsat komentář i k této knize, kterou jsem si užila stejnou měrou jako S láskou, Lukov a Srdcem proti zdi :-) (i když S láskou, Lukov je moje zatím nejoblíbenější :-) možná proto, že jsem si jí k četbě vybrala jako první?) Zase to špičkování mezi hlavními hrdiny pro Zapatu, tak typické a pomalé sbližování mezi hlavními hrdiny, kde to na začátku knihy mezi nimi tak skřípe :-) :-) Já styl paní Zapaty opravdu miluju!

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Této knihy od paní Zapaty jsem se bála nejvíce. Že nebude zajímavý děj, říkala jsem si, nuda mezi koncerty, protivné fanynky a tak dál a tak dál. Ale chtěla jsem dát šanci i této knize, když ty ostatní od paní Zapaty jsou tak svkělé. Mýlila jsem se, oproti nudě jsem se dočkala velmi zábavného příběhu, který hlavně pozvedávali dvojčata Gaby a Eli :-) tak dlouho jsem se u knihy nebavila :D to prostě nešlo a záchvaty smíchu taky nešlo zastavit a bylo to milé oproti dramatu se od srdce zasmát. Nejvíc, co mi utkvělo v hlavě byl kopanec do zadku, satan po ránu a zápas, ve kterém šlo skoro o život :D už jen kvůli těm skopičinám se ke knize vrátím :-) plný počet!!

20.08.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Když jsem se od kamarádky dozvěděla, že je vydaná nová kniha od této autorky a ještě k komu fantasy kniha, tak jsem byla nadšená! Romantické knihy jsem od ní četla skoro všechny a její styl mám ráda. Ale tohle byly pro mě Vánoce :-) A taky, že jsem knihu měla přečtenou za 2 dny :D tak moc jsem jí hltala a oba hrdiny jsem si oblíbila. Napoprvé mi utekly nějaké detaily, ale při druhém čtení jsem si jí užívala víc, už jsem jí nechtěla mít přečtenou tak rychle a nějaké nesrovnatosti v ději jsem objevila a byly tam také náznaky, kdy už ze začátku to může někomu pozornějšímu trknout, ale to jak byla Poppy k tomuto zaslepená jsem jí neměla moc za zlé. Hlavní hrdinka byla vlastně držená po celý život v jednom pokoji, kdy mohla komunikovat jen s pár lidmi. V podstatě nevěděla nic, co bude s jejím životem, nikdo jí nic neřekl. Proto také bylo na konci knihy skvělé rozuzlení, které někoho šokovalo, někdo mohl už tušit dávno :-) ale děj jsem si opravdu užívala. Autorka za mě umí psát :-)

Setkání s cizincem Setkání s cizincem Lisa Kleypas

Tak tato série se vydařila! První kniha se mi nelíbila tolik jako další díly. U druhé knihy s Helen jsem si říkala, že se mi další kniha ani víc líbit nemůže, ale byla jsem opravdu mile překvapená :-) nejvíc se divím, že jsem se k této autorce nikdy nedostala a rozhodně jsem netušila, že mě může historická romance nějak překvapit. Většinou tyto knihy mají stejný charakter (urozená dáma-čekanka čeká na svého prince-zhýralý vévoda, lord atd... a nečekaně hl. hrdina zjistí, že bez ní nemůže žít a napraví se díky lásce :D) klišé, ale ráda se někdy k těmto knihám vracím, ale s čím jsem nepočítala byl styl psaní autorky! Její knihy nejsou napsány běžným způsobem, její postavy jsou úžasné a reálnější, hl. hrdinky mají své špatné stránky jako dobré, její postavy prostě nejsou plytký, nevýrazný svým charakterem a tím mě autorka dostala, takto skvělé knížky z tého doby jsem dlouho nečetla a nutně si musím přečíst víc knih od autorky a vůbec jsem šokovaná, že jsem se nikdy nedostala ke čtení autorčinných knih, když už jsem přečetka takovou spoustu knih. DOPORUČUJI!!!!! :-)

07.01.2019 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Nikdy se mi nestalo, že by mě kniha vzala takhle za srdce! Nemám slov. Postavy jsou tak propracované a komplikované. Děj je tak emotivní. A musím obdivovat autorčin dar děj napsat tak lehce, ale i emotivně. Jsem hodně překvapená, že je to autorčina první knížka.

16.02.2018 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Zase skvělé čtení. Dean hodně překvapil. V prvních dvou dílech se jevil jako namachrovaný týpek a byla jsem překvapená, že v sobě skrýval mnohem více. S Deanem byla opravdu velká legrace. Humor nechyběl.

03.03.2017 5 z 5

První muž První muž Lenka Křížová

Čím dál více mě překvapuje naše domácí tvorba :-) tato prvotina od autorky je napsaná opravdu hezky a velmi mile překvapí, už se nemůžu dočkat dalších knih, u kterých čekám na e-knihy :-)

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Krásný příběh a skvělé zakončení série. Je to miloučký a potěší romantické duše, které chtějí věřit, že vše nakonec dopadne dobře. Knihu jsem si užila! :-)

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Tuto knihu jsem si prostě musela koupit, už jen proto, že tuto autorku miluju. A zklamaná jsem rozhodně nebyla :-) sice asi už nejsem cílovka, ale její styl mi vyhovuje a knihu nejde přestat číst :-) vždy mě pak mrzí, že za dva dny jí mám přečtenou, ale když u této autorky si nemůžu pomoct :D těším se na další knihy z této série!!!! A musím potvrdit, že se mi knihla líbila o chlup více než Království těla a ohně (více komentář u této knihy)

Vyprahlé srdce Vyprahlé srdce Elizabeth Haran

Kniha je velmi čtivá a zajímavá. Zejména kultura tamních domorodců a australská příroda. Nechybí ani dobrodružné prvky a napínavá zápletka. Je to spíše pohodové čtení..

12.09.2020 4 z 5

Citlivá místa Citlivá místa Lisa Kleypas

Mám ráda příběh s miminkama, jsou tak bezbranná, nevinná, rozkošná a závislá na péči odpovědné osoby. Nechápu, že se v Taře neprobudily mateřské instinkty.. někdo to prostě v sobě nemá, ale nemůžu to pochopit. Jack se stal mým oblíbencem hned po Gageovi :-) Co na těch Travisových asi je.. doporučuji, krásné, sladké čtení.

20.01.2019 5 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

Tak tato kniha mě dostala. Už vím, jak je Lisa Kleypas skvělá autorka, ale tahle kniha je pro mě srdcovka. Co všechno musela Liberty překonat. Troufám si tvrdit, že ne každý by na jejím místě tohle zvládl.

SPOILER:
Hardyho jsem si na začátku knihy dost oblíbila. Opravdu jí hodně pomáhal. A dokonce, když chtěl odejít do světa a něco dokázat, tak jsem ho chápala a říkala si, že se určitě někdy v průběhu knihy ,,náhodou" setkají :-) Když se seznámila s Churchillem a poté se zamiluje do jeho syna, tak jsem si říkala, že už nemůže potkat Hardyho, protože by to bylo od autorky kruté vybírat si mezi nimi a upřímně Gage mi hodně přirostl k srdci. Když poté Hardyho potkala na večírku, tak mě to dost překvapilo (i když to asi bylo jasné...) a nevím proč, ale ještě než vyšlo najevo jaký je Hardy hajzl, stejně jsem fandila Gageovi i přes to, že si Liberty chvíli myslela, že jí podvedl Gage i Churchill! Do Gagee jsem se zamilovala a chvíli jsem si myslela, že dá přednost Hardymu a skoro mi to zlomilo srdce :-D A Churchilla jsem měla hodně ráda a chápala jejich vztah, kde jí nahrazoval otce, o kterého přišla. Churchille byl dar z nebes.

No je vidět, že jsem knihu prožívala a už od začátku mi přišlo, že se jedná o životní příběh Liberty (na začátku může být příběh zdlouhavý a nudný, ale já jsem si Liberty oblíbila a zajímalo mě, jak to dopadne), i když se to nakonec jeví jako pohádka. Doporučuji! :-)

18.01.2019 5 z 5

Jezero snů Jezero snů Lisa Kleypas

Další úžasná kniha a Alex se mi zalíbil asi nejvíc z bratrů. Trochu nepřístupný, chladný a uzavřený typ, ale když rozlousknete slupku, tak zjistíte, že má srdce na pravém místě. Kniha mě chytla za srdce. Zase bohužel jsem knihu přečetla až moc rychle, doporučuji.

15.01.2019 5 z 5

Na krev Na krev Lydia Strong

Opět těžké téma. Když jsem si přečetla anotaci, tak jsem čekala nějaký těžký osud Timothyho, ale kniha zase překvapila a začala zdánlivě poklidně :-) Příběh nebyl o nějakém těžkém osudu, ale děj se pomalu vyhrocoval až to vygradovalo. Nebudu prozrazovat pro ty, kteří by si chtěli přečíst. Asi jsem to hodně prožívala a měla na četbu této knihy "správnou" náladu. Bylo mi líto všech a nejvíc jsem asi prožívala situaci s jeho maminkou :-( Autorka opravdu umí psát, protože takovou depku jsem dlouho neměla :-) Nejvíc mi asi vadil ten konec, jak to bylo rychle ukončený. To mě opravdu zklamalo, protože jsem knihu dočetla s hořkým pocitem, že nedošlo k usmíření. Ihned jsem si šla koupit navazující knihu Setkání, kde se snad dočkáme příjemného konce :-)

PS. opět mnoho gramatických chyb, nebýt tak napínavého příběhu, tak snad knihu ani nedočtu, jak mě to štvalo.

16.01.2023 5 z 5