zuzik2301 zuzik2301 komentáře u knih

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Do knihy jsem se pustila po dočtení Hraničářova učně, protože jsem si dílo pana Flanagana prostě zamilovala. Je fakt, že mi chybí hraničáři (Halt, Gilan, Will..) ale i tahle série mě dosti zaujala a téměř se od knihy nemůžu odtrhnout. Nemluvě o tom, že hlavní postavou je Hal a já mám nutkání číst pořád Halt :D

15.09.2016 5 z 5

Hraničářův učeň 1-12 Hraničářův učeň 1-12 John Flanagan

OBSAHUJE SPOILER!!

Celou sérii prostě miluju, přestože už přesahuji věkovou kategorii, pro kterou je určena. Sledovat, jak se Will mění z hubeného malého kluka v muže a jednoho z nejlepších hraničářů, mě moc bavilo. Ani jednou jsem se nenudila a myslela si, že nebude žádné ale. Bohužel je. Velkým ALE a zklamáním se stala poslední dvanáctá kniha. Začátek byl velice slibný. Halt, moje oblíbená postava, je stále naživu u mě to znamená třikrát sláva. Navíc vzájemné pošťuchování jeho a Gilana jsem si na těch pár řádkách prostě užívala. Jenže pak se všechno zvrtlo a šlo do kytek. A důvod? Hlavní postavou se stává Medelyn. Povýšená, rozmazlená a ve všem nejlepší princezna (prostě fracek), která si myslí, že všichni jsou na světě jen proto, aby ji sloužili. Tato postava mi připomněla, proč jsem princezny už od malička bytostně nesnášela. Často jsem si přála, aby bylo možné ji ze stránek vytáhnou, a vrazit ji pořádnou facku.

Díky ní jsem knihu dočetla jen se zapojením veškeré své duševní síly a se skřípěním zubů. Jak může hraničář, byť jen učeň, nechat ležet luk v trávě a plnit úkol bez něj?! Abych ji zase moc nekřivdila ať je jí ke cti, že se trochu změnila, ale znáte to. První dojem je jen jeden.

Myslím, že série měla skončit desátým dílem plus jako doplnění Ztracené příběhy, které jsem si moc užila. Kdyby ta díra v celém setu nevypadala tak nápadně, poslední díl bych založila někam hodně hluboko do knihovny a předstírala, že neexistuje.

Všechny předchozí knihy hodnotím pěti hvězdičkami, protože si to jednoduše zaslouží a zase se k nim s chutí a nadšením vrátím, ale poslednímu jsem musela dát hvězdičky jen tři. Jednu za Halta, druhou za poutavý začátek a změnu Willa a třetí protože jsem si tvorbu pana Flanagana oblíbila a věřím, že tohle byla jen slabší chvilka.

29.08.2016 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Po devadesáti stránkách toho, jak je Edward "úžasný, skvělý a dokonalý" se mi dělalo zle. Jako vážně? Jak už bylo řečeno v dřívějším komentáři. Jak může být někdo, kdo je víc, jak sto let po smrti popisován jako sexuální idol všech dívek mladších 15 let. Na tuhle věkovou kategorie je totiž celá série mířena.
Nikdy jsem upíry moc nemusela (vlkodlaci jsou lepší - pokud je tedy nehodnotím na základě téhle knihy) ale po přečtení tohoto díla jsou mi upíři vyloženě odporní. Nenašla jsem v knize jedinou postavu, kterou bych si byť jen trochu oblíbila a celkově hodně bojovala s tím tohle vůbec dočíst do konce.

08.08.2016

Steve & já Steve & já Terri Irwin

Vždycky, když knihu vezmu do ruky přeji si jediné. Aby měla šťastný konec. Steve pro mě byl velkým vzorem a hodně ovlivnil můj život. Když jsem se dozvěděla tu zprávu probrečela jsem několik dní. V ten den svět ztratil jednoho z nejlepších a nejodhodlanějších ochránců divokých zvířat.
Knihu jsem přečetla během dvou dní. Je psaná velice čtivě a ani na chvíli se u ní nenudíte. Terri v ní dokázala úžasně vystihnout Stevovu práci, jeho lásku ke zvířatům a také k rodině. Stejně jako z každé stránky vnímám lásku kterou k sobě tihle dva lidé pocítili již při prvním setkání.

30.07.2016 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Všechny knihy jsou prostě na pět hvězdiček! Miluju je a čtu pořád dokola.
Ovšem poslednímu dílu musím dát hvězdičky pouze čtyři, ne snad proto, že by byl slabší než ostatní. Je to z důvodu, že v tomhle díle autorka zabila všechny moje oblíbené postavy. Ano já vím, je to sobecké...

23.07.2016 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu mám ráda a často se k ní vracím. Stejně jako ke druhému dílu.
Je to typ knihy u které nemusíte přemýšlet a pokud máte rádi humor, který se v příběhu vyskytuje, tak se i pobavíte. Samozřejmě ne každá věta má být vtipná.

Z postav jsem si prostě musela oblíbit Josefa, kterému se po roce stráveném v zábavním parku ani nedivím, že se choval, tak jak se choval.

12.07.2016 5 z 5

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

Obecně nebyl příběh až tak špatný. Ovšem pokud se podívám víc do hloubky, tak jsou některé pasáže zkrátka příšerně překombinované. Autor do jistých částí prostě vršil jeden problém za druhým a tím se tyto části staly až bolestivě nudné a zdlouhavé. Díky tomu mi přišlo, že děj neutíká plynule, ale spíše se táhne. Převážně ve třetím díle je takových situací víc než je zdrávo.

Možná jsem staromódní, ale myslím, že děj knihy má plynule probíhat a ne tam cpát všechny situace a nápady, které autor za celou dobu psaní měl.

12.07.2016 3 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Ze začátku mě kniha zaujala, a tak jsem ji dala šanci. Velká chyba.
Nápad má dobrý, ale zpracování již trochu pokulhává. Děj je až smutně předvídatelný, kdo je onen ztracený "princ" je jasné ani ne v polovině knihy. Nebýt tohohle bylo by to skvělé počtení. Škoda, že autorka trochu víc nezapracovala na tajemnu.

05.12.2015 2 z 5

Vábení Stínu Vábení Stínu Jon Sprunk

Velké zklamání.

Od prvního dílu dost velký pokles. Nemohla jsem se do knížky začíst a strašně dlouho jsem se dějem prokousávala.
Nevím přišlo mi, že autor sám neví, kterým směrem by měl děj ubíhat a tak popsal všechny svoje nápady, které měl. Navíc je tam hrozně velké množství postav, ve kterých jsem se prostě ztrácela. A když došlo na zprávu s těhotenstvím... Upřímně jsem měla chuť knihu hned odložit.

01.11.2015 1 z 5

Syn Stínu Syn Stínu Jon Sprunk

Na tuhle knížku jsem narazila v době, kdy bych četla snad i telefonní seznam. Žádná kniha mě nedokázala zaujmout až jsem narazila na tuhle.
Caima jsem si oblíbila hned od prvních stránek. Trochu mi tam vadila ta (ne)romance mezi ním a Josi, ale vzhledem k tomu, že to tam bylo jen okrajově dokázala jsem se přes to dostat.
Kniha mě bavila a zaujala od první stránky.

15.10.2015 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Podle stručného obsahu a obálky jsem čekala něco víc. Jistě příběh to není špatný, slušný nápad a děj dost slušně odsýpal, ačkoliv jsem se v nějakých pasážích maličko ztrácela. Ovšem čekala jsem víc akce, dobrodružství, ne milostný trojúhelník mezi hlavní hrdinkou, princem a kapitánem. Některé části knihy mi připadaly, jako by je psala nějaká náctiletá dívenka. Přišlo mi, že autorce jde líp popisovat krásné šaty a vztah s princem než zkoušky, které byly značně odbyté a někdy tam nebyly vůbec. Závěrečným soubojem to malinko vylepšila, ale přesto.

Ke Celaene. Na to, že byla nájemný zabiják a rok strávila v solných dolech mezi špínou a zápachem mi přijde, že ji až moc věcí vadí. Nicméně pokud pominu tohle nebyla mi přímo nesympatická.

Celkově knihu hodnotím, jako lepší průměr. Dobré oddechové počtení.

30.09.2015 4 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Rozhodně moje nejoblíbenější kniha vůbec. A tuším, že po ní jednou zase sáhnu.

09.04.2015 5 z 5

Krvavá přísaha Krvavá přísaha Christopher Farnsworth

Váhala jsem jestli se do ní pustit. Upíry nemám po vydání Stmívání vůbec ráda a navíc se s touhle tématikou roztrhl pytel. Ovšem po přečtení komentářů jsem se rozhodla knihu zkusit a rozhodně nelituji. Je vtipná, čtivě psaná a konečně je v ní upír, který nevystupuje jako prototyp ideálního chlapa.

09.04.2015 5 z 5