zuzi.d zuzi.d komentáře u knih

Útěk Útěk Peter May

Tentokrát detektivku nečekejte. Je to příběh dvou cest za změnou, svobodou... životem.
Příběh příjemně ubíhá a přechody mezi minulostí a současností jsou zasazeny na ta správná místa.

26.01.2021 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Příjemná oddechovka. Milé postavy, postupně se odvíjející (trochu předvídatelný) příběh, otáčím stránku za stránkou a vždycky po chvíli se divím, že už jich mám dalších dvacet přečtených.
Možná by si kniha zasloužila jednu hvězdu navíc za to že nezůstává jen plytkou romancí, ale řeší i trauma z psychického týrání, ale zatím asi zůstanu u tří.
Každopádně čtivě napsáno a jako relaxace po náročném dnu výborné.

23.03.2020 3 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Čtení jsem si užila stejně jako v předchozích dílech, jen vraha jsem tentokrát uhodla již docela brzy a z toho uspěchaného konce a nedořešeného vztahu hlavních postav jsem byla zklamaná.

05.11.2019 4 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Dobře napsaná kniha, strhující příběh. Pár dní pro mě šlo všechno mimo čtení bokem (výsledkem byla mimo jiné mražená pizza k obědu a několik zmeškaných zápasů čtvrtfinále ragby:)
Víc už napsali autoři dvou komentářů přede mnou, takže bych to nechtěla opakovat.

22.10.2019 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Lenka Lanzová obalená v sentimentálním patosu posypaném rádoby vzletnými a dobře znějícími frázemi. Škoda, že se v tom utopil slibný námět na prožitek mladého člověka, kterého dostihuje smrt. A mladík, co cucá nezapálenou cigaretu a říká tomu metafora... asi si měl první zjistit, co to slovo metafora znamená... nebo si to spíš měl zjistit autor?

21.10.2019 2 z 5

Slovegán Slovegán Nikoleta Kováčová

Autentické recepty, které mnohdy znám už od dětství a které patří i do naší české kuchyně ... ve veganském podání. Bravo této krásně zpracované knize.

27.09.2019 5 z 5

Příběhy Staré dámy Příběhy Staré dámy Tomáš Macek

Více než století dějin společnosti, sportu a cyklistiky na pozadí žlutého závodu. Překvapivě poutavě a v souvislostech napsáno. Nejsem sportovní nadšenec, ale tento závod jsem si v posledních letech oblíbila a kniha mě nezklamala.

21.08.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Pomalý rozjezd, ale pak jsem se nedokázala odtrhnout. Výborné jsou drobné připomínky na děj minulé knihy.
Po přečtení jsem se trochu zamyslela... spousta lidí považuje žánr YA distopie za méně kvalitní, ale už jsem pár těchto knih přečetla, ač už věkově nepatřím k cílové skupině, a dokázaly mě pěkně vtáhnout do děje a snadno se četly, takže to je pro mě první plus tohoto žánru - přitáhnout nebo udržet mladé u toho, aby četli knihy. A to druhé plus... stejně jako budoucnost světů v těchto knihách, i budoucnost našeho světa stojí na mladých, a pokud by jim tyto knihy s mladými hrdinkami a hrdiny měly dát jen toto jediné poznání, byla byla bych spokojená.

07.06.2019 4 z 5

Tichá hudba jemne padajúceho snehu Tichá hudba jemne padajúceho snehu Jackie Morris

Neskutečně krásná kniha - díky ilustracím i zajímavým příběhům.
Stále jsem čekala až bude vydaná v češtine a když letos napadl první sníh, tak jsem se rozhodla již nečekat a rozhodně nelituji. Slovenština pro mě této knize dodala jen ještě více kouzla

14.02.2021 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Kniha mi trochu poodhalila svět Japonska a hlavně japonců. Ze začátku jsou to spíše jen krátké zkazky o jednotlivých "zajímavostech" či "podivnostech", které člověk nemá šanci si všechny zapamatovat, ale pomalu si z nich může skládat celkový pohled na tuto tak jinou společenskou kulturu. Později se zápisy i propojují tématem školy japonštiny nebo práce. Na to že je kniha psaná jakoby deníkovou formou mám pocit, že jsem sice trochu poznala japonce, ale vůbec ne autorku a jejího manžela ... i když možná to byl záměr autorky.

02.02.2021 3 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Říkala jsem si, že tohle se mi líbit nebude. Že tohle bude jen vycpávka mezi prvním a třetím dílem. Jenže ono se to tak dobře četlo. Už nemám pocit, že krev a erotika jsou v knize jen na efekt. Prostě to k tomuto světu a hrdinům patří. Jsem zvědavá na třetí díl.

24.09.2020 3 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Ne že by se mi kniha úplně nelíbila, nebo byla špatná. Jen mi přijde jakoby si na něco jen hrála a že jde trochu jen po povrchu. To myslím předevšív tak, že jsem při čtení měla pocit, že u postav je chování pouze popisováno a ne prožíváno a to mi bránilo se do knihy více ponořit.

10.07.2020 3 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Milé vyprávění o životě mladého muže na pozadí jeho putování s kocourem.

04.05.2020 3 z 5

Zajíc s jantarovýma očima Zajíc s jantarovýma očima Edmund De Waal

Chvíli mi trvalo se začíst, ale pak jsem byla moc ráda, že jsem ve čtení vytrvala. Kniha je osobní, příjemně popisná, dává věci do souvislostí a ukazuje skrytá zákoutí domovů i lidské mysli. Líbilo by se mi více fotografií a reprodukcí uměleckých děl, o kterých se píše, nejlépe samozřejmě barevných. Ale příběh je barvitý dost.

27.12.2019 4 z 5

Urašima Urašima Zlata Černá

Jednoduše řečeno - překrásná kniha.

22.10.2019 5 z 5

Vzestup a pád agentury DODO Vzestup a pád agentury DODO Neal Stephenson

Mám ráda dobré tlusté knihy, protože s jejími hrdiny mohu strávit více času. Čtení této knihy jsem si užila a hrdiny si oblíbila, takže mám teď pocit, jako bych se vrátila z letního tábora:)
Díky různým formám - deníkové zápisy různých postav, přepisy konverzací, záznamy - čtení nebylo jednotvárné.
Moc zajímavý nápad a zápletka. Pěkné vystavění příběhu. Jen mi některé věci stran toho přeskakování časem a měnění budoucnosti/současnosti přišly trošku nedotažené.
Každopádně kniha stojí za přečtení a uvažuji o tom, že zkusím další knihy od těchto autorů.

28.09.2019 4 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Barvitě a košatě podané drobné příběhy s milostnou tématikou, které by se daly sice shrnou do krátké anekdoty, ale podobě epizod postupně vedených k vyvrcholení jsou daleko zábavnější.
Jednohubka, která dostojí názvu edice - čtení na dovolenou.

24.08.2019 4 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Doporučuji číst na místě zalitém sluncem a okolo mít lidi.

27.05.2019 4 z 5

Jenom lidé Jenom lidé Sylvain Neuvel

Neskutečně čtivě napsaná série. Pokud by chtěl někdo začít se sci-fi, doporučila bych mu tyto knihy.

17.04.2019 4 z 5

Ascher: Šílený hedvábník Ascher: Šílený hedvábník Konstantina Hlaváčková

Krásná kniha plná kvalitních fotografií, kterou stojí za to mít doma minimálně pro chvíle, kdy se člověk potřebuje jen tak podívat na něco pěkného.

04.04.2019 5 z 5