Zuzana215 Zuzana215 komentáře u knih

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Trošku váhám, zda napsat recenzi, která se mi honí hlavou. Nechci psát spoilery. V první řadě musím říct, že podle anotace jsem to ani nechtěla číst..asi jsem si představovala úplně něco jiného. Nicméně příběh se čte sám. Netušila jsem absolutně nic, takže ten šok na konci se dostavil. Nicméně jsem v šoku pořád, protože je to moje první kniha s tímto tématem... jen chci dodat, že na něco už jsme si zvykli a na další asi ještě úplně ne...

17.04.2022

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Tilly a Poe! Svým způsobem mimoni v policejním světě. :)
Skvěle promyšlený příběh, který jsem nečekala.. První stránky byly tak kvalitně popsané, až mi bylo slabo od žaludku..
PS: metodu SOUS-VIDE mám dosti v oblibě, jen doufám, že se kuchaři neinspirují tímto příběhem ..:)

12.04.2022 5 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Škoda, že už mám přečteno...krásný příběh ..Summer love :)
Obálka bez polonahých svaloušů je rozhodně plus.
Příjemné čtení bez bohatých právníků a naivních asistentek, doplněno vtipnými hláškami z seriálů a dialogů z messengeru. PS: jsem asi poslední, kdo nemá TIK TOK :)

06.04.2022 5 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

Upřímně se mi do příběhu June nechtělo, protože už z prvního dílu mi připadalo, že to bude otřepané nadbíhání ze strany Masona..ovšem OPAK BYL PRAVDOU. Celou knížku jsem čekala, kdy vyplave na hladinu Junino tajemství, tu a tam už to vypadalo, že si ho snad vezme do hrobu:) Když pominu tu kočičku, tak se mi to líbilo.. těším se na závěrečný díl..

03.04.2022 4 z 5

Spinkej sladce Spinkej sladce Anders Roslund

Druhá kniha - opět fascinující, zároveň odporná. Téma jako pedofilie se nečte s lehkým srdcem.
S blížícím se závěrem jsem si říkala, že už mě nic nemůže překvapit a ejhle...šokující, skandální a pobuřující konec!

29.03.2022 5 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Bohužel musím s těžkým srdcem říct, že mě to ani trochu nebavilo. Překlad paní Nory se trochu zlepšil - slova tatínek a maminka z 80% zmizela, ovšem který mladý člověk říká slovo JEJDA, COOL, aj.? Za mě to bylo hrozně prkeně napsané (přeložené). Navíc postavy se lusknutím prstů neskutečně změnily, což jsem jim vůbec nevěřila. Při životě mi držel jen příběh Ember. Jsem ráda, že je série za mnou.

25.03.2022 2 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Mnohem lepší díl než s Biancou..Stačilo mi dnešních pár hodin. Knihu jsem nemohla odložit, příběh mě vůbec nenudil! JO byla vtipná a sebekritická. Líbilo se mi, že to nebyla vyloženě modelína, co to o sobě ví ..PS: šéf byl fakt nechutnej...Nemám ráda nažehlený panáčky..

20.03.2022 5 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

O mě se všeobecně ví, že neumím důležité texty dočíst do konce. V případě anotace k této knize, to bylo zřejmě stejné :) Čekala jsem spíše slátaninu nabitou erotikou, která mě bude nudit... Celý tenhle příběh mi vyrazil dech, zvláště 25.kapitola a hlavně konec, který koncem samozřejmě není a při mé smůle budu čtvrt roku čekat na pokračování.. Napsala bych víc, ale nerada píši spoilery..Proto, jestli jde o mě, vybrala bych si raději deštivé dny :)

19.03.2022 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Upřímně...Když opomenu Harryho Pottera, tak fantasy vůbec nečtu. Zpravidla se nezajímám o nic jiného než romány pro ženy, detektivky a thrillery. Když jsem dostala tuhle knihu, otráveně jsem zakoulela očima a řekla si, že tohle teda rozhodně číst nebudu... Omlouvám se, ale tenhle příběh je naprostá pecka..Nejen, že mi stačilo pár hodin, ale úplně mě to pohltilo.. A víte co je nejhorší? Dopracujete se ke konci, kde vás čeká šok a ještě zjistíte, že musíte čekat na další díl!!! JAK DLOUHO JEŠTĚ??

14.03.2022 5 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Miluji knihy od L.J.Shen, protože jsou jiné.Jsou plné bolesti a utrpení. Tahle byla otřesná...nudila mě a nepobavil mě ani již zmíněný sarkasmus..A TEN JÁ UMÍM OCENIT. Pro mě jako, pro skalopevnou fanynku to bylo nepoživatelné. ..VRAŤ SE PROSÍM KE SVÉMU STYLU :)!!

11.03.2022

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

Přestala jsem číst přesně ve čtvrtek 25.2.3022..vlastně jsem četla jenom zprávy na internetu! ..Včera ..o 10 dní později jsem se chtěla konečně něčím rozptýlit. Sáhnout po téhle knížce nebylo zrovna moudré. Že to bude dojak jsem věděla už když jsem zadržovala slzy při čtení prvních stránek.. Luna, Knight, Dean, Rosie, ... přečteno jedním dechem, jinak to ani nejde. Ten pláč nelze zastavit ani v momentě dopisování této recenze. Nechci sem psát, co se stane, co vám zlomí srdce a dávat sem spoilery..přečte si to! Sice budete mít ráno napuchlý oči, ale do večera otok splaskne :)

07.03.2022 5 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

(SPOILER) Zhltnuto za pár hodin.. fajn oddychovka, která byla svižná a z velké části i vtipná.. Možná to má tak málo %, protože děj je celkem nenáročný a čtenářky čekají nějaké to WOW. Každopádně styl vyjadřování mi k hlavní představitelce moc nešel. Možná jsem očekávala šedou myšku, vzhledem k tomu, že se jednalo o knihomolku :)...ale to jsem já taky a to neznamená, že jsem nudná :))

23.02.2022 4 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Už v první knize jsem si oblíbila Roz Krayovou. Její hlášky mě vždy vyloudí úsměv na tváři..a její parťák Tavener? ..prostě dokonalá dvojka :) Doufám, že se co nevidět dočkáme dalších dílů, byla by škoda v této sérii nepokračovat.. a že znám vraha hned od začátku?, to v tomhle případě vůbec není překážkou, ba naopak. Baví mě totiž ta přítomnost, která se prolíná s jeho minulostí..

21.02.2022 5 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Tak tohle je tedy dost povedené ... Stačilo mi pár hodin - příběh jsem hltala. A ten závěr! Už se těším na další knihu (Jedno malé prasátko). A vrah? brilantní ..:) Ale zajímá mě, jestli někdo našel tu garáž s mouchama :D

20.02.2022 5 z 5

Minulosti neutečeš Minulosti neutečeš Anders Roslund

Kéž bych mohla dát víc ...první kniha, co jsem od autora četla a musím říct, že jsem nadšená. Dle anotace jsem čekala něco úplně jiného (otřepanou detektivku - promiňte mi ten výraz, kterou sesmolí kde kdo :)..)a ten závěr..fascinující!

19.02.2022 5 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Souhlasím s 0197...opravdu jste četli tu samou knihu? 72% ?? dávám 98%...2% ubírám za slova maminka a tatínek. Byla jsem totiž na straně 236 a říkám si, ten překlad zní podvědomě..a ejhle stejná paní NORA NIMRICHTROVÁ jako u Mony Kasten - Zachraň mě, aj. Proboha, už nepřekládejte, je to strašně otravný a ruší to požitek že čtení. Když tohle vše pominu, jsem z knížky nadšená, úplně mě to vtáhlo:)

11.02.2022 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Moje nejoblíbenější knížka z povinné četby pro čtenářský deník. Tenkrát mi nevěřili, že jsem ji opravdu četla ..četla a ne jednou :)

Mánie Mánie Craig Larsen

Tuhle knihu jsem četla mezi prvními a dovolím si říct, že probudila k životu moji ,,čtecí mánii" :) už je to skoro deset let zpátky, tak se recenzuje obtížněji..mě se to líbilo a ráda bych si přečetla i něco dalšího.

Nádech Nádech Penelope Douglas

Mě se to líbilo! Přesně takhle to mám ráda :) žádní ředitelé a asistentky :) k tomuto příběhu se ráda vracím..byť je to Young Adult :)

Střižna smrti Střižna smrti Jilliane Hoffman

Mě se kniha líbila..ale už pár let čekám na pokračování:(

06.02.2022 4 z 5