Spinkej sladce

Spinkej sladce https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478181/bmid_spinkej-sladce-aix-478181.jpg 5 65 24

Bezejmenné dívky série

< 2. díl

Ewert Grens série

10. díl

Oběma byly čtyři roky, když ve stejný den zmizely. Obě spočívají na stejném hřbitově. Jenže nejsou ve svých rakvích. Aby pochopili, co dívky spojuje, musí kriminální komisař Ewert Grens a bývalý infiltrátor Piet Hoffmann navštívit ta nejtemnější možná zákoutí a poprat se se svým dosud nejtěžším, nejšpinavějším a nejnebezpečnějším případem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Sovsågott , 2020

berila
22.02.2024 5 z 5

Hrozně těžké čtení výborně napsaného thrilleru. I když autor díky bohu nezachází do detailů, stejně jsem musela některé pasáže přeskakovat. Tohle téma opravdu nedávám, pachatele bych rovnou věšela hlavou dolů, žádné vězení bych jim nedopřála.

Kaja1
05.10.2023 4 z 5

Tak to bylo silné čtení. Že začátku jsem se nemohla začíst, ale potom příběh dostal spád. Člověk nemůže uvěřit, že mezi námi žijou takoví lidé, kteří mohou ubližovat nevinným dětem, které jsou tak důvěřivé. A ten konec to je teda síla. Jen občasné chyby v překladu mi zabránily dat 5 hvězdiček.

Monolit0713
08.04.2023 5 z 5

Hrůza ... Přesto že kniha do detailů nezachází (ještě že tak), je těžké ji číst. Výborně napsaná, skvělý příběh. Bohužel, na základě skutečných událostí. Dávám plný počet.

Dumicek
18.03.2023 5 z 5

Bylo to hodně silné a těžké téma a četlo se mi to opravdu v tomhle ohledu špatně..ale bohužel i tohle zlo na světě je..autor psal velmi pěkně a nesnažil se zacházet do moc velkých detailů,což je velmi doɓře. Kniha jinak opět velmi skvěle napsaná.

Pavlína2019
03.03.2023 5 z 5

Moje první setkání s autorem.
Píše velmi dobře, propracovaně, zajímavě, chytře a citlivě.

Bohužel opravdu těžké a náročné téma, i tak přečteno za den.

Myslím, že se většina z nás vůbec nedokáže vžít do kůže těchto obětí.
A i takový svět, bohužel, je.

Však si knihu přečtěte sami...

alca-212
29.12.2022 5 z 5

Jak už tady v komentářích několikrát zaznělo, nečetlo se to lehce. Těžké téma.... Ocenila jsem, že pan spisovatel zbytečně situace nerozpitvával - ony ale bohatě stačily i náznaky.
Kniha obecně ale rozhodně za přečtení stála.

Parwana
23.10.2022 5 z 5

Velmi vydařená detektivka/thriller, kde napětí stoupá na každé stránce a vše spěje k překvapivému rozuzlení. Jedná se o nervydrásající čtení v podstatě od počátku, vzhledem k tématu, kolem kterého se točí, autoři se s tím však popasovali na jedničku. Určitě si přečtu i další knihy z této série.

alexis818
16.10.2022 5 z 5

Autor opravdu umí.Cetlo se velmi dobře i když s těžkým srdcem Toto téma nemůže nikoho nechat chladným,bylo mi z toho fakt těžko.

Olous1
11.09.2022 3 z 5

Tak jsem zkusila druhý díl,byl o trochu lepší. Na začátku mě to vždy vtáhne do děje,ale pak je to zdlouhavé, přestává mě kniha bavit,pak už se nutím do čtení. Téma je velmi citlivé, ale asi ten styl psaní mi nevyhovuje. Určitě si kniha své čtenáře najde.75%. S hodnocením jdu proti proudu, což mě mrzí,ale tak to cítím já.

TerezaaBaarova
09.09.2022 4 z 5

Tento druhý díl mne hluboce zasáhl... na čtení před spaním to bylo velice těžké téma. Odporné zločiny, trochu méně gangsterké než díl předchozí, děti, pedofilové, Eweret a Piet, moc se mi to líbilo..ikdyž četlo s těžkým srdcem. Oblíbila jsem si dalšího autora!!!

miruska1
02.09.2022 5 z 5

Večer před spaním si večšinou ještě čtu, u téhle knihy jsem to vynechala. Bála jsem se, že se mi bude o tom snivat. Kniha je čtiva i napínava, ale téma je odporná a zároveň aktuální..... Je hrozné co "lidi" dokážou

konicekbily
15.07.2022 5 z 5

Piet se nechá od Ewerta přemluvit k jeho (možná?) poslední akci a pomůže mu k odhalení a potrestání sítě pedofilů. Autor svým obvyklým stylem připravil promyšlenou zápletku - s trochou tajemna - a Piet zařídil napínavé scény - převážně za mořem. A kniha mnohé donutí i k zamyšlení - co s tímto problémem máme dělat?

vera4669
06.07.2022 5 z 5

Tohle byla pecka i kdyz téma těžké.. Do tohodle se nejde vžít, to nikdo zažít nechce, kniha je napsaná tak, že se nedá odložit, napětí stoupá, odhalení a zvratů přibývá, a konec mě opravdu překvapil.. Tohle je můj nový top autor, skvěle napsané

FilipHaring
05.07.2022 4 z 5

Neskutočná bolesť pochovať svoje dieta do prázdnej rakve. A potom obrovská zlosť nad sieťou pedofilou.

SilvieSisinka
21.06.2022 5 z 5

Drsné čtení.Pribeh temně napsán.Je to hrozné se dostat do tohoto pedofilního kruhu.Chudaci děti,kteří musí tohle zažít.Mit potom normální život asi nejde lehce a možná vůbec.

Makůvka
22.05.2022 5 z 5

Druhá knížka, opět moc pěkná, napínavá, ale se znepokojujícím, odporným a velice vážným tématem.
Vůbec už nechci nad tímto obsahem přemýšlet, stačilo při čtení, ale i tak knížku hodnotím velice kladně. Komisař Evert je sympatický, i když svým životem trošku zlomený a osamělý patron a jeho přítel Piet, zkušený infiltrátor. Oběma dal tento případ hodně zabrat, hlavně po psychické stránce. Konec knihy mě dost překvapil a hlavně šokoval!!!

čef
21.05.2022 5 z 5

Rozbíjení pedofilních gangů je pro policejní síly stálice, pořád jsou lidé, kteří mají hodně podivné choutky hraničící s psychickou nemocí. Také v literatuře se na toto téma mnoho napsalo, takže ani tato kniha není zcela originální. Přesto je příběh výborně zpracovaný, obsahující mnohé dramatické scény a ve výsledku tedy plně uspokojivý.

oleg
20.05.2022 5 z 5

Toto je bez komentáře, bylo to děsivé a neuvěřitelné, že takové zrůdy vůbec existují.....

Make20
26.04.2022 5 z 5

Další napínavý příběh od tohoto autora mě opět zaujal a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Je těžké napsat, že se mi kniha líbila, jelikož se v ní řeší velmi odporné téma pedofilie. Některé pasáže jsem četla s odporem a byla jsem znechucená postavami, které děti zneužívají. O to více jsem opět fandila detektivu Grensovi, že s pomocí svého přítele Pieta Hofmanna se všemi šmejdy zatočí a pošle je za mříže.

Schamila
02.04.2022 5 z 5

Hnusné, odporné téma, ale bohužel i taková je realita..... Zajímavé dílko, komisař Ewert Grens je pořád přičinlivý a nepostradatelný, až na to téma, bylo to hodně napínavé...

Anders Roslund
švédská, 1961