Zuzana207 Zuzana207 komentáře u knih

Sázka na vášeň Sázka na vášeň J. R. Ward (p)

Pekná oddychovka pre milovníkov romantiky a koní. Príbeh je jednoduchý, predvídateľný, napriek tomu "čtivý." Jedna z tých nenáročných kníh na vyplnenie dlhej chvile.

12.08.2020 4 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Knihám od Penelope sa vždy poteším, ale mám pocit, že tento príbeh mal oproti ostatným trošku ťažší začiatok. Rana mi pôsobila trochu zakomplexovane, ale ako sa dej rozbiehal, všetko začalo dávať zmysel. Napokon sa z toho vykľula celkom fajn oddychovka.

24.06.2020 4 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Penelope sa zase podarilo namiešať svieži kokteil drámy, napätia, vášne, sklamania a úprimnej lásky. Kniha sa čítala veľmi dobre a hoci bol dej pomerne predvídateľný, nedonútilo vás to ju nedočítať. Celkom fajn oddychovka.

23.06.2020 4 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Nenáročné, vtipné a romantické. Asi tak by som zhrnula celkový dojem z tohto príbehu. Postavy boli sympatické, kniha sa ľahko čítala, pobavila, romantiky bolo tak akurát... Ale myslím, že táto autorka to vie aj lepšie. Takže tentokrát to nie je na plný počet hviezdičiek...

19.09.2021 3 z 5

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

Knihu som dočítala až na druhýkrát. Prvý raz som mala veľký problém začítať sa a zorientovať. Tak som to vzdala a ku knihe sa vrátila po dlhšej pauze.
No ale ani po prestávke sa zázrak nestal a príbeh sa mi čítal ťažko. Rozsiahle opisy duševného rozpoloženia hlavnej hrdinky a opisy psychických porúch na mňa miestami pôsobili ako lexikón pre medikov. Takmer polovica knihy má vlečúci sa, väčšinou opisný dej. Potom však dôjde k ohromnému zvratu - z hlavnej hrdinky žijúcej v izolácii sa stane nebojácna hrdinka! S jej výkonom by nepohrdli ani v S.W.A.T! Od tohto momentu je dej iskrivejší, pribudne viac reálnych postáv a dialógov, veľa vecí do seba zapadne a čitateľ konečne nachádza zaslúžené uspokojenie. Čo sa týka erotiky - v tejto knihe by ste Christiana Greya hľadali márne. Všetko sexuálne sa odohráva len vo virtuálnom svete. Knihu by som zaradila medzi tie, ktoré ani neohúria, ani neuškodia. Ja som to prežila a knihu odkladám do priečinka - jedenkrát a dosť! :-)

24.06.2021 3 z 5

Hrej tajně Hrej tajně Emma Hart

Aj druhý diel tejto série zaraďujem medzi príjemné čítanie na chvíle oddychu. Autorka píše jednoducho a priamočiaro, takže nemožno očakávať nejaké výrazné zvraty. Pre mňa bola prvá časť taká hravá a pôsobila dojmom, že autorka sa rozbieha. V tejto časti trochu "zvážnela." Na pozadí utajovaného vzťahu, ktorého odhalenie bolo len otázkou času, pekne spracovala tému ťažkého detstva.

23.04.2021 4 z 5

Pařížanka Pařížanka Sophie Bardot

Po knihe som siahla už dávno, ale mala som akosi problém začítať sa. Myslela som, že možno len nemám náladu. Neskôr som sa ku knihe vrátila a dala jej šancu pohltiť ma. No v tomto prípade sa žiadne wow nekonalo. Príbeh je nereálny, absurdný až zvrátený, časom som strácala prehľad o postavách v príbehu. Kniha vám nič nedá, nezanechá vo vás uspokojivý pocit a po prečítaní sa budete pýtať: Toto čo bolo?
Dávam aspoň dve hviezdičky za ilustrácie a krásne opisy, ktorými autorka čitateľovi priblížila ďaleké a neznáme miesta na svete.

08.12.2020 2 z 5

Leova šance Leova šance Mia Sheridan

Tak u mňa čítanie príbehu z Leovho pohľadu vyvolávalo schizofrenické pocity. Kniha sa mi čítala oveľa lepšie ako z pohľadu Evie, bola zaujímavejšia, napätá, miestami precítene dojímavá. Ale zas na druhej strane sa dosť situácií opakovalo, čo ma nebavilo a častokrát som stránky len prelistovala. Knihu som ale dočítala, aby som získala ucelený pohľad na príbeh.

06.11.2020 4 z 5

V pokušení V pokušení J. D. Hawkins

Kto hľadá pohodové, nenáročné čítanie, kniha tento účel splní. Oproti ďalším titulom chýba príbehu miestami iskra, ale zas sú aj pasáže, ktoré pobavia. Oddychovka, ktorá síce veľmi nenadchne, ale spríjemní dlhú chvíľu.

12.10.2020 3 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Nenáročná a vtipná oddychovka, po ktorej treba siahnuť po ťažkom dni. Hlavná hrdinka je tak správne "praštená," že sa neubránite smiechu. Kniha upokojí myseľ a precvičí bránicu. :-)

28.09.2020 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Postava Chasea dala od začiatku príbehu veľkú dávku humoru a sexepílu. Príbeh sa krásne rozbehol, ale po čase akoby stagnoval. Knihu som dočítala zo zvedavosti, ako to dopadne, ale do konca to nebolo už žiadne veľké prekvapenie. Prehnaná romantika a akýsi unáhlený koniec. Knihy od tejto autorky čítam zvyčajne jedným dychom, ale toto bol taký priemer.

21.09.2020 3 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Zo začiatku mi príbeh vyznieval dosť nereálne. Veď kto by vám v dnešnej dobe z ničoho nič posielal šeky na toľko peňazí? Ale keď som sa nad to povzniesla, dej ma úplne vtiahol. Zvyšok knihy som len rozmýšľa nad tým, kto je tajomný platca Kyriiných šekov. Príbeh je písaný veľmi pútavo a zvedavosť poháňa čitateľa stále dopredu. Autorka odkrýva tajomstvá a hriechy minulosti postupne, takže ste nútení siahnuť po ďalšom pokračovaní príbehu. Je pravdou, že stretnutie hlavných hrdinov do deja vnieslo dosť erotiky. Či je to veľa alebo málo je na subjektívnom názore každého čitateľa. Celkovo vnímam knihu ako fajn oddychovku s kriminálnou zápletkou ako bonusom.

21.09.2020 3 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Pekný, romantický príbeh s trochu predvídateľnou dramatickou zápletkou. Postavy mi boli od začiatku sympatické, takže som zvedavá na ich ďalšie osudy. Kniha je napísaná celkom čitateľne, ale zaradila by som ju k takej priemernej oddychovke.

19.08.2020 4 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Táto séria ma úplne pohltila! Knihu som prečítala takpovediac jedným dychom. Začiatok sa mi zdal trošku rozpačitý, ale dej sa onedlho slušne rozbehol. Je pravdou, že vzhľadom na vek hlavných postáv, by kniha patrila skôr do kategórie "young adult." No príbeh bol tak pútavý, že mi to vôbec nevadilo. Hlavné postavy boli sympatické, kniha je plná neočakávaných situácií a tajomstiev z minulosti, ktoré treba odhaliť. Vrhám sa na ďalší diel! :-)

15.07.2020 5 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Knihu by som zaradila medzi také "soft" oddychovky. Prostredie jogy príbeh odlišuje od klasických romancí a dodáva mu iný nádych. Inak je to pekný, romantický príbeh, na môj vkus miestami precukrovaný, ale na vyplnenie dlhej chvíle postačuje.

24.06.2020 3 z 5

Iskrenie Iskrenie Samantha Young

Sériu Dublin Street od tejto autorky som čítala jedným dychom, tak veľmi ma potešilo pokračovanie. Oceňujem snahu autorky poukázať na každodennú rutinu, do ktorej takmer každé manželstvo skôr či neskôr upadne. Ale do príbehu som sa nevedela akosi vžiť a dočítala som to len zo zvedavosti.

23.06.2020 3 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Myslím, že táto kniha ide takou strednou cestou. Je to fajn oddychovka, z ktorej ani nepadnete na zadok, ale ju ani nezatratíte po prvých stránkach.

23.06.2020 3 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Na knihu som sa doslova vrhla, naladená z predošlých častí. Ale musím povedať, že Rosiina choroba bola pre mňa nemilým prekvapením. Žiaľ, pri práci som v kontakte s chorými ľuďmi, takže miesto oddychu som mala pocit akoby som zas prišla do práce. Inak príbeh je pekne spracovaný, oceňujem Deanov láskavý prístup k Rosie. Ale u mňa tentokrát to nie je na plný počet hviezdičiek.

22.06.2020 3 z 5

Na túto knihu som bola veľmi zvedavá. Príbeh bol pekný, romantický, postavy sympatické, kniha sa rýchlo čítala. Ale aj tak to úplne nesplnilo moje očakávania. Správanie hlavných postáv miestami pripomínalo akoby boli stále na univerzite, autorka mohla pár riadkov venovať aj Bramovym kamarátom. Myslím, že by to trochu oživilo príbeh a nepôsobilo by to tak jednotvárne len Bram a Julie. Oceňujem snahu autorky, vtipné postrehy a sympatickosť postáv. Knihu ako oddychovku odporúčam,ale nemajte veľké očakávania.

21.06.2020 3 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Na knihy od tejto autorky sa vždy veľmi teším. Ale u mňa to tentoraz nie je na plný počet hviezdičiek. Príbeh je pekný, romantický, ale od Penelope to vnímam ako takú rozcvičku. Kniha sa síce dobre čítala, je to úplná oddychovka, ale pre mňa mali jej ostatné knihy väčšiu iskru.

04.05.2020 3 z 5