ZUZANA-123 ZUZANA-123 komentáře u knih

Bláznova moudrost Bláznova moudrost Lion Feuchtwanger

Vzhledem k tomu,že J.J.Rousseau zemřel za neyjasnĕných okolností,nemusel by tento román o posledních letech jeho života,být úplnou fikcí .....

20.08.2020 5 z 5

Nesmrtelný hrabě Nesmrtelný hrabě Kristýna Freiová

Možná je v knize návod jak následovat hrabĕte de Saint-Germaina, naučit se zastavit svou mysl a odprogramovat umírání.Mám pocit,že Krystýna Freiová psala v napojení ....

01.05.2020 5 z 5

Marie z Magdaly a ženy v životě Ježíše Marie z Magdaly a ženy v životě Ježíše Hana Blochová

Kniha vznikla z badatelského výzkumu absolventky dĕjin středovĕkého umĕní.Dočteme se zde,že cílem působení Marie Magdalské bylo vytvoření duchovního páru s Ježíšem a předání jejich nového společného učení které vypracovali.O svém poslání od počátku vĕdĕli,neboť byli oba vysláni z obdobného zdroje a zastupovali dva aspekty bożské jednoty,byli duchovním párem -,,ženichem a nevĕstou v mystické svatbĕ".Matkou dvou ježíšových dĕtí,a to starší Sáry a mladšího Jakuba je Marie Salome mladší.Ježíš smrti ukřižováním nepodlehl a po svém ,,vzkříšení" mnoho let působil mezi apoštoly.Marie Salome mladší s obĕma Ježíšovými dĕtmi odplula do Galie a stala se zde významnou apoštolkou Západu.

16.04.2020 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Pořád jsem od nĕkoho slyšela,že v knize je návod na astrální cestování,návod tam opravdu je .... Človĕk uvĕznĕný v cele ve svĕrací kazajce se toulá pomocí sve duše v jinych realitách.Zpočátku je kniha trochu brutální, když čtete o šikanĕ ze strany dozorců.

26.10.2019 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Její první kniha je nádherná,na obálce je její foto jako malé holčičky,a ty oči prostĕ září.....Z jejích dalších knih je už citit,že jsou psané pro peníze,alespoň tak to navnímávám ja,ale možná mají ostatní čtenaři jiný názor.

22.10.2019 5 z 5

Všechno přiznávám, všechno... Všechno přiznávám, všechno... Johannes Mario Simmel

Psychologicky zajímavé pojetí poválečné výchovy problémových dĕtí v poslední třetinĕ knihy.

29.04.2024 5 z 5

Svůj kalich hořkosti Svůj kalich hořkosti Johannes Mario Simmel

Simmel začal plnit naší knihovnu v osmdesátých letech a je stále čtivý i desítky let po prvním vydání jeho románů.U současných autorů často z románů vyzařuje chvat a spĕch,trh je přesycen a konkurence veliká.Simmel rozhodnĕ svůj román neuspĕchal.

16.12.2023 5 z 5

Osudové dny Osudové dny Marie Lacrosse

Závĕrečný díl trilogie,je zde hodnĕ popisována politická situace a kontrasty odlišných společenských vrstev obyvatelstva.V rodinĕ se vše k dobrému obraci,ve skutečném životĕ by je čekala první svĕtová válka.

17.08.2023 5 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Tohle je kniha pro čtenáře které zajímá duchovní rozvoj,posvátná mystéria a jak je uvést do praxe.Vetšina knih autora se nĕkterého z témat duchovního ,osobního rozvoje dotýká.Není to tedy klasický román,spíše popisy toho jak vnímají hlavní hrdinku ti kterým ovlivnila život.

05.07.2023 5 z 5

Co neSmíte vědět! 2 Co neSmíte vědět! 2 Michael Morris

I sám autor zde v knize píše,cituji:Přiznávám se,že jsem při svých rešeržích z času na čas bojoval s nevolností,ponĕvadž v této oblasti dochází k tak absurdním vĕcem,že by nĕkoho mohly připravit o víru v lidstvo.

30.03.2023 5 z 5

Júlia alebo Nová Heloisa Júlia alebo Nová Heloisa Jean-Jacques Rousseau

Nádherná milostná korespondence dvou milenců kterým je odpírán společný život.Misty jsou popisy pocitů pro dnešního čtenáře zdlouhavé,přesto stojí za přečtení.

03.12.2022 5 z 5

Tři vlny dobrovolníků a Nová Země 2.díl Tři vlny dobrovolníků a Nová Země 2.díl Dolores Cannon

Kniha o rozdĕlovánì realit,snad budu mezi tĕmi kterřì dokážì navýšit vibrace a posunout se.Kniha která je pro mnohé realitou která se právĕ odehrává, pro jinè absolutnì nesmysl.

09.11.2022 5 z 5

Nenásilná komunikace v praxi Nenásilná komunikace v praxi Marshall Rosenberg

Kniha pro nedospĕlè i dospĕlè,takovà to komunikace by se mĕla vyučovat už na ZŠ

07.09.2022 5 z 5

Mesiáš Mesiáš Hana Blochová

Poutavè čtenì,spousta informacì o životĕ Ježìše,jeho učenì.Doporučuji tĕm koho fascinuje Ježìš a chtĕjì načerpat i informace kterè nenajdou v evangelijìch.

23.08.2022 5 z 5

Inkoustová stopa Inkoustová stopa Mel Starr

Lèkař Hugh de Singleton potřetì v roli středovĕkèho detektiva.Tentokrát řešì krádež jednadnaceti knih teologa Johna Wyclifa.John Wycklif je u nás znám pod jmènem Jan Viklef a jeho učenì ovlivnilo našeho Jana Husa.

06.08.2022 5 z 5

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Stefan Zweig

Autor nespĕchà ,psychologicky rozebìrà živvot kràlovny Marie Antoinetty od cesty na francouzský trůn až po cestu na popravištĕ.

19.07.2022 5 z 5

Papežka Jana Papežka Jana Donna Woolfolk Cross

Doporučuji k přečtenì.Pokud připustìme,že papežka Jana skutečnĕ existovala,je zde smysluplnĕ popsáno jak k tomu mohlo dojìt,že na papežský stolec usedla žena.Takè to ,proč záznamy o nì byly vymazány dává smysl.Autorka určitĕ zná dobře lidskou povahu a určitĕ zkoumala i historickè záznamy,z knihy to llze navnìmat .....

28.06.2022 5 z 5

Třináct hodin / Výlet do padesátých / Není úniku / Z kolébky do hrobu Třináct hodin / Výlet do padesátých / Není úniku / Z kolébky do hrobu Deon Meyer

Z kolébky do hrobu-moc hezký detektivní příbĕh.Myslela jsem, že vraždil nĕkdo úplnĕ jiný,takže napínavé až do konce.

03.05.2022 4 z 5

Výlet do padesátých - mám ráda romány kde se dĕj točí kolem cestování časem,vĕtšinou to jsou romány od Barbary Erskinové,ani tento román od Sharon Griffithsove nebyl špatný.Nešlo zde o vzpomínky na minulé životy, jak to bývá u Barbary Erskinové,ale o velice živé sny při onemocnĕní meningitidou.Když se pacient uzdraví,není si jistý,co se s ním vlastnĕ dĕlo.

26.04.2022 4 z 5

Utajený les Utajený les David Haskell

Promĕny přírodních procesů bĕhem jednotlivých ročních období na prostoru mandaly o metrovém přůmĕru.Místy hodnĕ poučné,nĕkdy nuda.Milovníky přírody by kniha mohla zaujmout.Já nĕkteré pasaže přeskočila.

05.02.2022 3 z 5