Nenásilná komunikace v praxi

Nenásilná komunikace v praxi https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464386/bmid_nenasilna-komunikace-v-praxi-d7x-464386.jpeg 4 10 4

Čeká vás nepříjemné setkání se šéfem. Právě vám volala učitelka, aby si postěžovala na vaše dospívající dítě. Je večer a pohádali jste se s partnerem. Co uděláte? Všichni se čas od času ocitáme v podobných situacích a až příliš často se uchylujeme ke starým neúčinným vzorcům chování – obhajujeme svoji potřebu mít pravdu, odmítáme opravdu naslouchat, kvůli hněvu nebo frustraci říkáme kruté věci. Jenže lze to i jinak, a právě pro takové situace vytvořil Marshall Rosenberg svou slavnou nenásilnou komunikaci. Kniha je vlastně souborem kratších autorových textů a pokrývá tak široku škálu témat od řešení konfliktů přes práci s hněvem, s duchovností či s láskou a vztahy až po výchovu dětí. Díky mnoha přepisům rozhovorů čtenář uvidí, jak metoda nenásilné komunikace funguje v praxi.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

Living Nonviolent Communication , 2012

Kabuky
19.02.2024 5 z 5

Velmi užitečné čtení.

ZUZANA-123
07.09.2022 5 z 5

Kniha pro nedospĕlè i dospĕlè,takovà to komunikace by se mĕla vyučovat už na ZŠ

hu_87
18.06.2021 5 z 5

Super téma o komunikaci, která by se měla učit už asi na základních školách, protože ze špatné komunikace mezi lidmi pramení akorát nejistota, vztek až agresivní chování vůči druhým. Knížka má převážně formu dialogů mezi autorem a jeho klientů, takže tím je forma o něco čtivější než kdyby to autor podal prostě jako výklad. Prim je to uvědomit si, že tím, jak s druhými komunikujeme, uvádíme do chodu celou řadu - a často nepříznivých - následků. Pokud se naučíme s ostatními komunikovat tak, že své reakce na ostatní lidi (asi převážně negativní reakce) budeme brát jako nějakou svojí potřebu (potřeba být respektován, být oblíben apod.), kterou se budeme snažit těm druhým empaticky vysvětlit, bez nějakých výčitek, vyvolá to náležitou reakci a my si můžeme s ostatními spoustu věcí vyjasnit, aniž bychom skončili u nějaké hádky nebo nepříjemnosti.

Uterox
23.05.2021 4 z 5

Zajímavá knížka ohledně toho zaměřovat se na potřeby a to jak u sebe tak u druhých. Snažit se je pochopit, místo kritizování-odtud pramení následně války. Kniha obsahuje celou řadu dialogů pro řadu čtenářů to může být obtížné číst. Lepší je za mě si přečíst pasáž, na kterou má člověk chuť. Brát to na přeskáčku. Hodně se věnuje emoci-hněvu. Poměrně obsáhlejší kapitola. Je tam i o rodičovské výchově. Do knížky bych dal doporučení vyzvednout hlavní myšlenky na konci dané kapitoly. To mi tam chybělo, abych dal o stupeň větší hodnocení. Jinak se mi to líbilo včetně definice lásky.

nenásilná komunikace

Marshall Rosenberg
americká, 1934 - 2015
2016  87%Nenásilná komunikace
2015  92%Co řeknete, změní váš svět
2020  84%Nenásilná komunikace v praxi
2019  80%Nenásilná komunikace a moc
2023  93%Nenásilná komunikace ve škole

Kniha Nenásilná komunikace v praxi je v