Zůzalína Zůzalína komentáře u knih

Vnitřní revoluce Vnitřní revoluce Jiddu Krišnamurtí

Dobrý den, ráda bych si tuto knížku koupila (měla jsem jí půjčenou z knihovny a ráda bych jí měla doma), jen není nikde k sehnání. Jestli by ji někdo už nepotřeboval, ráda odkoupím ;) ZK

14.04.2022

Buddha...ale to je jedno Buddha...ale to je jedno Milena Holcová

Snažila jsem se, co nejvíce si tuhle knížku šetřit - denně max. jednu kapitolu, ale nešlo to :) Je velmi čtivá, jde do hloubky, některé pasáže zamrazí, jiné zase povzbudí. Hodně se mi líbil závěrečný rozhovor s vnučkou.

08.01.2022 5 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Hodně jsem si rozšířila obzory. Velmi čtivé a v době karantény skvěle cestovatelské a objevné.

02.04.2021 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Dobře čtivé a lehce stravitelné zásadní životní přístupy.

05.11.2020 4 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Smutné, ale přesto sympaticky sebeironické. A místy i úsměvný nadhled.

17.08.2020 4 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Dojemné, vtipné, doporučuji.

04.08.2020 5 z 5

Úplňk Úplňk Radkin Honzák

Milá, útlá, vtipná :)

18.10.2019 4 z 5

Riskantní rozhovor Riskantní rozhovor Milena Holcová

MH mě prostě baví - velmi čtivé.

18.10.2019 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Nápaditá poezie

18.10.2019 4 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Silný zážitek!

15.07.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Přečteno jedním dechem - skvělý průřez našimi dějinami odvyprávěný na osobních příbězích. A asi jsem ještě nikde jinde, u žádné další knížky, nezaznamenala tak drobný a dobrý originální konec a začátek předchozí a následující kapitoly.

03.06.2019 5 z 5

Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství Amy Sutherland

Vtipné i poučné.

03.01.2019 3 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Pořád se k téhle knížce vracím. Je v ní prostě vše. A skvělá je i jako audiokniha.

03.01.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Smutek, zoufalost, bezútěšnost, ale tak dobře popsaná, že nejde nedočíst jedním dechem.

03.01.2019 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Moc se mi líbil styl knížky, ale i tak mám z toho "hrdinského" činu rozporuplné pocity. Po dočtení se nemůžu zbavit pocitu zmaru a neskutečné zbytečnosti utrpení blízkých těch pěti "odvážných" mladíků.

03.01.2019 4 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Knížka, která se nedala odložit a po dočtení zůstává chuť zeptat se autora, z kolika procent vycházel z reálného vyprávění někoho týraného a co je jeho imaginace. Na každý pád strhující příběh a bavilo mě dívat se do rodiny ze všech tří úhlů - ženy, muže i dcery. Osobně mě nejvíc dostala věta ze str. 91: "V člověku je všechno větší, než si myslí..." a pak příměr o manželkách a milenkách: "Doma se na ně mračily odkvetlé orchideje a on měl pouštní růži."

10.12.2018 4 z 5

Kniha komiksů Kniha komiksů Karel Franta

Moje třetí dcerka (8 let) mi ji chce pořád číst, protože "Mami, tohle je prostě dobrý, to ti musím přečíst!"

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Po dlouhé době knížka, ze které jsem si ručně opisovala pasáže... to už jsem nedělala roky...

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Přečteno jedním dechem.

07.11.2018 5 z 5

Asi jsem měla vysoká očekávání...

07.11.2018 1 z 5