zuzak82 zuzak82 komentáře u knih

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

(SPOILER) První díl třídílné série představuje příběh mladé sirény Callie a vílího krále noci Desmonda, v lidském světě však spíše známého jako Handlíře.
Příběh je vyprávěn ve dvou časových rovinách. V první je Callie skoro 16-let a je nucena přivolat Handlíře. Osamělá, zlomená a mladičká Callie najde v Handlíři blízkého přítele a první lásku. Jenže Handlíř dívku opustí a zlomí jí tím srdce.
V druhé časové rovině se posuneme o sedm let později a Callie pracuje jako soukromé očko a plně využívá své schopnosti sirény. A tehdy se Handlíř opět objeví, aby si vybral svůj dluh, nebo jak ji říká on - laskavosti.
Kniha Vám při čtení připomene příběhy, které jste jinde již četli. První časová rovina mi připomněla knihy od Mony Kasten. Pomalu plynoucí romantický příběh, plný bolestných vzpomínek, lásky a vznikající touhy mezi hrdiny.
Druhá časová rovina obsahuje mnohem více fantasty prvků new adult fantasty. Hrdinka je o sedm let starší a její vztah s Desmondem se posouvá více do sexuální roviny. Společně hledají Zloděje duší, který může být zodpovědný za záhadné mizení mužů a žen ve vílím království noci. Tato druhá část mi připomínala velmi odlehčenou verzi podobných příběhů, které píše třeba S.J.Maas. Ale tento svět není tak propracovaný a záhada není tolik zajímavá. A vílích klišé je tu až až.
Pokud však hledáte knihu s hezkou výraznou milostnou linkou, pak je to pro vás. Pokud hledáte trochu propracovanější romantickou fantasty z vílího prostředí, pak si raději vezměte originál od S.J.Maas nebo Holly Black.

Celkově hodnotím lepšími 70%.

"Od první jiskry k poslednímu zrnku popela, od úsvitu do soumraku, po zbytek našich životů, buď jen můj Desmonde Flynne." Callie (Callypso)

25.10.2022 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

(SPOILER) Knížky od S.J.Maas patří mezi mé nejoblíbenější. První díl se mi líbil. Než jsem se pustila do čtení druhého dílu, tak jsem si ho znovu celý přečetla a zase bych mu dala 5*. Ale tento díl je pro mě velké zklamání.
Především se mi zdálo, že děj je hodně rychlý a zhuštěný. Obsahoval několik překvapivých odhalení, ale tím, že jich bylo až tolik, tak to na mě působilo až násilně. Objevuje se hodně nových postav, které však mají často málo prostoru, takže když mají mít nějaký emocionální dopad na našeho oblíbeného hrdinu/hrdinku, tak to moc nefunguje. Osobně bych raději méně překvapení, méně nových postav a více času věnovaný budování vztahů a prohloubení děje .
Co mi ale vadilo nejvíc, byl nadměrný počet sexuálních scén a sexuálních narážek mezi hrdiny. Podle mě byla více jak polovina zbytečná a Maasová je ještě neumí psát tak dobře, aby mě bavily půl knihy (ano tak hodně jich tam je). Je to zvláštní, ale od ní mám mnohem raději, když buduje postupně napětí a touhu mezi hrdiny nebo přátelské vztahy, než "instantní" románky a spojenectví. Což se potvrzuje třeba v lince Dne a Noci, která podle mě funguje dobře, protože postavy mají čas spolu normálně hovořit a řešit problémy.
Závěrečná kapitola byla dobrá a už se těším, co autorka vymyslí. A budu jen doufat, že příště ubere na sexu a přidá na pořádném budování atmosféry a vztahů, což jí šlo v minulých sériích mnohem lépe.

20.10.2022 3 z 5

Fake Fake Kylie Scott

(SPOILER) Tentokrát Kylie Scott přináší příběh, kde hvězdný herec bude předstírat vztah s "obyčejnou" holkou, aby si zlepšil image po skandálu s vdanou ženou. A jak už to bývá, tak se to zvrtne a oba se do sebe zamilují.
A kdyby to měl být film, tak bych řekla, že to je taková průměrná oddechová romantika na odpoledne. Neurazí ani nenadchne.

03.10.2022 3 z 5

Ramsay Ramsay Mia Sheridan

(SPOILER) Tentokrát mě to moc nechytlo. Příběh ani postavy Brogana a Lydie mě moc nezaujali. Naopak třeba o Fionnovi nebo Eileen bych si přečetla víc.

23.09.2022 3 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

(SPOILER) Hodnotím lepší průměr. Přišlo mi to naivní, místy nelogické, ale zároveň to pobavilo.

Níže píšu opravdu dost konkrétní spoilery, tak nečtěte, pokud si nechcete zkazit překvapení.

Je to takový zvláštní příběh, který mi přijde hodně přitažený za vlasy. Hlavní hrdinka Zoey prožije na vysoké trauma a šikanu. Viníkům se rozhodne pomstít a dokázat, že je panna, i když oni všem na škole tvrdili něco jiného a ještě navíc zveřejnili její odhalené fotky. A jak to udělá? Nejde na policii. Vymyslí něco lepšího.
Nechá se připravit o panenství doslova na podium v tajném erotickém klubu, a to rovnou přímo před těmi viníky a cizími lidmi. Své poprvé prožije přímo s majitelem klubu Rhysem, který organizuje podobných show ve svém klubu pravidelně, jen netuší, že to není jeho show ale její...Jo, to určitě udělá každá holka, co prožila psychické i fyzické zneužití a šikanu. Ale měla štěstí, protože Rhys je milá duše, nejohleduplnější a nejmilejší majitel tajného erotického klubu pro bohaté. A pozor má za sebou tragickou minulost (bez toho to nejde). Naše hrdinka ho natolik zaujme, že poruší spoustu svých pravidel. Například hned to základní, že nikdy nezve stejnou účastnici show do klubu dvakrát. Ale stane se. A brzy odhodí oba své zábrany, šaty a najdou lásku.

Knize se nedá upřít dobře napsané erotické scény. Navíc je to čtivé a vlastně jsem s radosti čekala, co dalšího ještě dokáže autorka "vymyslet". Dočkáme se ještě několik nečekaných věcí. Například se seznámíme s kamarádkami Zoey i kamarády od Rhyse, kteří budou protagonisty následujících dílů. Taková partička mladých, co si určují vlastní pravidla poctivosti, spravedlnosti a touhy.
Večer má Zoey a Rhys sex před jeho kamarády a další den jdou na společně na večeři? Žádný problém, tady se na nějaké puritánství, stud nebo žárlivost nehraje.
Vlastnictví tajného erotického klubu je vlastně nejlepší job na světě, protože pomáhá bohatým splnit jejich sexuální fantazie, Rhys navíc dokáže členům zajistit utajení a soukromí, a hlavně vyhrají i zaměstnankyně/ci klubu, protože Rhys se stará o jejich bezpečí, zdravotní pojištění a navíc dostávají skvělé peníze. Jen nevím, zda se to se to odehrává v Americe nebo Sluníčkovu.

17.09.2022 3 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

(SPOILER) Tentokrát nám autorka představuje příběh typu od kamarádství k lásce. Tuhle knihu si asi budu pamatovat podle velkého počtu rozchodů, které Penelope absolvuje, než se dají s Haydnem dohromady.
Samotný vztah těch dvou je hezky budovány a moc dobře se to čte. Přesto mi nesedí některé věci, kvůli kterým nemůžu dát lepší hodnocení.
Už jen počet rozchodů Penelope (17) mi přišlo vysoké, na to, že šlo o vrcholovou sportovkyní, která nemá moc času na soukromé věci a ještě vše zvládne během 10 let. Taky důvody k rozchodu byly často až komické, ale ne v tom vtipném smyslu.
A pak tu je Hayden, který má střídat přítelkyně jak na běžícím pásu, ale v samotné knize o tom vlastně nejsou skoro zmínky a ani to Penelopa více neřeší. Vlastně řeší, ale jen na úrovni typu, nemůžu s ním být, protože nikdy neměl žádný dlouhodobý vztah (jako by snad ona měla). Pořád se řeší jen její neúspěšné vztahy.

Celkově však kniha na mě působila čtivě, bez nudných pasáží, erotiky bylo tak akorát na typ příběhu a hlavni dvojice byla sympatická. Za mě je to lepších 70%.

17.09.2022 4 z 5

Odvážná a smrtící přísaha Odvážná a smrtící přísaha Brigid Kemmerer

(SPOILER) První kniha mi přišla, že byla o lásce Rhena a Harper. Ta se mi velmi líbila a četla jsem jí už 3x. Bylo to poměrně neokoukané, romantické i zábavné.
Druhá kniha měla hezkou romantickou linku mezi Greyem a Lia Marou, navíc Grey dostal hodně prostoru a byl úžasný, což se nedalo říci o chování Rhena.
Ale třetí kniha mě zklamala. Celkově všechny čtyři postavy pořád pochybovali sami o sobě a o jiných, stejné situace pořád dokola "řešili" v hlavě, až mě to začalo nudit a časem i štvát. Až od půlky se to trochu rozjelo. Konec mi přišel takový uspěchaný a nic moc. Působilo to vše tak nějak překombinovaně, utahaně a celkově jsem to s postavami moc neprožívala jako v minulých dílech.

03.09.2022 3 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Docela zajímavý příběh, ještě docela neohraný. Vadilo mi, že texty songů nebyly přeloženy.
Další díl bude o Gillian, což mě moc neláká. Raději bych rovnou třetí díl o Ethanovi.

24.08.2022 3 z 5

Drahá Ava Drahá Ava Ilsa Madden-Mills

(SPOILER) Četla jsem od autorky dvě knížky vydané v češtině. A tato kniha mi přijde z nich nejlepší, přesto pro mě pořád patří do skupiny průměrných knih.

Ava, Knox, Dane i Chance jsou zajímavé postavy. Bavily mě věci týkající se rodinných vztahů u Knoxe a milostná linka mezi Avou a Knoxem. Také je zajímavý nápad, že Ava neví, kdo ji ublížil, ale má dost síly se tomu postavit a stále hledá viníka. Je schopná žít určitým způsobem dál, zamilovat se a mít bezproblémový sexuální život. Což tedy je podle mě u toho posledního nereálné, ale tak je to taková pohádka, co se hezky poslouchá...

Níže popíšu větší spoilery, které však uvádím hlavně proto, že díky těmto věcem nemohu knihu hodnotit více....
Velmi slabé mi přišlo celé to pátrání po viníkovi, především tedy to, že Ava slovně i v mysli obviní Knoxe i jiné, ale ani jednou ji nenapadne doslova ten čtvrtý z party přátel Žraloků, který se chová jako idiot a hajzl i ke svým přátelům a k ní? A že by to nenapadlo ani Knoxe nebo Chance? Mě to bylo jasné už po třetí kapitole.
Dále se v knize pořád řeší, kdo ji to udělal, jak chtějí Ava i Knox odhalit viníka a ke konci, když už tedy viníka odhalí, tak to odbyde autorka pár odstavci - ráno měl Knox a Dane jasno, v pátek šli Knox a ostatní na večírek k tomu viníkovi (o tom večírku se nakonec nic nedozvíme, přitom by to bylo ideální pro nějaké scény, protože oni už věděli, že to byl on a museli to v sobě držet, ale autorka nic takového neudělala), v sobotu šli na policii a pak už autorka napsala jen pár vět, že viník dostal klepeta a jaký trest obdržel. Mohlo tu být tolik prostoru pro konfrontaci mezi Avou a viníkem, případně Knoxem/Dane a viníkem. A ono nic.
Taky linka s tajným ctitelem je úplně zbytečná a rovněž úplně předvídatelná.
A nakonec zmíním epilogy, jsou rovnou dva a oba mi přijdou úplně zbytečné, hlavně ten druhý.

Podle mě autorka měla v rukou potencionálně silný příběh, který však využila tak na půl.

24.08.2022 3 z 5

Deeply Deeply Ava Reed (p)

Tento díl je určitě nejlepší ze série. Celkově mi styl autorky přijde takový průměrný. Přečtu si to, ale že bych to chtěla číst znovu, tak to ne. Dala bych lepší tři hvězdičky nebo 70%.

22.08.2022 3 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

(SPOILER) Tohle je jedna z nejdojemnějších knih, co jsem četla. Připravte si hodně kapesníků.

Nevyléčitelně nemocný 26-letý Émil se rozhodne vyrazit karavanem na poslední dobrodružnou výpravu po Francii. Zbývají mu maximálně dva roky života, než ho jeho nemoc pohltí tak, že už nepozná ani své rodiče a fyzicky ho nemoc zničí. Chce toho ušetřit svou rodinu, přátelé i sebe. Podá si tedy inzerát, že hledá spolucestujícího na cestu. Na ten mu odpoví 29-letá Joanne. Vegetariánka, milovnice meditace, citátů z knih, málomluvná a ochotná vyrazit s ním okamžitě na cesty, aniž by ho jedinkrát viděla. A tak spolu odjedou na výpravu, která jim oběma změní život.

Příběh je vyprávěn nejprve spíše z pohledu Émila, jeho zápisků i dopisů, které píše své rodině a příteli. A tak vnímáte nejprve jeho pohnutky, pocity a skrz něj nejprve poznáváte Joannu. Jak se spolu oba sbližují, tak postupně autorka přidává i pohled do minulosti a duše Joanne. Aby byl nakonec příběh dovyprávěn z jejího pohledu.

Nejvíce se mi líbilo, že autorka dokázala vyjádřit, že Émil měl omezený čas života a nemoc mu postupně vzala nejen budoucnost, ale i přítomnost a minulost. Nejsilnější je kniha v momentech, kdy z jeho pohledu začněte vnímat, jak ho nemoc ovlivňuje. Momenty, kdy neví, kde je, co se stalo, proč na něj mluví ta holka v černém tílku, nebo jak prožil poslední dny.

A pak dostanete pohled od Joanne, která ho provází na této cestě. Díky ní pak vidíte, jak se mění jeho osobnost a vnímání reality. Je to tak dobře napsané, až je to zdrcující.

A nakonec se uzavře i příběh Joanne, jejíž osud nebyl o nic méně tragický, přesto je to právě ona, kdo dokáže Émilovi poskytnout na jeho poslední cestě podporu, sílu, lásku i oddanost.

Je to příběh o lásce, rodině, přátelství, síle pokračovat dál, bolesti i krutosti života.

22.08.2022 5 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

(SPOILER) Tenhle díl mi vůbec nesedl. Moc mě překvapuje vysoké hodnocení. Na druhou stranu, jiní si zase možná klepou na čelo u mých oblíbených knih :-)

Knihu jsem nedočetla, a to jsem se o to pokoušela dvakrát. Skončila jsem u kapitoly č.20 a více jsem nedala.

Oba hrdinové mě vůbec neoslovili. Kimber mi byla strašně nesympatická. Doslova mi vadilo neustále připomínání její dělohy a vaječníků, které jsou z Mattea úplně mimo. Celkově mi přišla strašně hysterická a nevyrovnaná. Protože zrovna prožívala těžké období, dalo by se to chápat, jenže ona pořád jen řeší, jak její děloha a vaječníky v jeho přítomnost málem explodují. Číst to jednou fajn, číst dvakrát hm, ale číst to v každé kapitole mi už přišlo otravné. Nedrží tato kniha rekord v tom, jak rychle hrdinka střídá v odstavcích touhu/vášeň/okouzlení s odmítáním/pohrdáním/zuřivosti vůči hlavnímu hrdinovi...?

Knihu nehodnotím, protože jsem ji nedočetla. Mrzí mě to, protože druhý díl této série patřil mezi mých TOP10 romaticko-erotických knih za rok 2021.
Možná někdy v budoucnu to zkusím potřetí. Ale nyní knihu odkládám na neurčito.

07.08.2022 3 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

(SPOILER) ,,Elliot Miles stále věří v lásku na první pohled. A vím, že to nejsem já, na koho čeká. Já nejsem výjimečná.
Neměli jsme ten úchvatný okamžik prvního pohledu a rozhodně si nerozumíme. Tohle není žádný velkolepý milostný příběh. Jsem jen obyčejná holka a jeho zamilovanost míří pouze do horizontální roviny.
Opřu si bradu o ruku a zadívám se z okna.
Ale to nevadí.
Jednoho dne sem vstoupí muž, ze kterého se mi podlomí kolena. Odjedeme spolu do západu slunce a budeme žít šťastně až do smrti.
Zasněně se usměju. Myslím, že s Elliotem Milesem máme přece jen jednu věc společnou.
Taky věřím v lásku na první pohled..."

Tohle je příběh plný horizontálních poloh, emocionálních vývrtek, osudovosti i náhod.

Skvělá série pokračuje. Zatím u mě vyhrává druhý díl, pak bych dala tento a nakonec první.

Autorka každé dvojici vymyslela trochu jiný příběh, který umí okořenit žhavými erotickými scénami, ale zároveň se jí daří podmanit si srdce čtenáře různými emocemi. Obdivuji, že u jejich knih opravdu vnímám pocity hrdinů - jejich vášeň, přitažlivost, důvěru, lásku, až po jejich zklamání, bolest nebo smutek, aby pak opět dokázala vytvořit naději a posílit ještě jejich pouto. A vše zastřešuje určitá lehkost, humorné i ironické popisy či vtipné scény, které to vše doplňují.

Prostě doporučuji a už se moc těším na příběh Christophera.

26.07.2022 4 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

(SPOILER) Tento díl mě bohužel moc neoslovil. Opět tu máme přátelství od dětských let, které se změní v lásku. Trauma, které ovlivní životy hrdinů. Ale bohužel mě to nechalo po emoční stránce chladnou, k hrdinům jsem si cestu moc nenašla.

20.07.2022 3 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Nicole Locke

(SPOILER) ,,Jsem dcera svého otce. Jsem jeho výtvorem. Všechno co umím, mě naučil on. Všechno co dělám, dělám na jeho příkaz."

Cressidu vychoval krutý otec, aby se stala jeho špehem a zbraní. Avšak Cressida se vzepře jeho rozkazům, což pro ní bude mít horší následky než čekala.
Eldrik pátrá po lučištníkovi, který ho před rokem málem připravil o život a zabil jeho tři nejlepší přátele. Musí zjistit, kdo ho poslal, proč ho chtěl zabít a pak předat královskému katovi. A když ho konečně chytí, čeká ho překvapení, protože lučištníkem je mladá a krásná žena. Jeho nenávist, bolest a pomsta jsou tak podrobené zkoušce, protože mladá žena v něm vyvolává nepatřičnou touhu ale i porozumění.

Tentokrát příjemné překvapení. Na harlequinku trochu temnější a dramatičtější historický romantický příběh. Romantiky je zde méně, a možná proto se mi zdálo, že mezi dvojici je méně chemie, než jsem čekala. Konec je trošku uspěchaný, ale i tak hodnotím velmi dobře. V záplavě harlequinek patří mezi ty lepší.

09.07.2022 4 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

(SPOILER) Alyssa a Logen jsou hrdiny druhého dílu série Elements. Autorka se v příběhu dotkne několika vážných témat a přesto to funguje a nepůsobí překombinovaně. Na jedné straně téma těžkého dětství, lásky/nelásky rodičů, domácího násilí, drog a nemoci. Na druhé straně přátelství, silné vztahy mezi sourozenci, vášeň a láska.
Přidejte si hlavního hrdinu Logana, který je opravdu nejednoznačný. Dokáže být milující, zraňující, sobecký, prchlivý, podléhající situaci, ale i bojující. V jednu chvíli vás štve, jak ničí sebe i své okolí, v další chvíli ho obdivujete, kde bere v srdci lásku a pochopení k těm, kteří ho několikrát v životě zklamali.
Alyssa je také zvláštní. Pozitivní, přátelská, podporující, věrná, ale někdy až příliš závislá na něm a lásce k němu.

A pak jsou tady vedlejší postavy, které hrají důležitou roli v životech hrdinů, ovlivňují je, jsou jejich součástí a přitom by jejich příběh vydal na samostatnou knihu. Především sourozenci hlavních hrdinů Kellan a Erika dostali hodně prostoru a jen přidali další náboj emocí.
A musím zmínit rovněž matku Logena, kterou v podstatě vidíte jen z jeho pohledu. A autorka skvěle dokázala vystihnout několik rozporuplných pocitů Logana vůči jeho matce od pochopení, lásky, přes zklamání, naštvání, strach až po neschopnost situaci změnit, protože ten druhý odmítá udělat krok ke změně.

Pro mě lepší než první díl. Tento se mi zdál uvěřitelnější, emocionálnější a lépe prokreslený. Dala bych 90%,

15.06.2022 4 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

(SPOILER) Druhý díl byl slabší než první. Asi do půlky jsem si říkala, že to je průměr. Jakmile se však změnil vztah mezi hrdiny na milenecký, tak konečně bylo cítit z knihy více emocí. Celkově bych dala 75 %.

04.06.2022 4 z 5

Pýthie Pýthie Veronika Černá

(SPOILER) Je to romantická knížka zasazená do netradičního "fantasty" světa.

Tento vymyšlený svět je zde spíše jen jako záminka. Vlastně doteď nevím, proč autorka zvolila tuto cestu. Je tam sice celá zápletka týkající se vidění budoucnosti a její naplňování, ale tato linie děje mě na tom vlastně bavila nejméně.

Přece to mohl být normální romantický příběh o Lis, která chce v životě jít vlastní cestou, než si přejí její rodiče. Ti mohli rovněž v normálním světě poslat Romaina, aby ji přemluvil zůstat na vysoké škole. Mohli na něj použít páku v podobě odnětí stipendia. A on by se snažil různými způsoby ji přesvědčit, aby udělala, co si přeji rodiče. Mohlo to být romantické i dramatické....

Ale zpět ke knize. Je zde totiž druhá zvláštní část knihy, která je tak trochu divná - sázka Lis s Romainem.
Hlavní hrdinové se totiž vsadí, že když Lis svede Romaina (ano, počítá se jen skutečný sex), tak on bude muset přesvědčit její rodiče, aby ji nechali žít podle jejich představ. Zároveň bude doufat, že mu nezruší stipendium. A když ji Romain nepodlehne, tak ona bude pokračovat na magisterském studiu jako hodná holčička. A tuto sázku omlouvají vzájemnou přitažlivostí. Takže Lis má omezený počet rande na to, aby ho dostala.
Chcete mi tvrdit, že někdo vsadí svou roky vysnívanou budoucnost na takou blbost, jako je dostat chlapa do postele? Zvlášť když dotyčná není na první pohled žádná svůdkyně.

Co naopak musím vyzdvihnout jsou hlavní hrdinové, kteří na mě působili velmi příjemně a normálně. Jejich střety byly zábavné a mnohokrát jsem se zasmála. Tohle autorce šlo skvěle. Bylo zábavné vidět hrdiny, kteří mají své představy a plány, které jim ovšem většinou nevyšli, tak jak chtěli. Tohle mě fakt bavilo. Zde žádné dokonalé dokonalé svádění nebo rande nečekejte.

Přišlo mi to čtivé, zábavné a mezi hlavní hrdiny je chemie. A kdyby se vyhodil celý ten fantasty nádech, tak by to bylo super.

Pokud autorka v budoucnu vydá čistě romantickou knihu, přidá nějakou lepší zápletku-drama, tak si knihu určitě koupím a dám tomu šanci.

14.05.2022 3 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

(SPOILER) Macon a Delila se v dětství neměli rádi, pořád se hádali, uráželi a sem tam tolerovali. Macon navíc chodil se sestrou Delili, což činilo vzájemné vyhýbání se složitějším. Vše vyvrcholilo na maturitním plese, který Delila opouštěla s pláčem a dalším šrámem na srdci.
Když je po 10 letech svede dohromady osud a jedny ukradené hodinky, tak začíná nový příběh jejich života.
Může se člověk změnit, lze překonat bolestivou minulost, dívat se jen dopředu, propadnout vzájemné přitažlivosti a otevřít srdce tomu druhému?

Zní to vše jako správné ingredience pro skvělý příběh. Bohužel jejich hádky mi přišli průměrné, vzájemná přitažlivost nijak oslňující a neustále odkládání prvního polibku zbytečně natahováné. Nedá se tomu upřít čtivost. A určitě z hlavy dlouho nedostanu přezdívku Kroketko. Ale četla jsem celou sérii VIP od autorky, která nastavila pro mě laťku mnohem víc.

Celkově tedy hodnotím jako standardní knížku v tomto žánru, která nevybočuje z řady mnoha podobných.

14.05.2022 3 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Pro mě zcela průměrná série, kterou jsem přečetla celou asi jen díky tomu, že mám ráda sérii Začít znovu a pořád jsem tajně doufala ve zlepšení. Tento poslední díl mi přišel nejslabší.

30.04.2022 3 z 5