Zumaan Zumaan komentáře u knih

Dcera Dcera Kiera Cass

Ze začátku mi Eadlyn přišla jako rozmazleny spratek, ale nakonci jsem ji pochopila. Je to jen někdo kdo neměl takovou šanci se prosadit jako její rodiče. A i když nakonec má kniha čestné místo v mě knihovně, za ten hrozný začátek musím strhnout 2*

09.08.2020 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherná kniha, neuvěřitelně popsána jak z pohledu Liesel tak i smrtky. Já ji mám v TOP 10 a vždycky se u knihy zvládnu rozbrečet. Je hrozné, co je v té knize je napsané, ta atmosfera, že člověk má pocit, jako by v té době žil.
Zlodějka knih bude mít vždy v mém srdci zvláštní místo.

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Krásná romantická kniha, která potěší snad každou duši. Jediné co strhávám z bezchybneho hodnocení je zklamání z konce. Thomas by za ní mohl přijít dřív a ona by mu nemusela hned skočit do náruče.
Jinak jsem si hlavní pár zamilovala:)

07.08.2020 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Knihu mi půjčila kamarádka a rozhodně se ve výběru nesekla. Ta kniha je plná zvratů, radostných a smutných chvil i romantiky. Autorky si moc vážím, má talent brát si taková náročná témata a přitom je ta kniha je poučná i zábavná a já ji miluji :)

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Co dodat: je to krásné a kruté, hrozné a zároveň dokonalé, smutné ale zároveň nadějné.
Já dávám 95%,tech pět procent strhávám proto, že se prostě nedokážu přenést přes to, že se ostatní dívky chovaly jak mrchy.

Opravdu nádherný příběh o postavení mezi muži a ženami. Osobně mám tuhle knihu v TOP 10.

Ana Ana Roberto Santiago

Úžasná kniha s neuvěřitelné propracovaným příběhem který vás donutí přemýšlet, co je skutečně DOBRO a co ZLO.

07.08.2020 5 z 5

Poppy Borůvková, narozená v pondělí Poppy Borůvková, narozená v pondělí Jennifer K. Brown

Velmi dobrá kniha:)

07.08.2020 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Absolutně geniální a neuvěřitelně propracovaný příběh!!! Miluji legendy a mýty, takže tohle bylo jak se říká to pravé ořechové.

Selekce Selekce Kiera Cass

Skvělá kniha na letní čtení. Ani nad knihou nemusíte tolik přemýšlet(i když někde samozdřejmě ano:)

Ovšem strhávám 1 půlku * za některé až moc pruhledné momenty a další půlku, za to, že mi přišlo, jako by byl Maxon veeeelmi naivní (což on možná je??)

Když to vezmu kolem a kolem rozhodně knihu doporučuji, pro ty, kdo v tomto vedře si s ní sednou někam do stínu s limonádu v ruce :) :)

06.08.2020 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

(SPOILER) Jop, zase jedna skvělá kniha. Ale něco mi na ní nesedlo. Ani to tak nebyl ten zdlouhavý začátek, nebo to, že jsem se nesmířila s tím jak Freyre snadno odpustila své rodině,.. Ne, nesedla mi na ní jedna jediná věc, za což strhává 1*: Tam byl na mě moc mírný, až moc lidský.. V původní pohádce Kráska a Netvor, se přece Netvor s hrdinkou hádalá, je na ní hrubý,[a ona na něj] atd.., protože je zahořklý. Tady mi to přišlo takové nereálné. Byla bych radši, kdyby měl Tam v sobě něco víc z Luciána, či Rhysanda(jejichž postavy jsem si zamilovala)
-nadruhou stranu, kdyby byl Tam parchant jako oni, proč by se do něj Freyre zamilovala??

Takže: kniha je neuvěřitelné propracovaná, boj dobrá se zlém jako v každém dobrém příběhu. Má jeden z nejskovostnějších konců, jaké jsem kdy četla a hl. hrdinku si snad zamiluje každý..
Doporučuji

28.07.2020 4 z 5

Píšťalka Píšťalka John Grisham

Typická Grishamovka- knihu jsem četla jedním dechem a autor jako obvykle dokázal zaujat. Zatím od
Grishama nejlepší kniha.

23.07.2020 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

(SPOILER) Úžasné. Jediné co vytknout, tak to, že kniha měla zas až moc zvratů, což není zas tak dobrá konbinace(TEĎ BUDE SPOILER:)
Lou byla dcera Morgan, když zemře, zemřou královnu potomci, arcibiskup byl její papá, Reid byl levoboček.. Kdyby tak kniha nebyla tak dobře napsaná asi by jsem se v tom ztratila. Pak 1*ubiram za docela nudný začátek.

Ale konečně: Lidi, tu knihu si přečtěte, je na 4* ????

22.07.2020 4 z 5

Okouzlená Okouzlená Gita Trelease

Autorka umí bravurně psát konce. To je tak jediná pozitivní věc, kterou bych jsem napsala. Chápu, že nám chtěla ukázat bezmoc Camille, ale celá kniha je veeeelmiiii natahováná. O 100 stránek by se klidně mohla skrátit. Myšlenka děje byla dobrá, ale nijak jsem nepochopila rodinu Cam. Za myšlenku děje 1*, 1*za hl. pár a 1* za konec.

Bohužel nezasloužene 3*.
Pokud by autorka napsala ještě nějakou knihu, tak se do ní nijak nepohrnu.

06.07.2020 2 z 5