Zumaan Zumaan komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherná kniha, neuvěřitelně popsána jak z pohledu Liesel tak i smrtky. Já ji mám v TOP 10 a vždycky se u knihy zvládnu rozbrečet. Je hrozné, co je v té knize je napsané, ta atmosfera, že člověk má pocit, jako by v té době žil.
Zlodějka knih bude mít vždy v mém srdci zvláštní místo.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

To bylo dokonalý. Autorce se klaním, prostě nepochopím--podle dětské říkanky napsat takovou dokonalost??
Nechápu
Z knihy je zajímavý poznatek- že Boži mlýny klapou pomalu, ale rychle. A tady to platí doslovně.
Ačkoliv jsem nepochopila-proč zrovna těchto 12 lidí? Proč ne jiných 12? Vím, ze to tam bylo zdůvodnění tím, že by je pachatel nedostal na ostrov, ale řekněte mi, že tam na první pokus zrovna tyhle všechny nahnal.

Ale i přesto:

Absolutně doporučuji

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Krásná romantická kniha, která potěší snad každou duši. Jediné co strhávám z bezchybneho hodnocení je zklamání z konce. Thomas by za ní mohl přijít dřív a ona by mu nemusela hned skočit do náruče.
Jinak jsem si hlavní pár zamilovala:)

07.08.2020 4 z 5

Kniha by si měl přečíst každý milovník fantasy. Sice většinou knihy určené spíše pro děti nečtu, ale tohle bylo, je a bude v mé TOP 10 navždy.

25.11.2020

Sucho Sucho Neal Shusterman

Jako většině lidí se kniha líbila, ale já na ní neshledavam nic tak extra. Příběh je dobrý, ale ta pointa?? (SPOILER)
Dočetli jsme se, že jeden malý hajzlík všechny '' okradl'' a pak práskl do bot. Nejmladší hrdina výpravy se zase přes půl knihy chová jako 20 borec a v druhé zase jako 8-leté dítě.
Nijak zvlášť mě nesedly charaktery jednotlivých postav, ale ať se dostanu k pointě: ikdyž umírají lidi, vláda pletichaří a bůhví co ještě, tak i přesto se celá výpravná skupina dočká happyndu.
Neříkám, že jsem je chtěla vidět všechny mrtvé, ale když to beru s rezervou: lidé se tam perou o poslední a naše skupinka přesto přežije a žije '' vesele''dál.
Kniha je nejspíš realistická, ale prostě mi na ní něco nesedí. Sice na to neukážu prstem, ale to něco sebralo 2*..

23.11.2020 3 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Kniha byla úžasná!! Krásný příběh s prvky sci-fi, který zabaví a odreaguje, tím spíš v této době.
Autorce se musím poklonit za to, jak je to zdánlivě jednoduše napsané a přesto velice propracované.

Jediné co vytknout, tak strhávám půl * za krkolomný konec. A asi jsem byla jediná, která si po celou dobu říkala: ( SPOILER) : Sidonia je do Nemesis zamilovaná. Ne není, jsou jen kamarádky. A takto, až do 4 kapitole od konce jsem se nemohla rozhodnout, co přesně Sidonia k Nemesis cítí.
Ale i přesto:
Se rozhodně podívám po druhém dílu.

Doporučuji.

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Knihu mi půjčila kamarádka a rozhodně se ve výběru nesekla. Ta kniha je plná zvratů, radostných a smutných chvil i romantiky. Autorky si moc vážím, má talent brát si taková náročná témata a přitom je ta kniha je poučná i zábavná a já ji miluji :)

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Co dodat: je to krásné a kruté, hrozné a zároveň dokonalé, smutné ale zároveň nadějné.
Já dávám 95%,tech pět procent strhávám proto, že se prostě nedokážu přenést přes to, že se ostatní dívky chovaly jak mrchy.

Opravdu nádherný příběh o postavení mezi muži a ženami. Osobně mám tuhle knihu v TOP 10.

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

(SPOILER) Tak to dem obodovat: (SPOILER!!!!!)
Moc fajn nápad- třeba tam dát ty recepty na sušenky, čaje...
Kapitoly s Thomasem a Animant.. krása :)
Animantino budouc. zaměstnání- prostě fakt dobře vymyšleno, líbí se mi, že nesklopila uši a dál bojuje (na druhou str., od ní bych ani nic jiného nečekala)

někdy zdlouhavé části
škoda, že ty dopisy byli napsané jen do čtvrtky (cca) a pak norm. pokračovaly v knize.

Podtrženo, sečteno, mně to vychází na 3,999998677- 4,2 hvězdičky

26.02.2022 4 z 5

Muž, který se směje Muž, který se směje Victor Hugo

(SPOILER) Myslím, že v komentářích níže bylo napsáno vše, co mělo být napsané a že už vskutku nemusím psát 49. koment, že ANO opravdu je to lit. skvost a ANO, některé popisy jsou skutečně ZDlOuhaVé.

Osobně strhávám jednu * právě za ty popisy.

-----
Ach, ten tragický konec, celý filosof. duch v celé knize.... Mé srdíčko plesá. Rozhodně si od Huga ještě něco přečtu

15.07.2021 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

(SPOILER) Úžasné, úžasné, úžasné dílo.
Skvěle se to četlo a celý tento díl byl o 89% lepší než první.
Jediné co bych upravila: tak to, že bych někam doprostřed dala kapitolu s Tamlinem, jak začíná snovat plán, aby dostal F. zpět.

Už se těším na 3. díl

Doporučuji

12.12.2020 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Dokonalé.

Selekce Selekce Kiera Cass

Skvělá kniha na letní čtení. Ani nad knihou nemusíte tolik přemýšlet(i když někde samozdřejmě ano:)

Ovšem strhávám 1 půlku * za některé až moc pruhledné momenty a další půlku, za to, že mi přišlo, jako by byl Maxon veeeelmi naivní (což on možná je??)

Když to vezmu kolem a kolem rozhodně knihu doporučuji, pro ty, kdo v tomto vedře si s ní sednou někam do stínu s limonádu v ruce :) :)

06.08.2020 4 z 5

Píšťalka Píšťalka John Grisham

Typická Grishamovka- knihu jsem četla jedním dechem a autor jako obvykle dokázal zaujat. Zatím od
Grishama nejlepší kniha.

23.07.2020 5 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

(SPOILER) Ano, ano, všechno bylo dobré- měla jsem dostatek času si přečíst celou knihu, aniž bych to nějak musela hrnout, četla jsem to i v takové Té náladě (aspoň jsem si to myslela) - jak vám třeba sedne knížka, která je absolutně pitomá, ale vy ji přesto milujete, protože jste ji četli za VYNIKAJÍCÍCH okolností, sedly mi postavy..... Ale já to nedočetla.

Nevím, ze začátku mi to přišlo strašně dlouhé, nudné a chování postav nelogické, ztrácela jsem se v tom, kdo je kdo. Vzdala jsem to.
Avšak asi půlrok poté, když jsem neměla skoro žádný čas a měla jsem zrovna chuť si přečíst něco tak klišoidního jako AFTER či DIMILY (aneb čtěte to jako: " a měla jsem chuť zničit si život přečtením něčeho tak klišoidního jako AFTER či DIMILY) jsem dostala geniální nápad. Rozhodla jsem se, že Nadějným vyhlídkám dám ještě jednu šanci.

A....

ONO TO BYLO TAK ZATRACENĚ STEJNĚ NELOGICKY NAPSANÝ, ALE JÁ SI TO TOTÁLNĚ ZAMILOVALA!!!
Vskutku- a mohla bych napsat, jaká je to klasika, skvost světové literatury, mé nejoblíbenější dílo atd. atd. (což taky samozřejmě je :D), ale já to psát nebudu. Takových komentářů bude x nade mnou a je jich x pode mnou- to je mimochodem taky dobře, protože tahle úžasná knížka si to zaslouží. Nicméně to shrnu asi takto:
q) Po druhém přečtením absolutní spokojenost
w) Od zhruba poloviny knihy do předposlední kapitoly? to mělo nějaký nádech dramatična.
e) Líbil se mi intelekt některých postav- jejich filosofie, myšlenky, názory..
r) Přímo miluji, jak Dickens popisuje nové postavy

q) První přečtení absolutní zklamání /viz nahoře: 3. věta/
w) ačkoliv jdou Dickensovi popisovat postavy, ((podle mě:)) popis např. různých místností byl až na výjimky tragický, popisoval to tak obšírně, že jsem to nijak nepochopila- ale to mi zas tak nevadilo, stejně jsem si to představila po svém.
e) Trochu mi tam chyběla nějaká zmínka o pozdějším Estellině životě.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4: 3
Perou se ve mně 3 různá MOŽNÁ
1. Knihu bych přečetla hned napoprvé- 4 a 1/2 hvězdičky
2. Knihu bych přečetla a nezamilovala bych si ji - 3, možná 3 a 1/2 hvězdičky
3. Tak, jak jsem to četla, napodruhé, zamilovala jsem si- 4 hvězdičky

Níže jsem si dovolila připsat pro mě nejzajímavější a nejlepší citáty z knihy.

" Ví Bůh, že bychom se neměli stydět za slzy, neboť to je déšť na oslepující prach země, který pokrývá naše tvrdá srdce." - Ch. Dickens, Nadějné vyhlídky

"Tak po celý život sami ukazujeme své nejhorší vlastnosti, kvůli lidem, kterým nejvíc opovrhujeme." - Pip, Ch. Dickens, Nadějné vyhlídky

"Všichni podvodníci jsou úplní břídilové proti lidem, kteří podvádějí sami sebe."
- nejsem si jistá, jestli to řekl Pip, nebo přímo autor

"Že se na to nepamatovala a že jí to bylo úplně jedno mně znovu rozplakalo. Byl to, ale pláč v mém nitru a takový je ze všech nejtrpčí." - Pip, Ch. Dickens, Nadějné vyhlídky

" ......a kdyby přestalo bít, přestala bych žit. "- Estella, Ch. Dickens, Nadějné vyhlídky

Poslední věc- tyhle citáty jsem neopisovala, napsala jsem je tak, jak si je pamatuji. Možná určitě, je tudíž nějaký citát v knize jinak napsaný.

26.07.2021 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

(SPOILER) Super kniha do podzimních/zimních večerů, tím spíše jako odpočinková četba
-děj byl propracovaný
-postavy mi sedly, jenom mě velice iritovala Sára, ta tam ale v podstatě '' nevystupovala'', takže to ani nepočítám v negativu
-líbí se mi propracovaní starých pověstí a mýtů do této detektivky
-ztrach ze tmy... tím trpí hodně lidí. Dobrý nápad to takto propracovat a dodat prostém nápisu''Nechoď sama do tmy'' úplně jiný význam

-trochu mě zklamal konec, protože nemám ráda otevřené konce
-jinak nemám co vytknout

-kniha měla spád,
-kontext byl úžasný
-hlavní postavy sedly
-dobrá myšlenka, docela originální
-nudný začátek, nemohla jsme se začíst
-zda se mi nelogické, že :
(SPOILER!!)
ten barák byl plný nejlepších vrahů, a přesto neodhalili pomstu Ash a jejího bráchy.
Když u Mie/Mii našli to zkrvácený prostěradlo, tak nee, vůbec nikoho nenapadlo, že mluví pravdu.

Ale i přes to nabudí na druhý díl.

Vcelku doporučuji, ale podle mě to není taková ta kniha, kterou si prostě musíte přečíst.

30.11.2020 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Ze začátku mi Eadlyn přišla jako rozmazleny spratek, ale nakonci jsem ji pochopila. Je to jen někdo kdo neměl takovou šanci se prosadit jako její rodiče. A i když nakonec má kniha čestné místo v mě knihovně, za ten hrozný začátek musím strhnout 2*

09.08.2020 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

(SPOILER) Jop, zase jedna skvělá kniha. Ale něco mi na ní nesedlo. Ani to tak nebyl ten zdlouhavý začátek, nebo to, že jsem se nesmířila s tím jak Freyre snadno odpustila své rodině,.. Ne, nesedla mi na ní jedna jediná věc, za což strhává 1*: Tam byl na mě moc mírný, až moc lidský.. V původní pohádce Kráska a Netvor, se přece Netvor s hrdinkou hádalá, je na ní hrubý,[a ona na něj] atd.., protože je zahořklý. Tady mi to přišlo takové nereálné. Byla bych radši, kdyby měl Tam v sobě něco víc z Luciána, či Rhysanda(jejichž postavy jsem si zamilovala)
-nadruhou stranu, kdyby byl Tam parchant jako oni, proč by se do něj Freyre zamilovala??

Takže: kniha je neuvěřitelné propracovaná, boj dobrá se zlém jako v každém dobrém příběhu. Má jeden z nejskovostnějších konců, jaké jsem kdy četla a hl. hrdinku si snad zamiluje každý..
Doporučuji

28.07.2020 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Kniha, která na vás "dýchne" svůj život.

26.02.2022 5 z 5