zsykorova zsykorova komentáře u knih

Tampa Tampa Alissa Nutting

Abych byla upřímná, váhala jsem, jak knihu ohodnotit. Po jazykové stránce je to velmi kvalitní text, ale příběh ve mně vyvolává strašný odpor. Po celou dobu jsem cítila hrozný neklid a bylo to pro mě horší než čtení knihy Má temná Vanessa, která zpracovává podobný námět. Tampa je jedna z nejodpornějších knížek, co jsem kdy četla. Dávám ale 5⭐ za zpracování a ukázku toho, že pedofilové nejsou jen muži. O téhle problematice se musí mluvit více.

25.11.2022 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Tahle knížka je mistrovské dílo. Po jejím přečtení se ve mně perou rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem znechucená z toho, co Belle dělala, ale na druhou zase chápu, proč a co jí k tomu vedlo.
Autorka si skvěle hraje se slovy, kapitoly jsou krátké a líbilo se mi, že je zde i pohled Belliny sestry Nellie. Příběh skvěle plynul, už od začátku jsem měla celkem nahnáno. Celou dobu příběh pronásleduje temná atmosféra. Nemohla jsem přestat číst, musela jsem vědět, jak to dopadne a jak se Belle dál zachová.
K samotnému obsahu - jsem uchvácena. O Belle jsem předtím neslyšela, ale musím říct, že její život byl vážně zajímavý. Obecně miluju příběhy podle skutečné události a musím říct, že tohle je jeden z nejlepších, co jsem četla.

01.07.2022 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Upřímně? Nevím. Vážně nevím. Tato knížka ve mně zanechala rozporuplné pocity.
Ze začátku mě příběh nebavil, nemohla jsem se začíst. Přišlo mi to moc rychlé a nereálné, Stella i Will mě chvilkami opravdu štvali. Největší grády to začalo mít až ke konci a ze všeho nejlepší byl právě konec. Některé části byly dojemné, některé zase nudné. Chápu, proč se Stella chovala tak, jak se chovala, ale její chování bylo někdy na facku. Stejně tak Will - nevím, nemohla jsem se do hlavních postav vcítit.
Na druhou stranu musím říct, že je dobré, že vznikla knížka o cystické fibróze. Aspoň trochu nám přiblížila život lidí s touhle nemocí, za což rozhodně palec nahoru.

18.06.2022 3 z 5

Jsem z toho hrozně smutná. Autora obdivuji a přála bych si, aby takových lidí bylo víc.

21.04.2024 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Knížka, jež mi zamotala hlavu. Gaslighting je mně osobně známá věc, ale přečíst si to na papíru je něco úplně jiného než to zažívat. Je to jako facka, která mě donutila si uvědomit hodně věcí. Skvěle zpracováno.

17.03.2024 5 z 5

Démonologové: Ďábel v Connecticutu Démonologové: Ďábel v Connecticutu Gerald Brittle

Velmi zajímavé čtení. O tomto případu jsem něco málo věděla, ale netušila jsem, že to bylo tak tragické. Chudáci celá rodina.

18.09.2023 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Neskutečná jízda. Příběh mě pohltil hned od první stránky, měla jsem několik teorií, co se Adriance stalo, ale ani jedna nebyla správná. Je mi z toho zle, jak tohle někdo může udělat. Přečteno za jeden večer.

10.08.2023 5 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Knihu jsem přečetla v rámci výzvy. Je to první dílo autora, co se mi dostalo do rukou. Nechci říkat, že mě to vyloženě zklamalo, ale čekala jsem od toho víc. Nejvíc se mi líbila povídka Když teče krev.

17.07.2023 3 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Je strašné, co udělal. Je ještě horší, že celé ty roky tvrdil, že je nevinný a až když měl být popraven, tak začal mluvit. Děkuji autorce, že knihu napsala. Jedna z nejvíc šokujících věcí, co jsem kdy přečetla. Ještě dlouho to z hlavy nedostanu.

29.04.2023 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Tato knížka mě velmi zasáhla. Nedokážu si představit, co sestry musely cítit a jak musely bojovat samy se sebou. Je hrozné, co jim matka prováděla a ještě z toho měla radost. Je mi děvčat neskutečně líto.

05.04.2023 5 z 5

...a muž ti vládnout bude ...a muž ti vládnout bude Milena Tomešová

Strašně silný. Mám slzy v očích.

28.01.2023 5 z 5

Rudá zem Rudá zem Adam Nevill

Dostala jsem se do půlky, ale nedokázala jsem pokračovat. Nudné, dlouhé - knížka se mi vůbec nelíbila.

19.12.2022 1 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Popravdě jsem se čtení trochu bála, ale text mě donutil přemýšlet o věcech, o kterých bych normálně nepřemýšlela. Velmi pěkné dílo.

11.12.2022 4 z 5

Vánoční bestiář Vánoční bestiář John Kenn Mortensen

Miluju všechny bytosti a stvoření, miluju nadpřirozeno a miluju bestiáře. Když jsem tuhle knížku zaregistrovala, bylo mi jasné, že jí prostě musím mít. A teď po přečtení jsem naprosto nadšená. Ke knížce se budu často vracet a připomínat si, jaké bytosti žijí mezi námi. Plus ty ilustrace jsou dokonalost!

01.12.2022 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

(SPOILER) Nedokážu popsat, jak se po dočtení cítím. Vážně nevím. Příběh mě velice zasáhl a musím říct, že byl silnější než Lolita a Rez & záře hvězd dohromady. Ostatně kniha s Lolitou hrozně souvisí a mě to zasáhlo o to víc, když jsem Lolitu četla i viděla filmy.
Líbilo se mi střídání roků, postupně jsem odhalovala všechny spojitosti. Bylo zajímavé sledovat, jak Strane s Vanessou manipuluje a ona je jím tak poznamenaná, že mu věří. Dalším skvělým prvkem bylo Vanessino vnitřní bojování sama se sebou, kdy si na jednu stranu uvědomovala, že jde o zneužívání, ale na druhou si to nechtěla připustit a snažila se přesvědčit, že šlo o lásku. Strane ji možná miloval, ale je to zvrácené a podle mého to nebyla láska. Byla to nezdravá posedlost a zneužití křehké dospívající duše.
Má temná Vanessa se tímto zařazuje mezi mé oblíbené knížky. Je to skvělá, šokující kniha, kterou by si měl každý přečíst.

10.07.2022 5 z 5

Nejdražší Josephine Nejdražší Josephine Caroline George

(SPOILER) Moje srdce plesá. Tohle bylo tak dokonalý! Nejdřív mě lehce zmátl styl, jakým je knížka napsaná, ale postupně jsem si zvykla a nakonec mi to i vyhovovalo.
Bylo to nádherné čtení, které mi připomínalo Pýchu a předsudek nebo seriál Bridgertonovi. Elias Roch je oficiálně umístěn na můj seznam knižních manželů. To, jak vyznával lásku Josephine a jakým způsobem psal ty dopisy, bylo prostě úžasné. Bavila mě Josie, Faith i Oliver. Jsem hrozně ráda, že Josie a Elias dosáhli šťastného konce. Mám slzy v očích, konec mě dojal. Tahle knížka za přečtení určitě stojí!

06.05.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Já mám hrozně rozporuplné pocity. Jsem hrozně zmatená, smutná, šokovaná, znechucená. Je to strašidelná představa.

14.04.2024 4 z 5

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

Edice True crime mě opravdu baví. Philip Carlo skvěle zpracoval život a zločiny Richarda Ramireze, který fascinuje celý svět. Nikdy nedokážu pochopit, proč někdo dělá takové hrozné věci.

26.07.2023 5 z 5

Nesmíš všechno vidět tak černě (a jiné hloupé řeči) Nesmíš všechno vidět tak černě (a jiné hloupé řeči) * antologie

Tato kniha mi byla darována z nesmírné lásky a i to byl důvod, proč mi pomohla překonat moji vlastní trnitou cestu. Je plná nádherných textů a nádherných myšlenek od neskutečně silných lidí. Jsem hrozně ráda, že jsem měla možnost si knížku přečíst. Budu se k ní vracet nejen v časech smutku.

24.06.2023 5 z 5

Hermafrodit Hermafrodit Jeffrey Eugenides

Jedním slovem - wow. Úplně nedokážu najít správná slova, kterými bych popsala pocity, co ve mně kniha vyvolala.
Zpočátku jsem se do čtení musela nutit, nebavilo mě, přišlo mi to nudné. Ale nevzdala jsem to a odměnou mi byl jeden z nejlepších příběhů, co jsem kdy četla. Neskutečně poutavá kniha, která vám odhalí tajemství jedné rodiny, která jsou mnohy velmi šokující. Opravdu skvělé dílo.

01.06.2023 5 z 5