Zruza Zruza komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Na děj to není nejsilnější kniha (děj se dá lehce předurčit), ale na poselství je to skvělé. Autor má velmi dobré postřehy, myšlenky a kniha se mi líbila hlavně kvůli tomu. Nemyslím si, že se kniha soustředí na propracovaný děj, spíš na smysl života atd.
Doporučuji

19.07.2021 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tento díl mě bavil nejméně. Pořád však silný příběh a dobré zakončení.

21.05.2021 4 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Popravdě nechápu, proč má tato knížka tak špatné hodnocení. Mě osobně velmi bavila celou dobu. Kdybych měla být upřímná, tak mě bavil více prostředek než konec.
Postavy mě fascinovaly. Každá mi přišla jiná a většinou i dost zakomplexovaná. Vztahy mezi nimi byly komplikované a poměrně zamotané a já ráda odhadovala, co se stane dál.
Líbí se mi, jak v tomto světě funguje magie. Je vlastně dost realisticky založená a o to víc mě to více zaujalo. Objevují se tu různé teorie, které se pojí s fyzikou a podobnými vědami (Např. co je to čas, jak funguje atd.). Jelikož v těchto oborech nejsem příliš vzdělaná, nevím jestli to bylo dobře zpracované, ale mě osobně to bavilo. Sice si do teď ani vlastně nejsem jistá, jestli jsem teorie pochopila, ale ráda jsem o nich četla a zavařovala si mozek.
Celkově bych to doporučila a vlastně nemám ani co vytknout.

20.07.2023 5 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Taylor Jenkins Reid má podle mě zajímavý a chytlavý styl psaní, hlavně u knížek, které jsou o "skutečných" postavách. Někkdo říká, že děj byl zbytečně natahovaný a že tu bylo moc postav, Mě se to, ale líbilo. Když už jsem měla plné zuby hlavních postav objevila se tam nějaká nová o které jsem se dozvěděla její příběh a na konci se to pak hezky spojilo. Doporučuji.

05.06.2023 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Kniha mě velmi bavila. Pokud máte rádi hunger games, tohle je nutnost. Spousta lidí říká, že to kazí sérii. Mě to možná bavilo více než nějaké díly. Minulost Snowa, začátek her, Lucy Gray, to vše bylo skvělé. Můžete i najít nějaké klipy na youtube. Prý se to bude i natáčet, ale zatím žádné novinky nejsou.
Doporučuji

21.05.2021 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

2. díl. No, takový průměrný pokračování. Bavilo mě to o něco míň než začátek. Dám tak 3,5 *

13.05.2021 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

1. díl z trilogie. Za mě nejlepší. Svět je dystopický a zařazen do 5 frakcí. Slušný začátek.

13.05.2021 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekce je podle mě už skoro nutnost. Nemá to nějakou extra skvělou zápletku, ale je to milé čtení. Postavy mám ráda.

12.05.2021 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Skvělý začátek do série. Novu mám strašně ráda a moc doporučuji celou sérii.

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Líbí se mi jak autorka zpracovala tak těžké téma. Chvílemi jsem se bála, že to uspěchá a nebude to na příběh postavy sedit, ale naštěstí se tak nestalo. Jediné, co bych vyčetla je konec, který mi přijde lehce hloupý a nechápu, proč se stalo co se stalo. Těším se až si přečtu další díl této série.

05.06.2023 4 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Tenhle díl mě EXTRÉMNĚ naštval. Konec je takový, že jestli se vám nechce číst další pětidílná série, musíte si vystačit s koncem, u kterého je jasné, že to ještě bude pokračovat. Mám Rick Riordana ráda, miluju Percy Jackson a tuhle sérii, ale tenhle díl mě totálně naštval. Jinak mě to moc bavilo :D

01.11.2021 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Za mě nejslabší díl. Bylo tu spoustu akce, ale ten konec. No nevím co bych k tomu řekla. Určitě jsem to nečekala. Jinak doporučuji přečíst, jen to není nic extra.

13.05.2021 2 z 5

Delila Greenová má všechny na háku Delila Greenová má všechny na háku Ashley Herring Blake

Tuhle knihu jsem si užila. Postavy mi sedly a hlavním postavám jsem přála, aby dostaly svůj šťastný konec. Celkově nemám co vytknout, pouze to nebyla ta nejlepší knížka, kterou jsem četla.

17.06.2023 4 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Tenhle díl není tak akční, ale nudit se nebudete. Měla jsem tu ráda posun mezi Adrianem a Novou.

Supernova Supernova Marissa Meyer

Hezké zakončení série. Jedna z mých oblíbených.

Ahoj, tady Sam Ahoj, tady Sam Dustin Thao

Takže, dallší senzace z Tiktoku, která mě nenadchla. Zápletka je zajímá, ale postavy mi byly vlastně docela fuk a nepřišlo mi to smutné. Postavy mi přišli docela ploché. Jediný co se mi vlastně líbilo byl námět, který byl podle mě nedotažený.

05.06.2023 2 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tato knížka je velmi oblíbená. Mě upřímně tolik nenadchla. Postavy a příběh se mi líbil, ale vždycky jsem vlastně věděla co se stane dál, protože se to prolínalo s informacemi, které vím z jakoby přítomného času té knížky. Myslím si, že je to poměrně povedená kniha, ale mám od autroky oblíbenější.

05.06.2023 3 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Kniha byla zajímavá, ale většinu zvratů jsem odhadla nebo čekala. I přesto si však chci přečíst další díly.

11.03.2023 3 z 5

Deník průměrné zamilované blbky Deník průměrné zamilované blbky Júlia Matulová

Takže... Kde začít. Moc se mi líbí obálka a anotace, ovšem příběh se mi nakonec tolik nelíbil. Vztah s hlavním hrdinou mi přišel dost divný. Hlavně první dojmy Sam na kluka, kdy si myslela, že vypadá jak skřet a je mu přes třicet. V tu chvíli jsem si ho představila, jak nějakého dědka a proto mi následující situace připadaly divné. Také se mi moc nelíbily její kamarádky.
Obálka je nádherná, rychle se to čte, ale tím moje pozitivní dojmy končí.

18.07.2022 2 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Kniha mě hodně bavila. Já jsem do knihy šla s tím, že si počtu o příbězích lidí, o jejich přemýšlení a tak dále. Do knihy moc nemůžete jít s tím, že čekáte něco napínavého. Musí, říct, že mě mrzelo, že se tam nevysvětlilo, jak Hodiny smrti vlastně fungují, ale nějak jsem se s tím smířila. Ovšem přesto tento "problém" jsem si knihu moc užila a doporučuji ji.

18.07.2022 4 z 5