zouharov zouharov komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Milostný příběh a zároveň kritika války a její nesmyslnosti. Možná mi chybí větší vykreslení hlavních postav, abych se do nich víc vcítila. Přesto i po 100 letech čtivé a pocity aktuální.

29.04.2021 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dlouho jsem se odhodlávala, abych knížku přečetla. Jak jsem jí začala číst, tak mě chytla od první stránky a nemohla jsem se odtrhnout. Přečtená za víkend. Děj rozdělen na 3 části a každá část smutnější. Příběh graduje až do konce.

25.04.2021 5 z 5

Nenáročné čtení, u první půlky jsem se i nahlas zasmála, druhá půlka slabší. Ale jako oddychovka fajn.

17.04.2021 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nejmíň zajímavá knížka od Hartla, co jsem četla. Po knížce jsem sáhla, protože jsem čekala oddychové čtení pro pobavení, oddych ano, ale pobavení ne, nezasmála jsem se ani jednou. Žádná z postav mě nezaujala, s žádnou jsem se nesžila. Možná tam bylo až moc postav a moc vedlejších linek.

17.04.2021 1 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Neuvěřitelný životní příběh. Příběh o odvaze a vůli. Že se sama žena vydá ve 20.letech 20.století do Bagdádu, aby založila československou nemocnici, je obdivuhodné. Nezlomilo jí ani to, co se stalo v poslední den 2. světové války. Jsem ráda, že jsem knihu objevila. Škoda, že se o takových lidech, jako byla paní doktorka víc nemluví.

24.03.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Básně plné děsu, krásné verše, do dneška srozumitelné a čtivé. Poklad české literatury.

10.03.2021 5 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Četla jsem na doporučení a mě teda knížka nezaujala vůbec. Dočetla jsem, ale úplně mě to odradilo zkoušet číst něco dalšího od Pawlowské. Hlavní postava byla opravdu zoufalá.

08.03.2021

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

I slzy se hrnuly do očí. U některých příběhů pejsků jsem si říkala, co je to mezi námi za lidi, co se takhle chovají. Šťastný konec a já se jdu podívat, jak pomoci nějakému útulku.

07.03.2021 4 z 5

Zrnko pravdy Zrnko pravdy Zygmunt Miłoszewski

Příjemné překvapení, zápletka je hodně zapletená, do poslední chvíle netušíte, kdo je vrah. Zajímavé prostředí i téma.

05.03.2021 4 z 5

Navždycky ... Navždycky ... Jude Deveraux (p)

Není to špatné, ale není to úplně šálek mojí kávy. Mám radši starší knížky autorky.

29.01.2021 2 z 5

Ostrov divokých snů Ostrov divokých snů Jude Deveraux (p)

Knížka mě příjemně překvapila, příjemný čtení, když chcete vypnout.

28.01.2021 2 z 5

Dívka ze Summer Hillu Dívka ze Summer Hillu Jude Deveraux (p)

Byla jsem až překvapená, jak dobře se knížka četla. Příběh je napsán v dobrém tempu, fajn hlavní postavy.

28.01.2021 2 z 5

Dokonalá vražda Dokonalá vražda Jude Deveraux (p)

Není to nejlepší detektivka, není to nejlepší milostný příběh, ale mě se to četlo dobře a byla jsem zvědavá, kdo a proč to udělal.

Ženy a lži Ženy a lži Naďa Horáková

Přečteno, ale podruhé bych se knížce nevrátila.

28.01.2021 1 z 5

Tajemství Anny z Lampersdorfu Tajemství Anny z Lampersdorfu Naďa Horáková

Začátek mě bavil, ale jak se knížka posunula do současnosti, tak mě zklamala.

28.01.2021 1 z 5

Vlk na vodítku Vlk na vodítku Naďa Horáková

Začetla jsem se rychle, ale není to knížka, které bych se vracela.

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Knížka mě bavila. Byla bych ráda, kdyby autorka přidala ještě nějakou do této série - Mocní a ubozí Markrabství moravského. Ostatní knížky od autorky mě už tolik nezaujali.

28.01.2021 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Mě tyhle knížky baví. Mám ráda propojení historie a detektivního příběhu. Postavy mi navíc byli sympatické.

28.01.2021 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Nejlepší na knížce byly vzpomínky hlavní postavy. Autora mám ráda, ale tohle byla jedna z jeho slabších knih. Závěr mě nepřekvapil.

28.01.2021 3 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Bavila mě hlavně první půlka. Chvílemi jsem se smála nahlas, asi je to tím, že jsem podobný ročník jako autorka, tak jsme hodně situací prožívali podobně. Fajn vzpomínky.

28.01.2021 4 z 5