zouharov zouharov komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Příběh zasazen do zajímavého prostředí. Napsáno velmi čtivě. Moc se mi líbí obálka knihy.

16.02.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

První půlka možná příliš dlouhá, druhá polovina má větší spád. Zápletka zajímavá. Je občas fajn přečíst si detektivku, kde neběhají serioví šílenci.
Autorku mám ráda, další díly série mě zaujali víc.

06.02.2022 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Čtivě napsaná detektivka ze zajímavého prostředí.

28.01.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Kniha od které se nejde odtrhnout. 7 lidi, 7 různých životů, 7 různých pohledů na životů v Severní Koreji.
Chvílemi jsem měla pocit, že čtu vyprávění o životě za druhé světové války a ne ze současnosti. Člověk si znovu uvědomí, že vše, co máme, není samozřejmostí.

16.01.2022 5 z 5

Targa: Okamžik před smrtí Targa: Okamžik před smrtí B.C. Schiller

Ze začátku mě i bavilo, četlo se to dobře, pak už mi těch vražd přišlo moc. Nechápala jsem, proč už vraha dávno nesleduje policie, odposlechy atd. Lehce mi vadilo i to, že vrahovi všechny ženy tak snadno podléhaly.
Postava Targy tajemná, vlastně se mi na knížce nejvíc líbil začátek a konec, který se týkal jejího života. Možná si přečtu i další díl, abych věděla, jak to s Targou bylo a bude.
Knížka zaujme názvem i obalem.

13.01.2022 2 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Napínavá detektivka od které se nešlo odtrhnout. Do poslední chvíle se nedá odhadnout, kdo je vrah. Úplný konec mě překvapil. Ráda přečtu další knížky od autora.

08.01.2022

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

První část Stanice odložených lásek za mě 100%, děj krásně plynul, i když se tam neodehrávalo nic převratného. Hezká ukázka života v 70. letech 20. století.
Druhá část Dokud se budeš smát velmi čtivá, silnější příběh, ale mě se víc líbila první část.
Plusové body má knížka za šťastný konec. Bohužel mi nesedlo propojení první a druhé části.
Autorka je výborná v popisu příběhu silných žen, které se nevzdávají.

17.12.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Kniha je krásná. Název i obálka zaujme. Pro mě byly zbytečné dvě dějové linky. Ta součastná působila trochu navíc. Trvalo mi než jsem se začetla, ale posledních 150 stran jsem přečetla za noc jedním dechem.
Letos jsem četla několik knih, které se odehrávaly za 2. světové války a přesto mě pokaždé šokuje, čeho byli lidé schopní, a na druhou stranu kde jiní v sobě brali tu neskutečnou odvahu a odhodlání.

06.12.2021 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Příběh pojednává o dlouhém časovém úseku, začíná před 1. světovou válkou a končí v 90. letech 20. století. Je v něm i hodně postav a pro mě to bylo na škodu. Nedokázala jsem se do nich vcítit tak, jako když je postav méně. Anežka mi k srdci nepřirostla, její postoj nechci odsuzovat, ale nedokážu ho pochopit. Naopak Ignác, Alžběta a babi Králová jsou pro mě nejvíce sympatické postavy.
Hlavní myšlenku vidím v tom, že nic není černobílé.

30.10.2021 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Zajímavé téma zasazené do nelehkýh let. Stejně jako v Heřmánkovém údolí autorka skvělé popisuje o kolik to měly naše babičky a prababičky těžší. O věcech, které jsou pro nás samozřejmé, se jim ani nezdálo.
Ráda si přečtu další autorky knihu.

11.09.2021 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Zaujalo mě prostředí, do kterého je příběh zasazen. Případ vyšetřuje víc detektivů z jednoho oddělení, tak je z počátku těžší se v nich vyznat, ale příběh je poutavý a prostředí zajímavé. Ráda si přečtu další knížky od autora.

29.08.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Silné téma. Diktatura a vymývání mozků, možná hodně vyhrocené, ale věřím, že v Bělorusku nebo Číně se podobné osudy odehrávají. Ve mně Listopád rozpoutal hrozně moc emocí. Vcítila jsem se do pocitů matky, kterou odtrhnou od dětí. Pokaždé, když Marie psala Milá Leničko, draly se mi slzy do očí.

19.08.2021 4 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

K autorce jsem se dostala přes Heřmánkové údolí, které mě nadchlo. Dům U Tří borovic je spíše romantický příběh, napsaný čtivě, v rámci žánru fajn, ale není ničím překvapivý. Očekávaný závěr.

27.07.2021 3 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Knížka se četla skvěle. Výborně vykreslené postavy, člověk se s nimi žije, kdykoliv se Nela bála, bála jsem se s ní. Určitě si přečtu od autorky další knížky.

19.07.2021 5 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Příjemné oddechové čtení. Romance s detektivní zápletkou. Lehce překombinované, ale čtivé.

15.07.2021 3 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Na knížku jsem se těšila, přišel mi to jako zajímavý námět, obzvlášť protože je mi Brno blízké.
Knížka mě zklamala, příběh nemá spád, moc postav, které se jmenují podobně, za to autorka nemůže, ale je těžké se v nich vyznat. Plusové body má knížka za přiblížení doby a nelehkých podmínek dělníků. Přesto si myslím, že z tématu šlo vytěžit víc. Podruhé bych nečetla.

01.07.2021 1 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Příběh hodně komplikovaný, neurazil, ale ani nenadchl.

28.06.2021 2 z 5

Čekala jsem od knihy víc. Medailonky jsou hodně stručné, podle mě by si každá hrdinka zasloužila víc prostoru, aby se o ní čtenář mohl víc zajímat. Ten, kdo se zajímá o českou historii, se nedozví příliš nového.

20.06.2021 2 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Plný počet hvězdiček dávám za celou sérii. Nejlepší díl to nebyl, ale napsán čtivě, měl spád, pro pozorného čtenáře nebylo rozuzlení překvapení.

02.06.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Čtivý příběh zasazen do nelehkých poválečných let, které byly pro některé ještě těžší než pro ostatní. Hlavní hrdinka je sympatická, neskutečně odolná a vytrvalá. Chvílemi jsem si říkala, jestli to není až moc, že tohle všechno by přece nemohla zvládnout.

13.05.2021 5 z 5