Zomy Zomy komentáře u knih

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Tenhle titul jasně dokazuje, že nesmíme soudit knihu podle obalu. Nechápu, proč na obálce vždycky musí být polonahý chlap s roztouženým pohledem. Člověk aby to četl zabalené v novinách, pokud se chce vyhnout rádoby vtipným komentářům od manžela (to je ale můj problém u většiny knih pro ženy a doba e-knížek to krásně vyřešila). Knížky od Vi Keeland by si rozhodně zasloužily něco důstojnějšího. Obsah knížky má všechno, co v tomto žánru člověk chce - je to dojemné, romantické, vtipné. A ačkoliv od hlavního hrdiny čekáme, že to bude tak trochu arogantní blb, vlastně je od samého začátku opora a ochránce.

09.02.2020 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Je to tak nepravděpodobné. Myslím tím nepravděpodobné i na červenou knihovnu. Svět velkých peněz. On takový hajzl. Ona silná a zároveň všeodpouštějící. Má to takovou jiskru! Bomba.

21.03.2020 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Chápu, že knihy Mariany Zapaty nejsou pro každého. Že to pro někoho může být příliš rozvláčné, že je tam až moc vnitřních monologů a děje pomálu.

Ale já hltám každé její slovo - a že těch slov je tam požehnaně. Je pravda, že Aiden byl tentokrát hodně velký podivín, ale i tak jsem si knížku neskutečně užila a nemůžu se dočkat další autorčiny knihy.

Škoda, že na nové dílo se čeká ještě delší dobu než na pusu mezi hlavními hrdiny v jejích knihách :-)

31.05.2022 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Moje srdeční záležitost, vracím se k ní s naprostou pravidelností. Vždycky mě dojme, vždycky mě rozpláče, ale taky pokaždé zahřeje u srdce svou moudrostí a koloběhem života. Některá sousloví a citáty už používám v běžné komunikaci. "Tvé zlato je jen prach u mých nohou." a "Tvá slova jsou jen ozvučení mouchy v mých uších." jsou asi má nejoblíbenější.
Četla jsem i další knihy tohoto finského autora, ale Sinuhetovi se nic nevyrovná.

20.07.2020 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Tyhle autorky dohromady jsou jistota, to už víme. A kromě toho všeho, co už od nich očekáváme (dojetí, romantika, vtip, samozřejmě sex), tak tady musím právě ten vtip vyzdvihnout. Chvílemi jsem se smála nahlas a to se mi u knížky už dlouho nestalo.

09.02.2020 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Rozkošné... běžně tohle slovo moc nepoužívám, ale při čtení téhle romantické komedie mi často naskakovalo. Olive je suprová, moc mě bavila a Adam je přesně ten typ hrdiny, který mě baví asi nejvíc - zádumčivý, nepřístupný a zcela oddaný.

Vysokoškolské prostředí bylo pro mě naprosto realisticky vykreslené, ráda jsem se tam tímhle způsobem vrátila.

To, že byl konec jasný od první stránky, mi vůbec nevadilo. Vlastně naopak, přesně z toho důvodu červenou knihovnu čtu - já chci sladký a nekomplikovaný příběh s happy endem. Je to únik od denních starostí, od šedi, od stresu.

A tohle je přesně ta knížka, ke které se budu pravidelně a ráda vracet, když se budu chtít zasmát a zamilovat.

Jen doufám, že autorka si podobnou úroveň zachová i v dalších dílech, těším se na ně.

15.02.2023 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Opět paráda! Autorka vždy s vděčností věnuje knihu abecedě a já zas jsem vděčná autorce, že píše tyhle romantické a vtipné příběhy.

Samozřejmě je to všechno mimo realitu, tihle zamilovaní sexy milionáři a holky v nesnázích, ale čím víc takových knížek, tím líp.

My ženské zkrátka potřebujeme trochu snít a zasmát se, než se vrátíme zpátky do všedních dní.

Christophere, pojď to toho :-)

21.08.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Tahle knížka ukazuje na jeden báječný paradox: ačkoliv je naše ženská logika extrémně komplikovaná (nebo si to aspoň chlapi myslí), tak na nás vždycky nejvíc zabere ten nejjednodušší, nejobyčejnější zamilovaný příběh. Protože přesně taková je tahle knížka.

On je bohatý a zrazený, ona chudá a hrdá. Ona nutně potřebuje peníze, on se nutně potřebuje oženit. A tak se vezmou. Že je to trapné a omleté klišé? Zdánlivě možná. Jenže Hořím pro tebe je zkrátka (pro mě) bomba!

Lehce a chytře napsaná, úsměvná, dojemná slow burn romantika. Já jsem nadšená.

Co jsem ovšem nepochopila, je obálka, která je prostoduchá a hlavně úplně špatně. V knize je jasně řečeno, že Bianca je černoška. Je pravda, že já si ji v hlavě taky tak nepředstavovala, ale když už jsou tu na titulce vyobrazeny konkrétní osoby, tak proč tento fakt nepřiznat? Ale stejný problém je i u originální obálky, což mě skutečně mate.

V každém případě příběh jako takový je skvělý a já si ho (ne naposled) užila.

26.06.2021 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Kdyby bylo všechno na světě tak jisté jako to, že knížka od Elle Kennedy pobaví, hned by se líp dýchalo :-)

Přidávám se do místního klubu čtenářek, které už zdaleka nepatří mezi vrstevníky Conora a Taylor, ale co, v hlavě jsem pořád mladá dvacítka a bylo velmi osvěžující se většinu knihy uculovat.

Je pravda, že závěrečná "povinná" gradace byla trošku na křeč, ale to autorce odpouštím, protože svůj úkol Výzva rozhodně splnila a na nic víc si nehraje.

19.05.2021 4 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Tohle se autorce povedlo. Mám moc ráda motiv falešných vztahů, jak se pak postupně rozvíjí.
Lottie je hodně praštěná, ale zároveň si vždycky zachovává úroveň. Huxley byl jako obvykle odměřený milionář, ale bylo hodně zábavné číst pohled Lottie na upjatého panáka a pak pohled Huxleyho, který měl sám se sebou co dělat.
Konverzace mezi bratry byla suprová a těším se na jejich příběhy.

Romantická (až bláznivá) komedie jako vyšitá.

25.03.2023 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Aaaach... :-)

Na knížku jsem byla extrémně namotivovaná a zvědavá, jestli se zařadím ke všem těm nadšeným ohlasům tady. Jasně, že jo!

Je to klasické klišé o šéfovi nadsamci a chudé a hrdé "holce od vedle", ale tohle má neuvěřitelnou přidanou hodnotu. Taková romanťárna se nám do ruky nedostává až tak často. Je to skutečně romantické a skutečně vtipné.

Že má autorka nesporný talent, dokazuje mimo jiné to, že ačkoliv je kniha poměrně obsáhlá a téma velice jednoduché (od sebe - k sobě, od sebe - k sobě a tak pořád dokola), je to neskutečně čtivé a zábavné.

28.08.2021 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Je to skoro stejné jako Hypotéza lásky. Což je jenom dobře, protože poprvé to fungovalo. Je to stejně suprové!

Na začátku jsem se trochu bála, protože ta dvě nedorozumění byla jasná tak od stránky 4. Nemám ráda, když celou knížku víme, kde je problém a ti dva kolem toho chodí jako kolem horké kaše a pořád jim to nedochází. Tady z toho ale autorka dokázala hezky vybruslit.

Četlo se to skvěle, dala jsem to na jeden zátah a úplně se do obou zamilovala. Chápala jsem Bee, proč nechce ani tu pitomou kočku a věděla jsem, že pro Leviho nebude problém ji nakonec přesvědčit - jejich vztah se vyvíjí bez dramat, intrik a nějakých křečovitých zápletek.

U Ali Hazelwood mě baví, že dostanu svoji dávku nereálné přeslazené romantiky, kterou prostě potřebuju (musíme si přiznat, že Levi zkrátka neexistuje) a zároveň je znát, že to napsala chytrá ženská a že i chytré ženské (což jsme my čtenářky :-) ) tyhle pohádky potřebujou.

Moc se mi líbil i překlad s parádními slovním hříčkami, ať už se týkaly koček nebo řešily hradBee hlavní hrdinky.

18.11.2023 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Velice milé překvapení a krásné čtení. Že je autorka textu Češka je poznat maximálně na krásně tvárné češtině a na slovech, která překladatelé nepoužívají. Jinak je to světová romantika.

Lily i Alex jsou úžasní sympaťáci a jejich pozvolně se rodící vztah je jako pohlazení.

Spisovatelka skvěle vykreslila i uvadající nefunkční vztah, protože narozdíl od lovestory mezi fyzioterapeutkou a rugbistou je velmi reálný. Ben se začal soustředit sám na sebe a na svojí image a z hezkého vztahu se stal jen nepříjemný zvyk.

Souhlasím s ostatními komentáři, že závěr je zbytečně zrychlený. Celou dobu čekáme, až se ti dva k sobě konečně přiblíží, a jakmile jsou spolu, tak po pěti dnech je všechno vyřešeno, to je škoda.

Jsem zvědavá na další díl série, jestli bude opět o stejných hrdinech, či se posuneme dál. Já mám radši, když se příběh dvojice uzavře hezky v jedné knize, tak se necháme překvapit.

19.12.2022 4 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Úžasná slowburn romantika, která pomalu ale jistě směřuje k očekávanému konci.

Macon i Delila se v dětství chovali zdánlivě dost nesnesitelně, ovšem oba to jsou sympaťáci a jejich vztah se skvěle rozvíjel, moc jsem si to užila.

27.10.2022 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Aaaaach podruhé :-) - stejně jako u prvního dílu.

Úplně nedokážu říct, jestli je příběh o Tristanovi lepší než o Jamesonovi, protože mně to přijde jako přes kopírák. Ovšem pokud budou takové i knihy o dalších bratrech, jedině dobře! Opět to chytne za srdce, dojme i pobaví a v rámci červené knihovny jde o nadprůměrné dílo.

Krásná a trochu bláznivá pohádka pro nás velké holky.

28.08.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Já Marianu Zapatu zcela a bezmezně miluju. Nadchla mě už s Kultim, ačkoliv bych nikdy nevěřila, že by mě mohla bavit pětisetstránková knížka o ženském fotbalu.

Autorka dokazuje, že dokonalý příběh nepotřebuje žádná srdceryvná dramata, křivdy z minulosti, mrtvé snoubenky, nevěrné manželky, smrtelné nemoci atd. (promiňte Vi a Penelope).
Dokazuje, že knížka pro ženy nepotřebuje v každé kapitole podrobnou erotickou scénu (upřímně, Marianě ty milostné scény ani moc nejdou).
Dokazuje, že se i bichle bez většího děje může přečíst s ohromnou radostí a během jednoho večera (no dobře, během noci).

S láskou, Lukov je skutečně trochu zdlouhavější než předchozí knihy, v první půlce bylo málo Ivana a hodně Jasmíniných pocitů. Ale na konečném dojmu to absolutně neubírá. Nejdřív čtěte o budování vztahu a důvěry, o dřině na ledě. A pak tam autorka tu romantiku naseká, až moje srdce plesalo a tančilo.

Ačkoliv nemám nic proti naší české obálce, tak ta originální je mnohem hezčí a nechápu, proč je třeba měnit to, co je dokonalé.
A nechápu, proč Fragment nemá rád knihy a vydává paperbacky. Jestli si někdo zaslouží pevnou vazbu, tak rozhodně Mariana a její knihy.
No a o tom, že nakladatelství je málo aktivní a mělo by autorčiny knihy vydávat častěji, asi není potřeba vůbec psát...

17.05.2021 5 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Dokonalá romantika. Přesně taková, jaká má být a jakou mám nejradši.

Četla jsem tu výtky na nedostatek děje a napětí. Ale tady jde opravdu jen o tu cestu, kterou se k sobě dostanou usedlá a konzervativní romantička (s velkým srdcem) a naprosto nekonvenční chladný podnikatel (zdánlivě bez srdce).
Je tu humor, literární okénko, nekonečná láska i propojení s ostatními členy rodiny, co víc si přát.

Ravenelovi jsou nadprůměrná série, ke které se budu pravidelně vracet.

03.11.2020 5 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Pro mě je to jedna z nejlepších knih od J. Quinn. Není to o lži, ale o tom propojení mezi Cecilií a Edwardem. On vlastně tuší, že je něco jinak, ale zároveň si přeje, aby to bylo přesně tak, jak se zdá na první dojem. To, jak se jejich vztah prohlubuje, jak si to "manželství " vytváří svoje pouto, to se mi fakt líbí. Je to křehké a romantické. On dokonalý gentleman, ona jen venkovská holka, která objevuje svoji sílu a k tomu ještě pravou lásku.

11.03.2020 5 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

S L. J. Shen je jeden problém - vždycky píše skvěle, ale nikdy nevíte, co od ní zrovna dostanete.
Někdy je to city drásající drama, které sice skončí sladce, ale než dospěje ke konci, tak vás emočně úplně vyždímá. Takže její příběhy typu, kdy má holka po znásilnění na břiše vyrytá "slova hanby", nedávám - to podle mě do červené knihovny prostě nepatří. Přečtu to jedním dechem, ale už se k tomu nevracím.

A pak jsou tu knihy, kdy dokáže napsat naprosto perfektní romantiku, u které se srdce rozplývá a úsměv na obličeji neustále cuká (Ďábel nosí černou, Skandální titulky).

Plavba zlých snů je podle mě autorčina bezkonkurenčně nejsladší kniha. A kupodivu hlavní hrdina není ani trochu hajzl, spíš naopak. Ani jednou jsem o něm při četbě nezapochybovala (až na ten knírek, to fakt neee. Výhodou knížky je i to, že si můžete představu o hrdinovi upravit podle vlastních představ :-) ).
Zkraje jsem se trochu bála, že mi Tennessee svou povahou nesedne, ale byla skvělá, stejně jako celá knížka.

Dost možná se Plavba zlých snů stane mojí oblíbenou dovolenkovou romanťárnou. Protože ta letní atmosféra a láska z ní úplně sálá.

28.04.2023 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

No, bomba pohádka.
Je tu všechno - miliardář/krasavec, chytrá ženská, francouzská Riviéra, milí lidé okolo, velká romantika i trochu toho napětí.
Autorka teda lehce nezvládla vykreslit desetiletou holku - ale přijde mi úsměvné, že zrovna tohle mě praštilo do očí. Vůbec nic z toho není reálné, ale nic jiného mi nevadilo :-)

08.03.2023 5 z 5