Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Proč čtu knihy od Cartera? Líbí se mi jeho styl psaní. Nejde o samotný příběh jako takový, protože jeho popisky vražd jsou víc než drsné. Jeho díla mají hodně co říct; z této knihy např. jací jsou lidé? Přijímají se navzájem? Jde jim o člověka nebo o zábavu? Jak se může někdo účastnit hlasování v neprospěch, utrpení a strach druhého? Dokáží si takoví lidé představit na místě oběti sami sebe? Carter prostřednictvím vraha ukazuje na lidskou zkaženost, kdy je člověk ochoten udělat cokoliv, když se neštěstí týká jeho blízkého, ale pokud jde o cizího člověka, pak v sobě lidé nosí ledové srdce.

16.11.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kniha se mi moc líbila, zvláště pak konec příběhu. Jak se může cokoliv v jedné minutě změnit. Tady ve prospěch Olivie, které jsem fandila. Zajímavé bylo číst prolínání života hrdinů v rozmezí devadesáti let. Takže za mě - doporučuji. V této knize mě, co se týká osobní roviny, zaujalo nahlédnutí do Liviiny lednice. Tak to chci i já, ale zatím se mi to nedaří :)

11.10.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Příběh byl čtivý, i když na můj vkus se vyšetřování dost táhlo. Zarazilo mě laxní smíření se s předpokládanou smrtí dítěte, očekávala bych větší zoufalství matky. Přestože pisatelka průběžně odkrývala určité momenty a někdo tak mohl předvídat kdo je vrahem, já tedy ne. Ke konci knihy se mi zdálo, že se tam plete páté přes deváté. Rozuzlení mě překvapilo, k tomu naivita matky té maličké, kdy odpouští manželovi....

16.02.2018 5 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Velmi pěkný příběh ze života. Líbilo se mě, že v Libyi zůstala Dora dobrovolně, že nešlo o donucení ze strany jejího manžela. Konec příběhu byl však hodně drastický. Rozhodně doporučuji k přečtení. Koupila jsem si pokračování - Arabská dcera. Myslím si, že to bude příběh její starší dcery Marjánky.

06.02.2018 5 z 5

Ty, já a ti druzí Ty, já a ti druzí Fionnuala Kearney

Příběh ze života typické rodiny, kde nevěra tvrdě zasáhne do života Beth a Adama. Přestože nevěra je něco, co bych nezkousla, v závěru knihy jsem jim fandila, aby to zkusili znovu. No...dopadlo to tak jak mělo.

05.02.2024 4 z 5

Konkurs na anděla Konkurs na anděla Stanislav Rudolf

Kniha mého oblíbeného spisovatele z dětství. Závěr knihy mě dost zklamal. Jsem si myslela, že Zuzana bude stát za pravdou a nenechá se zviklat.

26.09.2023 4 z 5

Dívka s jahodami Dívka s jahodami Lisa Stromme

Příběh Johanne, která hledala sama sebe a své místo v životě. Její oddanost vůči Tullik byla spíše kamarádského rázu, nežli vztahu mezi služkou a dívkou z rodiny. Měla jsem možnost nahlédnout do života norského malíře Edvarda Muncha, jehož obrazy ve mě vyvolávají depresivní chmury. Asi bych už podruhé nečetla.

01.07.2023 3 z 5

Jozefínka Jozefínka Olga Hejná

Moc pěkná knížka o Jozefínce. To bylo ještě bezstarostné dětství, kdy byla tato kniha sepsána a dětem měl příběh malé holčičky co říct. Dnes její vrstevnice brouzdají po netu a jsou ošizeni o krásné hrátky s kamarády venku, kdy Matěj strávil dlouhý čas na stromě, jsem si fakt myslela, že se tam zasekl a bojí se dolů, ale kdepak, jarní polévka hladového klučinu dostala dolů. Uměl by dneska takový školkový kluk vylézt na strom?

15.03.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Mě se kniha nelíbila a už od Jane Austenové nic číst nechci. Červená knihovna je pro mně čtivější. Nicméně jsem se s vypětím svých sil prokousala těmi 399ti stránkami. A už ani nevím, o čem to bylo, protože příběh neměl žádný přitažlivý děj, stále dokola jedno a to samé. Kniha mě neoslovila, nic ve mně nezanechala, ničím mě nepobavila.

14.02.2023 3 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Moc krásná knížka

21.12.2022 5 z 5

Most do Země lásky Most do Země lásky Lenka Lanczová

Já bych konec příběhu napsala asi takto: "Škola skončila, vysvědčení bylo rozdáno a Hanka s Denisou se rozjely na prázdniny do vysněné Paříže. Marek s Lubošem zatím trpělivě čekali, až se jejich lásky vrátí z letního pobytu. Zbývající část prázdnin již trávili všichni společně". Není to lepší???

25.10.2022

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Pěkný příběh.

11.10.2022 5 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Moc se mi to líbilo, ať reálné či fiktivní, prostě je to kniha pro "pobavení" a já si jí nechávám, ač po přečtení měla opustit stěny mé knihovny.

23.08.2022 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Co bylo v knize zbytečné, rozházený prázdný pokoj, to mě zkazilo dojem celého příběhu, bylo to fakt zbytečné, nic to čtenáři nepřineslo. Další co se mě nelíbilo: vypadl proud a přesto, že byly popisovány stíny, obrysy, tak při hledání nevítaného hosta se šacovala v neproniknutelné tmě každá taška a kufr, a to jako proč? A dobrá rada nakonec? S čím člověk zachází, tím také schází. I myšlenka může zabít.

28.05.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Pár chyb, pravděpodobně v překladu, nezničil napínavost příběhu. Lapena nedá čtenáři oddychnout, dokud neotočí poslední stránku knihy. Rozuzlení mě překvapilo.

22.05.2022 5 z 5

Šťastní a mrtví Šťastní a mrtví Mark Edwards

Čtivě napsaná kniha s temným obsahem a nepředvídatelným koncem.

05.04.2022 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Kdo je Lucien Folter???

19.01.2022 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Bláznivé, ale alespoň se u toho člověk zasměje, i když nemá zrovna náladu :) S Poppy byla prostě legrace od začátku do konce.

14.01.2022 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Zbytečně rozsáhlý děj, kniha se mi moc nelíbila. I když konec mě docela vystrašil, pak někomu věřte.

23.12.2021 3 z 5

Stopa Stopa Holly Webb

Moc pěkná knížka, ale po dvou kapitolách jsem vzdala pokračovat ve večerním čtení pro vnučku. Myslím si, že tak za dva-tři roky si ji přečte sama a bude se jí líbit. Kniha je protkaná pěknými ilustracemi.

14.11.2021 5 z 5