zinon zinon komentáře u knih

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Kniha od Kleypas je vždycky sázka na jistotu a ani teď nezklamala.

10.03.2021 5 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

(SPOILER) Je to taková pohádka pro dospělé. Zrovna tuto knihu víc ocení dospělí jak náctiletí...dle mého názoru. Kniha byla čtivá, založená na silných ženských postavách a lásce k rodině. Romantická linka tu byla jen tak trochu naznačená, já osobně bych byla ráda za více rozvinutý konec a kdyby byly více charakterizované i mužské postavy. Takto to bylo nesnášíme se (chci tě zabít :) a vzápětí si padáme do náruče a pohádky je konec. Ale já si tu pohádku vážně užila...

05.02.2021 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Musím říct, že v první polovině knihy jsem si říkala jestli se mi kniha vlastně líbí nebo nelíbí.....tak moc mně brnkala na nervy. Je to ve skutečnosti dobře, protože ve mně dokázala vyvolat silné emoce. Nečekala jsem, že bude mít kniha takový hororový nádech. Závěr mě spíš nepřekvapil a myslela jsem, že se dočkáme podobného konce. Za mě zajímavá kniha, která vás nepustí a budete chtít vědět, co bude dál. O hvězdu méně za věci, které jsem nedokázala překousnout.

22.04.2020 4 z 5

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Tak tato kniha je opravdu nádherná. Jak text, tak obrázky. Pro malé děti vřele doporučuji.

21.02.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

První díl se mi líbil více, ale i tak jsem si to užila.

07.09.2019 4 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Právě jsem knihu dočetla a jsem spokojená...prostě tato autorka mi umí kápnout do noty. Strašně se těším na pokračování, protože vím, že se mi bude určitě líbit...svět víl + odhalení na konci knihy. Knížka nabízí opět úžasné charaktery postav, sem tam mihnutí oblíbených postav z jiných sérií a velkou spoustu nejrůznějších emocí.

05.09.2018 5 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Tak to bylo vážně dost dobré :) Toto byla moje první kniha od této autorky a musím říct, že tak skvělé počtení jsem nečekala. Krásně čtivé, zábavné, líbil se mi smysl pro humor. Řekla bych, že se rozhodně řadí mezi nejlepší tohoto žánru...a že jsem toto přečetla už hodně .)

18.06.2018 5 z 5

Noční labuť Noční labuť Zuzana Hartmanová

Po přečtení dvou knih ze série Krysy apokalypsy jsem si musela přečíst i Noční labuť. Moc se mi líbí styl psaní autorky a celkově její fantasie, je to pro mě takový závan něčeho neokoukaného a nového. Jak dokáže, že je kniha drsná a zároveň i s romantickou linkou, která mě osobně vždy baví. Pro mě autorka v kategorii must have :)

27.01.2022 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Ale jo :) pěkná kniha na odreagování.

07.09.2021 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

(SPOILER) Tato kniha mě nijak neokouzlila. Vyvolala ve mě spoustu pochybností nad fungováním tohoto světa a myšlením hlavních postav. Nemůžu uvěřit, že si opravdu nikdo nespojil Novu s Nightmare a že těch vodítek bylo tolik... Začátek je hodně zmatený a měla jsem problém pochopit, kdo je kdo. Pak ještě musím zmínit opravdu velké množství hrubek v textu. Nezbývá než doufat, že další díl bude lepší.

Mám malé děti a ty koukají na Kouzelnou berušku a černého kocoura. Přijde mi to hodně podobné v mnoha věcech :) Jen teda stojí na stejné straně, ale kličkují kolem sebe stejně.

04.06.2021 3 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Knihu hodnotím tak na 3,5 hvězdičky. Jsou tu věci, které se mi líbily moc a některé zase méně. Za největší přednost knihy považuji vykreslený svět, bylo to zase něco trochu jiného. Nejsou tu žádné velké podrobnosti vzhledem k počtu stran v knize, ale i tak se mi líbila ta přímořská atmosféra. Kniha se taky moc dobře čte a rychle ubíhá. Co bych vytkla je taková trochu povrchnost v psaní charakterů a pocitů celkově. Sledujete příběh, ale hlouběji se Vás to nedotkne...neprožíváte ho. To zamrzí hlavně kvůli milostné lince, která se mi líbila...byla taková něžná. Já bych raději větší bouři citů, ale i tak super. Také jsem ani nepocítila tu temnější stránku knihy. Je to prostě psané tak, že to na mě nepůsobilo, jak asi mělo. Autorka popisuje něco, co má působit hororově....ale mě to nechává úplně chladnou, netajím dech...prostě nic :)

25.05.2021 4 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Čtivé, ale strašně předvídatelné. Hlavní hrdinka mi moc nesedla a ten konec se mi moc nelíbil. Fajn nenáročné sexy odpočinkové čtení.

08.04.2021 4 z 5

Výhled na hvězdy Výhled na hvězdy Brandon Sanderson

Opět výborně napsané, jen se musím přiznat, že mně osobně se první díl líbil více. Těším se na pokračování.

31.03.2021 4 z 5

Věčnoplamen Věčnoplamen Shannon Messenger

Výborná jako předchozí díly....je to příjemné a zábavné čtení a mladším dětem opravdu doporučuji (i když já už nejsem cílovka a stejně mě to baví). Jen mě mrzí ta velká předvídatelnost.

01.02.2021 5 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Tato kniha vyhrává cenu za nejvíce ubohou hlavní hrdinku. Pak dále za postavy, které nemají snad žádný charakter. Jedna hvězda je za čtivost a za to, že ačkoliv jsem tuto knihu četla se zvednutým obočím, tak jsem ji dočetla, protože jsem chtěla vědět, co se z toho vyklube. A nevyklubalo se bohužel nic a ani ta erotika to nezachrání. Další díl už číst nebudu a myslím, že o nic nepřijdu. Kniha hodně připomíná Papírovou princeznu, ale ta byla teda mnohem lepší!

16.11.2020 1 z 5

Temný kvítek Temný kvítek Crystal Smith

Knížka není vůbec špatná. Celý děj je vymyšlený vážně moc dobře. Navíc je kniha čtivá. Proč tedy jen tak nízké hodnocení? Protože na mě je až moc stručná. Některým lidem to vyhovuje, ale já mám raději větší bichličky s více stránkami, které dovolí jít autorovi více do hloubky. Škoda, že to není případ této autorky, protože si myslím, že tento svět a postavy by si to určitě zasloužily.

07.11.2020 3 z 5

Soudný den Soudný den Adriana Michálková

(SPOILER) Kniha se četla dobře, ale od druhého dílu mám prostě pocit, že chování hrdinů není zrovna logické. Hlavně naznačený vztah Elaine a Adama. Jak byl nakonec vztah těchto dvou vylíčen v posledním díle a jejich minulost...vůbec nechápu, proč by chtěl Adam Elaine v druhém díle líbat a proč by na něj měl Kassiel žárlit. Toto si prostě odporuje a nedává to žádný smysl. Jinak konec se mi líbil, ale žádné velké zvraty a překvapení se nekonalo. Nejvíc se mi asi líbilo odhalení ohledně zrození Ellie a Adama. Pokud mám hodnotit celou sérii, tak první a druhý díl se mi líbil hodně, poslední dva už méně.

19.07.2020 4 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Musím říct, že mě už tento díl taky bavil méně než předchozí. Proč tam vůbec skoro není Swoopes? Jejich dialogy jsem si oblíbila.

21.05.2020 3 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Nějak tomu světu nemůžu přijít na chuť. Kniha mi přišla hrozně nudná, pro mě byl daleko lepší první díl. Jakmile se na scénu vrátili Refájci, tak se konečně pro mě začalo něco dít. To jsou pro mě tahouni příběhu a ti, o kterých chci vědět víc. Konec pro mě nebyl vůbec překvapivý.

28.04.2020 2 z 5

Dráček Mráček Dráček Mráček Daniela Krolupperová

Opravdu moc krásná knížka. Pro malé milovníky draků naprosto úžasná. Nejvíc se nám líbila kapitola, jak dráčkovi vyrostla další hlava :)

10.03.2020 5 z 5