zinon zinon komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Opravdu skvělá kniha. Nemohla jsem přestat číst. Všem vřele doporučuji.

21.11.2020 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Knížka je úžasná...mnohem lepší jak film.

01.03.2018 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Já jsem nadšená. Udělala jsem chybu, že jsem si nepřečetla znovu předchozí díly, protože jsem si říkala, že si toho po roce pamatuji dost....ale stejně ne dost na to, abych vše ve správný okamžik pochopila. Takže, když Ilan přišla s nějakým objevem, tak jsem si říkala...to je sakryš kdo? Potom bych ocenila v knize mapku, protože bylo těžké si některé věci představit. Bohužel na to má představivost občas nestačila...zdálo se mi to málo, možná špatně vysvětlené. Pak tu máme prasečí řiť, která ze začátku trochu vytáčela :) To jsou věci, které mi trochu kazily čtenářský požitek. Na druhou stranu, ale mohu jen chválit. Moc se mi to líbilo. Pořád se něco děje. Hlavně ta část, kdy Ilan zůstane s Ernem. To celé bylo napsáno úžasně, s citem. Takže říkám ach joooo. Spoustu toho stále nevíme. Na tolik věcí je potřeba znát odpověď...tak snad nebudeme čekat dlouho.

17.05.2021 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Opět velmi čtivé, zajímavě podané, ale v druhé polovině už to bylo takové motání se v kruhu.

02.05.2021 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Moc se mi to líbilo.

05.04.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Opět přečteno téměř na jeden zátah. Musím říct, že první díl se mi líbil více. Mám menší problém s nízkým věkem hlavní hrdinky. Byla bych raději, kdyby už autorka poskočila trochu časem. Nevím jestli dítě dokáže takto uvažovat. Ale jinak chválím a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

22.11.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Tak u této knihy půjdu proti proudu. Na knížku jsem se těšila a bohužel mě hodně zklamala. Nelze jí upřít čtivost, ale já se u čtení hrozně nudila...nebavila mě. Nechápu, co všichni vidí na panu Reedovi...já mu na chuť nepřišla a ani Animant mi nebyla zrovna nejsympatičtější. Jediné, co se mi líbilo, byly námluvy jejího bratra a ta povedená večeře.

19.11.2020 2 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Ze začátku knihy jsem byla trochu rozpačitá z toho množství nadpřirozených druhů bytostí...jsou tam snad opravdu všechny. Takže jsem si říkala, že to je už fakt za čáru, ale jak se víc příběh vyvíjel, tak mě natolik pohltil, že už mi to bylo šumák :) Maas dokáže dodat příběhu a postavám takovou hloubku jako málokdo. Konec knihy byla jedna velká jízda se zatajeným dechem a s citovým vypětím. Hrozně moc se těším, co nás čeká v dalším díle. Jinak hlavní postavy mi připomínají spíše Aelin a Jeřába, ale příběh zase spíše Dvory (i když podobnost je od každého něco). Takže něco mezi... A že to není už Young Adult jsem jen ráda, protože já už taky nejsem, tak si to více užívám. Určitě doporučuji přečíst.

23.10.2020 5 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Krásné oddechové počtení...moc mě bavil humor autorky. Ráda čtu knížky s úsměvem na rtech...do toho přijde dojetí....a na konci spokojenost a lítost, že už je konec příběhu.

16.05.2018 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Tato kniha od Colleen je trochu jiná než předchozí, co jsem četla. Je jako stvořená pro něžné, romantické duše. Opět jsem dostala velkou dávku emocí, což na jejích knihách zbožňuji.

12.09.2021 5 z 5

Před bouří Před bouří Zuzana Hartmanová

Nedávno mě zaujala tato kniha a nemohla jsem jinak, než si ji koupit a dát šanci další české autorce. Jelikož se jedná o naši autorku dávám 5 hvězd, jinak bych hodnotila asi o jednu hvězdičku méně. Co mi na knize trochu vadilo, byl zmatený začátek, kdy bylo těžké se zorientovat. Další pak, že autorka má snahu všechny postavy spárovat. Asi toho bylo už moc (i když jsem ženská a na druhou stranu fakt dobrý :)) Našla jsem si tam svoje oblíbence a moc se mi líbil, jak vymyšlený svět, tak charakteristiky jednotlivých postav. Prostě každá ta linka měla svoje kouzlo. Vztahy, které v knize jsou se všemi emocemi jsou skvělé. Jako žena to dokáži velmi ocenit. Děkuji autorce za úžasný zážitek a jdu si objednat další díl :)

08.08.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

(SPOILER) Tak a teď je na nás čemu věřit. Já se přikláním k názoru, že celý ten dopis byla jen další manipulace a způsob, jak z toho vybruslit. Vzít syna a zdrhnout s penězi a potom ho opět využít ve svůj prospěch. Ale na závěr si kladu otázku...proč mám pocit, že Jeremy vyměnil jednu manipulátorku za druhou? Už vím... Kdo by chtěl po pár týdnech známosti s někým, kdo je v takové situaci, počít dítě?

05.05.2021 4 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Jsem plná dojmů, ale kde začít...na knihu jsem se moc těšila a musím říct, že jsem malinko zklamaná. Vývoj není takový, jak jsem si představovala...přílišná očekávání :) Chtěla jsem dát 4 hvězdičky, ale za konec knížky dávám 5.

Obsahuje SPOILERY

Co se mi na knížce líbilo:
- namlouvání Gwyna....Gwyn celkově se mi zamlouvá
- dechberoucí závěr knížky
- dvojka Kit a Tibo
- postava Annabel a tajemno kolem ní
- Kieran a Mark...tyto dva a jejich charaktery se mi zamlouvají...jen nevím jestli jako pár :) Homosexuálové mi nevadí, ale číst o nich tak podrobně nemusím.

Co se mi nelíbilo:
- Emma a Julián...čtení o nich mě docela nudilo, pořád to stejné, co v první knížce, prakticky žádný vývoj
- Cristina...nějak ji nemůžu přijít na chuť. Něco bude na tom, jak všichni říkají Dokonalý Diego...já si říkám Dokonalá Cristina. Ti dva se k sobě vážně hodili.
- tajemství Diany...autorka nemohla vymyslet nic hloupějšího podle mě...asi její posedlost tímto druhem tématu bych řekla (ale nápad jakým způsobem odhalení proběhlo se mi líbil)
- opravdu vleklý začátek knihy
- pobyt ve světě víl jsem čekala zajímavější
- to že na konci neřekli, že má podržet meč smrti Zara...hned by bylo jasno, to konzulka opravdu nezvládla, naprosto žádná autorita bohužel :(

22.09.2018 5 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Tak a jsem u konce mé oblíbené série. Začátek tohoto dílu byl pro mě trochu zmatečný, protože jsem si musela osvěžit pamět...nějaký čas už přeci jenom uběhl. Knihu jsem si užila jako předešlé, i když první díl byl pro mě nejlepší. Každopádně Helenina linka v této knize u mě top. Už se těším až si sérii za pár let přečtu znovu.

12.01.2022 5 z 5

Oko bouře Oko bouře Zuzana Hartmanová

Tak to bylo skvělé...moc jsem si čtení užila. Už aby tu byl další díl. Všem moc ráda doporučuji! I když je to trochu taková telenovela, tak mě neskutečně baví. Pokud hledáte v knihách emoce, tak tady je rozhodně najdete :)

25.08.2021 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Musím říct, že první díl byl podle mě lepší. První část knihy byla taková nijaká a druhá část o hodně lepší. Byla bych raději, kdyby tam bylo více interakcí mezi Jude a Cardanem. Na další díl se těším. Doufám, že to, co mně tady chybělo, nám autorka nadělí v dalším díle.)

27.09.2019 4 z 5

Jarní skandál Jarní skandál Lisa Kleypas

Knížka se mi moc líbila...z této série možná nejvíc. Některé chvíle byly opravdu hodně humorné a já se dobře bavila. Skvělé odpočinkové čtení...doporučuji :)

02.06.2018 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

(SPOILER) Kniha je čtivá a příběh má velmi dobrou atmosféru. Jediné, co bych vytkla je ten konec knihy. Vůbec se mi nelíbil. Jak to celé bylo psané hodně realisticky, tak konec to byl pravý opak (příběh i jednání osob už bylo přitažené za vlasy)...včetně jednoho obětování se. Hodnotím na 3,5 hvězdy.

09.11.2021 4 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Druhý díl mě zklamal. Sofie je v tomto díle uvěřitelná a svá, ale Tedros a Agáta měli snad nějaké zatemnění mozku. Jejich jednání a přemýšlení bylo úplně mimo. Dějově je tento díl také mnohem slabší než ten předchozí. Doufám, že třetí díl se vrátí ke kvalitám prvního dílu, kde humor dokresluje zajímavý a neobvyklý příběh.

20.05.2021 2 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Je pravda, že první díl byl daleko lepší. Říct, že mě tento díl zklamal, ale nemůžu, protože mě čtení bavilo i tak. Reid se potřeboval se vším vnitřně popasovat...hodně mě bavil Beau. Jsem zvědavá na pokračování.

04.04.2021 4 z 5