zeros zeros komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Strašně nerad nedočítám knížky, ale tady jsem to opravdu nedal. Vůbec mi nesedl styl vyprávění, kdy chvíli "posloucháte" přepisy desek, pak zase čtete novinové články... A do toho všeho se vlastně nic neděje. K tomu hlavní hrdina, kterého fakt nemáte rádi hned od první stránky. Jako odpad bych to ale nehodnotil, to je přece jen ještě jiná "kvalita" :-)

19.12.2018 1 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Určitě si nemyslím, jak tu bylo vícekrát zmíněno, že kniha začíná až za půlkou. Rasová segregace totiž není jediným tématem knihy a podle mě by byla chyba k ní tak přistupovat. A za skvěle podaný dětský pohled na "dospělé" problémy musím dát plný počet. Mimochodem, výborná je audio verze načtená Klárou Issovou.

06.04.2018 5 z 5

Dobrý humor je nenásilný. Jenže v tomto případě měli autoři potřebu doslova znásilnit každou větu, aby byla ještě "vtipnější". Sem tam jsem se pousmál na prvních pár stranách, ale postupně víc a víc přehnané historky mimo realitu jsou nejen trapné, ale nedají se ani číst.

26.02.2017 odpad!

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Ani nevím proč, ale hrozně se mi líbil styl vyprávění hlavního "hrdiny". Navíc ač to s blížícím se koncem vypadalo, že vše skončí dost nepravděpodobně, s vyvrcholením to do sebe krásně zapadlo. Není to 100%, ale 4 a půl hvězdy dát nejde.

01.03.2019 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Velká očekávání a pak jsem u knížky regulérně usínal. Jsou tam cítit místa, která mají být vtipná, ale nějak nic. A to mám rád Monty Pythony. Oddechovka to v každém případě je, ale moc nerozumím proslulosti tohoto díla. Nebýt depresivního Marvina, dám jen 2*.

05.06.2019 3 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Lepší, než jsem čekal. Mrazivá hlavně tím, že přesně takhle byste nechtěli, aby svět dopadl, ale zároveň to vůbec nezní nereálně. Za mě prostě skvěle napsaná vize, kterou jsem musel dočíst na jeden zátah.
A i zakončení dávalo naprosto smysl, cokoliv jiného by byla jen fantazie a podle mě by knize spíš ubralo.

02.01.2018 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Po přečtení druhého Bachmana musím říct, že ho mám raději než Kinga. Jde přímočaře, bez zbytečných okecávek a nadpřirozeností. Tohle mě prostě baví a každou volnou chvilku jsem běžel pro knížku. Snad by se dala namítnou jen mírná neuvěřitelnost akcí ke konci, ale to rád odpustím. Hlavní postavu musíte milovat pro jeho neotesanost, ale zároveň zásadovost. Přitlačili ho do kouta a využil toho, že prostě nemá co ztratit. Určitě doporučuji.

08.11.2021 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Nový příběh ze starého prostředí. Poutá a nutí číst dál a čte se snadno. Skvělý náhled do mysli zastřené postupující demencí. Jen konec byl na mě zbytečně "akční", i když by se kniha bez toho v pohodě obešla.

30.10.2019 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jednoznačně to nejlepší, co jsem od A. Christie četl. A dost možná nejen od ní, alespoň v tomto žánru. Příběh má neskutečnou atmosféru a graduje po celou dobu, takže knihu nechcete odložit.

28.01.2017 5 z 5

Příběh lidského těla Příběh lidského těla Daniel E. Lieberman

Obsahově skvělá, chvilkami poměrně podrobně věděcky pojatá kniha. Rozhodně ale stojí za přečtení a zamyšlení o tom, jak žijeme. Plné hodnocení nemůžu dát jen díky autorovu stylu, kdy často opakuje jedno a to samé několikrát dokola, takže si pořád musíte říkat, že tohle už jste přece četli a máte chuť přeskočit o kus dál.

29.12.2016 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Nemůžu si pomoct, ale nějak tuším, že kdyby ti kluci zažili jen polovinu z toho, tak už by z nich byly jen rozklepané trosky v koutě cely. Ale oni to ještě berou s nadhledem a ironií. Když si tohle odmyslím, špatné to určitě není. Jazyk je jednoduchý, což určitě padá na vrub tomu, že cílovka je spíš mládež a to já už určitě nejsem, ale i tak mě to bavilo a každou volnou chvilku jsem utíkal ke knížce. A to je tady asi to hlavní. Prostě ten příběh baví a nepustí.

18.01.2022 4 z 5

Někdy milé, častěji úžasně divné. Chvíli skvělé, občas blbé. Ve spojení s dokonalými ilustracemi stojí určitě za to.

20.02.2020 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Pokud tu někdo hodnotí jako jednu z nejhorších Kingovek, tak za mě naopak jedna z nejlepších. Často mám s tímto autorem problém kvůli jeho zbytečné "ukecanosti". To tady ale neplatí. Skvěle to odsýpá a napětí graduje. A protože se rád a hodně vžívám do postav, tak je to chvílemi i hodně děsivé.

14.09.2018 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Jak už psali někteří přede mnou, je to opravdu hodně obšírně napsané, někdy možná až moc podrobné v detailním líčení historických událostí a poměrů, jazyk je poměrně nezvyklý...jenže přes to všechno jsem jednoduše nedokázal přestat číst. Na tu Mikaelovu ukecanost si zkrátka brzo zvyknete a potřebujete vědět, co bude dál. A k tomu si ještě doplníte pár mezer z dějin.

28.01.2017 5 z 5

Nové Pompeje Nové Pompeje Daniel Godfrey

První část knihy docela bavila a vše pěkně odsýpalo. Ale čím víc se blížil konec, tím méně jsem si byl jistý, že se v tom všem vyzná i sám autor. Navršil se jeden paradox na další, jedna intrika překryla druhou, až tak nějak všichni balamutili všechny a tak to i skončilo. Alespoň mě potěšily historické reference a jen díky tomu, že spojení historie a fikce mám prostě rád, dávám 3*.

01.07.2021 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Skoro polovinu knihy jsem měl problém se chytit. Spousta postav, které nakonec ani nehrají roli, není vidět souvislost. To je umocněno zvláštním světem, jeho pravidly. Neříkám, že je potřeba vše vysvětlovat, ale zase nechat čtenáře 150 stránek úplně tápat ve tmách... Pak se to naštěstí usadilo a už to jelo. Tedy tank mě taky pobavil, ale už jsem četl i větší hovadiny :-) Takže to ve výsledku nebylo tak špatné.

27.10.2020 3 z 5

Wim Hof: Cesta Ledového muže Wim Hof: Cesta Ledového muže Wim Hof

Jak tu psali jiní, tohle nepůsobí zrovna jako knížka, která by vás nalákala do toho hned vlítnout a skočit do ledu. Pokud tedy nejste ochotni spolknout každé slovo, co se píše. Nejprve to působí jako příručka televizního léčitele, kterému stačí zavolat a všechno bude skvělé. Pak to zase sklouzne do až moc odborných medicínských detailů, které vám stejně nic moc neřeknou, pokud nejste doktor. K dobru dávám, že ke konci výslovně říkají, že tato metoda nevyléčí všechny neduhy světa, neodbourá rakovinu. Ale prostě z první poloviny knihy ten pocit dostanete a je to to, co odrazuje. I tak to zkusím, protože otužovat se a meditovat určitě může jen pomoct. Ale na tento návod v knize stačí dvě stránky a zbytek je jen vata, která je svým podáním spíš kontraproduktivní.

26.01.2022 2 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Stejně jako u prvního dílu, tady tím spíš mi vadí, že náctiletí kluci bez větších duševních problémů přežívají jednu noční můru za druhou. Ve skutečnosti už by měli problémy se vůbec vědomě postavit na nohy, natož přemýšlet o útěku. Ale dobře... Zatímco v Lockdownu na mě skvěle a tíživě působila atmosféra, tady už to není takové. Prostě už je toho odhaleno moc a vlastně to asi nemůže být tak hrozné, když ti kluci pořád dýchají a myslí. Strážci jsou nakonec vlastně docela v pohodě, sípači mají sice masky a vypadají blbě, ale dá se s nima bojovat. Prostě už to zdaleka nemá ten náboj. Ale rozhodně je to stále skvěle čitelná knížka, která člověka zabaví a jen tak nepustí. Trochu se bojím, co z toho bude, když jsem zjistil, že to má další tři díly.

26.01.2022 3 z 5

Zlatá liška Zlatá liška Wilbur Smith

Největší síla autora je v líčení africké přírody, lovu a všeho kolem a to se naplno projeví i tady. Část v loveckém táboře je nejlepší a to je pravý Smith. Špionážní linka je určitě zajímavá a dává i prostor k zamyšlení a motivech a ospravedlnění činů obou stran konfliktu. Politické pozadí baví. Ale upřímně, celá prostřední část knihy je tak trochu nuda a jen se čeká, až to Courtneyové vezmou pevně do rukou. To že je konec jaký je snad nemůže překvapit nikoho, kdo už něco z této ságy přečetl.

03.01.2022 4 z 5

Hluboké rány Hluboké rány Nele Neuhaus

Skvělé, svižné, po polovině už jsem musel dočíst na jeden zátah. Neobešlo se to bez nějakých těch nelogičností v chování postav nebo příběhu samotném, ale to málokterá kniha tohoto žánru. Takže za mě výborné čtení.

27.12.2018 4 z 5