Hluboké rány

Hluboké rány https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139076/bmid_kirschhoffova-a-von-bodenstein-hlub-KnD-139076.jpg 4 120 28

Dvaadevadesátiletý muž, který přežil holocaust, je nalezen mrtvý ve svém domě v Taunusu. Byl zastřelený ranou do týla. Lékař objeví při pitvě zvláštní věc – zbytky vytetované krevní skupiny na paži mrtvého, poznávací znamení příslušníků SS. Pak dojde k dvěma dalším vraždám, které se podobají popravám. Jaké tajemství spojuje oběti? Vrchní komisař Oliver von Bodenstein a jeho kolegyně Pia Kirchhoffová se ujímají vyšetřování.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Tiefe Wunden , 2009

RADIN
13.05.2023 4 z 5

Pekné to bolo.

MarianP
20.03.2023 3 z 5

Pomerne ťažkopádna kniha, nečíta sa príliš rýchlo, pretože dosť absentujú dialógy a je plná mien, udalostí a miest. Samotný nápad o nacistoch, vraždách a pomste je fajn, ale dej je príliš prekombinovaný a na môj vkus zložitý. Autorka má lepšie, hlavne tie novšie knihy. Ale pre niekoho kto má rád danú tému sa bude páčiť.

85098211
01.08.2022 4 z 5

Kniha, kterou jsem poslouchala jako audio v jazyce originálu, mne okamžitě vtáhla do děje. Byla to moje třetí od této autorky a podle mého názoru o něco slabší než ty předchozí. Zápletku, která má svoje kořeny až v dávné minulosti druhé světové války, vymyslela autorka na jedničku , ale vyznat se v jednotlivých postavách a vedlejších liniích bylo místy fakt dost náročné ;-). Vrchní inspektor Oliver von Bodenstein a jeho kolegyně Pia Kirchhoffová musí tentokrát vyřešit vraždu, která spíš připomíná popravu. 92-letý muž, který přežil holocaust, byl totiž střelen do hlavy. Při pitvě mrtvoly jsou však na jeho těle objeveny pozůstatky tetování SS. A když jsou krátce poté spáchány další dvě vraždy podle podobného vzoru, musí se vyšetřovatelé soustředit nejen na řešení jednotlivých případů, ale především na souvislosti mezi nimi...
Pokud jde o vyřešení případu, tak na závěr dojde hned k několika nečekaným zvratům a pachatelem je nakonec někdo úplně jiný, než jsem očekávala ;-). Ve finále tedy hodnotím poctivými čtyřmi hvězdičkami, na autorku určitě nezanevřu a časem se ráda zase s nějakou její knihou potkám ;-).

bigben
21.12.2020 4 z 5

I druhá kniha od této autorky se mi moc líbila. Trochu jsem se pak ztrácela v postavách, v současných identitách a minulých...

Artep25
18.10.2020 4 z 5

Mně se kniha líbila,ale souhlasím,že byl trochu zmatek v postavách .Jinak zápletka super .

Miška.Miška
19.05.2020 2 z 5

Strašně chaotické, člověk se v tom strácel. Nejvíce mi vadili ty jména, na jedné stránce bylo zmíněno celé jméno postavy třeba 4x. Jediné co musím vyzdvihnout je námět knihy, ten byl opravdu zajímavý.

bábuška
03.05.2020 4 z 5

Už začátek knihy mě silně oslovil, protože i když už uběhlo víc jak polovina století, tento námět je stále živý. Hlavně u nás, pamětníků. Osoby, popsané v této knize, byly jen předlohou skutečných lidí, kteří po roce 1945 "dokonale obrátili kabát", ale myslí zůstali o několik roků zpět. Ani u jejich potomků nelze říci, že se jejich mentalita změnila. Velikášství a vrozená dobyvačnost je v jejich genech, stačí jít do staleté minulosti. Osobně necítím negativní postoj, německé autory čtu ráda, i tato kniha se mi líbila.

Fzuzik
04.06.2019 4 z 5

Po poutavém začátku, malinko zabřednutí do děje, kdy už se člověk trochu ztrácí ve jménech postav, po naprosto famózní závěr!
Kniha byla velmi zajímavě zpracovaná ale určitě mohu doporučit.

Danickaz
01.06.2019 4 z 5

Veľmi dobrá detektívka! Celkom uveriteľná. Na začiatku som síce mala chaos vo všetkých tých nemeckých menách osôb a miest, všetko sa mi plietlo - asi nie som zvyknutá čítať knihy od nemeckých autorov. Preto si ešte určite niečo od Nele Neuhausovej prečítam ;-)

Dani25
07.04.2019 4 z 5

Mala som spočiatku zmätok v tých postavách, ale nakoniec sa to celé vysvetlilo.

dabrazka
09.02.2019 1 z 5

Prelouskala jsem skoro 70% knihy a potom to vzdala.

zeros
27.12.2018 4 z 5

Skvělé, svižné, po polovině už jsem musel dočíst na jeden zátah. Neobešlo se to bez nějakých těch nelogičností v chování postav nebo příběhu samotném, ale to málokterá kniha tohoto žánru. Takže za mě výborné čtení.

ivakola
20.10.2017 5 z 5

Jsem velmi spokojená. Knížka měla spád nenudila jsem se. Navíc ráda čtu o válečných letech a zde je zápletka přímo ovlivněna tímto obdobím. Sice jsem se občas trochu ztrácela v postavách, je jich tam dostatečně, ale stačí se začíst a ihned jste v obraze. Navíc oba dva vyšetřovatelé jsou sympatičtí a tak nějak se mi vryli do hlavy. Určitě si ještě přečtu i tu třetí knížku, Kdo seje vítr, ta mi ještě zbývá.

hats
27.12.2016 4 z 5

Začiatok rozvláčny. Na mňa veľa postáv, chvíľu som bola stratená... Ale potom som sa našla. Už v polovici som vedela, na čom je založený vzťah reštauratora a profesora...ale nepochopila som, prečo mala Katarina 4%, asi mi niečo uniklo

whiolet
29.11.2016 5 z 5

Miluji knihy o holocaustu a co se týče druhé světové války, takže kniha mě chytila už od začátku a až do konce mě nepustila. Svérázná dvojka vyšetřovatelů co se neustále špičkuje mi je velmi sympatická. Opět jsem byla nadšená!

prestiggio
07.07.2016 3 z 5

Dej ma zo zaciatku velmi neoslovil a mala som problem sa zacitat. No neskôr sa vsetko zacalo rozbiehat. Avsak problem mi robilo veľa postáv, rôzne miesta na ktorych sa dej odohraval. Knihu ale hodnotim ako priemerne dobru a zaradujem do kategórie knih ktore mi staci precitat raz a uz sa k nim nevracat.

adelinka
05.03.2016 4 z 5

veľmi dobre sa mi čítala, tiež ma prekvapili vraždy tak starých ľudí.....chvíľami som myslela, že sa strácam v postavách, ale napätie a zvedavosť, kto za vraždami je, ma nútili knihu dosť rýchlo prečítať. Čo skrývali zavraždení a a kto sa im takto chcel pomstiť nebudem prezrádzať......

astina
12.02.2016 5 z 5

Vzala jsem si ji náhodou, že vyzkouším zase nějakého nového autora a byla jsem mile překvapená - čtivá, napínavá - za sebe ráda doporučuji.

Ronny79
26.11.2015 5 z 5

dobře napsané, napínavé - doporučuji

davas
16.05.2015 5 z 5

tak tahle kniha mne velmi překvapila,výborný děj ,zápletka sepsaná do velmi kvalitního příběhu.Člověk musí dávat velmi pozor na jména vyskytující se v knize ,aby nedošlo k záměně.Ale jinak je to fascinující thriller ,který řadím mezi hodně povedené knihy.

detektivní a krimi romány

Nele Neuhaus