Zemlja Zemlja komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Nějak jsem tu umanutost jako mladá čtenářka nechápala. No, ani jako stará.

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Trochu jsem se bála, že to nedopadne dobře. Zpočátku je podivnost a odlišnost jakoby zábavná, novinka. Ale postupně začíná děsit, když si uvědomíte, že je to napořád a nebude to jiné. Peklo pro rodiče. Musejí být silní.

29.09.2023 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Dostala jsem ji. Už jsem byla trochu opatrná a předpojatá - to jako i já začnu číst jako většina národa "severskou detektivku"? Přežila jsem to. Bylo to v zimě, u kamen, nic jiněho se moc nedalo dělat. Pozornost udržela. Je to dobře napsané. Nepokračovala jsem ale, s výjimkou jedné od toho nejznámějšího...

25.09.2023 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Napínavý, drsný příběh. Poutavé čtení, zajímavé líčení událostí, šťavnaté a uvěřitelné postavy.

24.09.2023 4 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Česká klasika. Učebnice hmyzu. Chytrá knížka. Podmiňovací způsob minulý, kdo ho dnes používá?

29.08.2023 5 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Bavilo mě to, co souviselo s archetypy v literatuře. Vše je ale strašně zdlouhavé, natahované, a totéž několikrát opakované.

28.08.2023 3 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

První knížka od P. Soukupové, kterou jsem četla. Byla jsem příjemně překvapená. Typy postav, dialogy, obojí vystiženo, ze života, takové čilé to bylo.

28.08.2023 4 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Tohle napsat muselo dát práci. Děkuji za ni. Nezapomenu.

26.08.2023 5 z 5

Gabra a Málinka: Povedené dcerky Gabra a Málinka: Povedené dcerky Amálie Kutinová

Knížka po rodičích, retro. Bavila mě. Jméno Gabra mě trochu iritovalo, nerozuměla jsem mu. Zábavné čtení, milé.

Pokání Pokání Ian McEwan

Jak nebezpečné mohou být pubertální holčičky, kterým hormony zatemňují úsudek.

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Oblíbená kniha, s krásnou atmosférou.

14.04.2024 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Četla jsem ji jako první a na prvním místě mezi jeho knihami ji zatím mám. Jen na ni dotírá kratičký Spánek.

08.10.2023

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Myslím, že je to autorova nejpovedenější kniha.

08.10.2023 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Mám ji ráda. Sympatické ženské hrdinky vystavené razantní změně poměrů. Nevzdávají se. Dopadne to dobře. Spokojenost.

08.10.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Řekla bych, že tahle tolik neodsejpá. Odehrává se na zajímavém místě, jehož popis by mě opět zlákal k návštěvě.

06.10.2023 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Zase přitažlivý popis místa. Trochu jsem se ztrácela v obyvatelích vsi, kdo a kde s kým bydlí, v jakém jsou vztahu. Pátrání zdlouhavější. Ke konci už to mířilo k jedné osobě, no.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Četla jsem ji jako první od Coelha. Okouzleně, napjatá, čekala jsem bláhově nějaký konkrétní návod, který tam samozřejmě nebyl. Ale byla jedna z těch lepších. Mnohé jeho knihy mě neoslovily, nebavily. Jako by s dalšími tituly už neměl čím střílet.

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Autorčiny detektivky mě většinou baví. V téhle ale bylo přitažlivější představovat si krajinu, snad bych tam i jela, než sledovat zápletku.

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Dobrý nápad. Holka, hurá. Takže to budou holky číst. Nešikovné popisy situací. Na tom by se Sarurnin s dědečkem vyřádili, až by zkoušeli, jestli to tak mohlo být.

25.09.2023 3 z 5

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

Začala jsem ji číst po knize Hodiny, která zmiňuje autorku i knihu. No, nutila jsem se do toho. Je to pomalé, nedějové. Prostě se v tom topíte. Moc jsem to/postavu, nechápala.

25.09.2023 3 z 5