ZapisnikTerky ZapisnikTerky komentáře u knih

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Pokračování nám jeden cliffhanger vysvětlilo a další dalo. Jednohubka na jeden (delší) večer a já už se těším na další díl. Víc v mojí recenzi.

06.05.2021 4 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Tady prostě musím napsat průměr. Ale rozhodně si to přečtěte, příběh vás strhne. Víc v mé recenzi :).

13.04.2021 3 z 5

Aplikace lásky Aplikace lásky Tash Skilton

Potenciál je super, ale kdyby tohle dílko dostalo víc lásky, myslím, že by to bylo lepší. Stejně jsem si ale čtení užila a odpočinula si u toho. Nejvíc mě bavila Mary :). Víc v mojí recenzi.

03.04.2021 3 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Kniha měla opravdu potenciál. Příběh byl moc pěkný a od druhé půlky mě opravdu bavil. Ale ten jazyk knihy. Nevím jestli to bylo překladem nebo jazyk psaní autorky, ale to bylo fakt trochu bolestivé. Opravdu si myslím, že knize by prospělo ještě dotáhnout detaily, pak bych dala určitě lepší hodnocení. Více v mojí recenzi.

03.04.2021 3 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Z takového roztomilého Underworldu bych brala stránek klidně víc. Je to milé "čtení", které vám sice zabere jen pár minut, ale rozhodně vám zvedne náladu. Více se dočtete u mě v recenzi :).

31.03.2021 5 z 5

Strom splněných přání Strom splněných přání Jenny Gladwell (p)

Pěkné čtení takhle v zimě po Vánocích. Kniha mě ale nijak zvlášť nenadchla ani neurazila. Více informací v mé recenzi :).

02.02.2021

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Trochu nudné, ale rozhodně je to malý-milý doplněk. V podstatě nám chtěla asi autorka naznačit, že ještě nekončíme. Takže se těšme na další dobrodružství ze světa Dvorů... Pro víc info, koukněte do mojí recenze :)

31.01.2021 5 z 5

Spící Beatrice Spící Beatrice Júlia Matulová

(SPOILER) Hlasim docteno! ???? Uz jen to, ze jsem precetla Spici Beatrice za 2 dny, vypovida o kvalite teto knizky.
Jaka knizka by se do izolace hodila vic, nez tato? ???? Rouska se mi zda, jako primerene dobry doplnek k tematu. Myslim, ze je nutne si toto obdobi uchovat v pameti a uvedomit si, co vsechno mame, kdyz jsme zdravi.
Prestoze byl pribeh trochu rozvlekly, tak se mi cetl dobre. Nutno podotknout, ze by se do knizky vesla pred zaverem jeste nejaka akce nebo zapletka ???? . Charlieho reakce pred rozuzlenim knizky mi prisla prehnana, ale nejspis primerena veku cilovky.
Libilo se mi navazovani vztahu mezi dobrovolniky a jejich postupne citove vazby ❤ . V tomto ohledu mi chybelo vysvetleni, jak se mohla Sylvie dat dohromady s Nickem, nebo soupereni mezi Nickem a Dylanem.
Celkove bych ale chtela vyzdvihnout ctivost a romantickou linku.
Mozna vam prijde, ze mam ke knizce vyhrady, ale libila se mi a doporucila bych ji vsem, kdo chce nejakou tu romantiku s davkou dramaticna s aktualni pandemickou notou.
Tesim se na dalsi knihy nadejne ceskoslovenske autorky ????.

Nejsem si jista hodnocenim, asi sahnu po nadprumeru, tedy 3/5⭐.

02.12.2020 2 z 5

Pýthie Pýthie Veronika Černá

Kdo čeká fantasy, možná bude překvapen, že narazí spíš na romantiku. Ovšem vzhledem k tomu, že knihu vydává Red, já jsem věděla do čeho jdu.

30.05.2022 3 z 5

Buď, anebo Buď, anebo Kara McDowell

Příjemná vánoční/zimní YA romantika pro každého, kdo si chce odpočinout a užít pohodovou knihu. Přestože v ní objevíte důležité poselství ve formě úzkostí, kniha nepůsobí depresivně a opravdu jsem si ji užila. Víc v mojí recenzi.

29.12.2021 3 z 5

Baneovy kroniky Baneovy kroniky Cassandra Clare (p)

Magnus je prostě láska mého Shadowhunters života. Ale kniha je pomalejší a trochu jí schází napětí a akce. Povídky jako formát mi ale většinou nesedí. Takže věřím, že jestli vám ano, budete spokojenější. Stejně jsem si ji ale užila. Obzvlášť druhou půlku od období Pekelných strojů a pak chvilek s Alecem. Víc v mojí recenzi :).

07.12.2021 3 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Romantika bez romantiky? V první půlce knihy to tak je, ale lásku tu docela obstojně nahrazuje nenávist a legrace. Že vám tyhle dvě věci nejdou dohromady? Tady to jde. V druhé půlce nastupuje romantika a svět je zase v pořádku. Víc v mojí recenzi.

21.11.2021 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Konečně jsem se dostala k Mistru Kristoffovi. A naštěstí to bylo opravdu super. Užila jsem si každou stranu a doufám, že stejně (nebo víc) nadšená budu i z dalších dílů.

17.10.2021 5 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Skvěle vystavený svět na základech slovanské mytologie. Knihu jsem si opravdu užila. Měla jsem z ní, ale tři konkrétní obavy, které se všechny při čtení staly minulostí. Které to byly se dočtete v mojí recenzi.

28.09.2021 4 z 5

Nějak mi tahle kniha nesedla. Možná to je překladem, možná ne. Ale je jasné, že budu spíš na hate-love a na bad boye :D. Zkuste juknout do mojí recenze.

15.09.2021 2 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Zakončení Nástrojů smrti se konečně zase povedlo. Předchozí dva díly mě poněkud rozhodily, ale díky tomuhle grandioznímu finále si u mě autorka reputaci zase vylepšila. Víc v mojí recenzi :).

31.08.2021 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Tohle bylo trochu zklamání na poměry této skvělé autorky. A ten konec? Uff. Víc se dozvíte v mojí recenzi.

05.08.2021 3 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Letní sázka je povedená kniha na dovolenou nebo jen tak do křesla. Příjemná romantika, humor, ale i hlubší témata. Doporučuji - více v mojí recenzi.

27.07.2021 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Skvělé a čtivé. Postavy mají vývoj, je tu humor a můžete spřádat teorie. Super! Víc v mojí recenzi.

17.07.2021 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

S autorkou začínám touto sérii a musím říct, že to byla skvělá jízda, která nám přiblížila super svět. Těším se na další díl. Víc v mojí recenzi.

07.07.2021 4 z 5