zandu zandu komentáře u knih

Osvícení Osvícení Stephen King

Poprvé jsem četla asi před dvaceti lety, nyní jsem si Osvícení přečetla znovu. Už jsem si úplně přesně nepamatovala, jak to vlastně dopadlo. Konec má fakt grády, četla jsem se zatajeným dechem... Johóóó...Děsivý Overlook...

23.01.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Tak Pláž nezklamala. Po Cukrárně, která mě bavila zatím nejméně, jsem za to moc ráda. Opět milý, nenáročný příběh vhodný na dovču :-)

07.08.2020 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Zamilovala jsem se. Měla jsem knihu půjčenou z knihovny a po asi sedmdesáti stranách jsem věděla, že tohle chci mít doma. Hned jsem si koupila všechny tři díly. Miluju tyhle upírské příběhy :-) zde navíc čarodějnice a démoni...dokonalé... jsem nadšená :-)

24.06.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Třetí případ Kim je opět masakrózní. Někdo mi říkal nebo psal, (když jsem hodnotila druhou knihu Ďábelské hry slovy: ufff, snad ještě lepší než první díl), že se to bude stupňovat. A měl pravdu. A jsem zvědavá, co bude dál... A k této knize řeknu jen to, že z pohledu rodiče bych se nikdy v takovéto situaci ocitnout opravdu nechtěla..

02.03.2020 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Je mi divno po těle, že mám takový hrozný příběh hodnotit pěti hvězdičkami. Ale musím. Ufff.... Nepředstavitelné....

21.02.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Opravdu jsem nečekala, že se mi kniha o brblajícím starém "dědkovi" bude líbit. Nejsem ještě ani v půlce knížky a jsem tak nadšená, že jdu hned hodnotit. Jsem ráda, že jsem dala na pozitivní hodnocení a knihu si koupila. Opravdu stojí za přečtení a myslím, že se k ní někdy zase vrátím. ...dočteno. Krásný příběh. Došlo na smích i na slzy. Závidím těm, kdo tento příběh teprve číst budou... Opravdu moc povedené.

09.02.2020 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

No, docela psycho. Ale čtivé. Jediná výtka, zase další kniha s neurčitým, divným koncem.

11.10.2023 4 z 5

Tak nevím. Nedočetla jsem. Ano, je to absolutní zpověď, ale vůbec mě ho není líto. Má okolo sebe spoustu známých, má spoustu peněz, ale k čemu to je, když to nedokáže využít k tomu, aby svůj život prožil lépe? A takový člověk přežije všechny možné zdravotní komplikace, za které si může jen a jen sám (a jinde zemře na nějakou hnusnou nemoc mamka od dětí nebo to dítě nebo... no to je fuk, hlavní je, že si to odskáčou lidé, kteří sami za nemoc nemohou). Život je v tomto směru nespravedlivý. Lituji, že jsem se do knihy vůbec pouštěla.
EDIT: nakonec jsem knihu rychločtením přeci jen přelouskala, ale můj názor to nezměnilo.

01.06.2023

Símka Símka Lucie Hušková

Velmi čtivé, velmi smutné. Pořád čekáte, že se něco stane, že se ta hnusná máma chytne za rypák nebo že se Símka aspoň trochu vzbouří a bude líp. A ono ne.

02.04.2023 4 z 5

Válka se stromy Válka se stromy Jan Tománek

Masakr.

05.03.2023 5 z 5

Píseň války Píseň války Michaela Merglová

Tento závěrečný (?) díl je trošku jiný. Vzájemného pošťuchování Cuchenana a Minangara je zde pomálu a mně to chybí. Ale jak již naznačuje název, válka není veselé téma. Smrt, zmar, smutek, hořkost - to vše zde dostává velký prostor. Jinak je příběh opět velmi čtivý, chytne vás a nechce pustit. Celá trilogie je prostě skvělá.
Ještě teď, když toto píšu, přemýšlím, zda dát čtyři nebo pět hvězd. Nakonec zůstanu u čtyř, ale je to o fous :-)
A doufám, že nás MM do tohoto světa znovu zavede :-)

12.02.2023 4 z 5

Ostrov Dr. Moreaua Ostrov Dr. Moreaua Ted Adams

Příběh velmi zjednodušený, ale ta nádherná kresba!!! Ta je na plný počet hvězdiček, příběh tak max. na tři. Škoda jen, že je to opravdu jen minijednohubka, kterou se pokocháte tak půl hodinky. Mohlo to být delší.
Mě osobně bonus v podobě perokresby celého příběhu nijak nenadchl. To jsem jen zběžně prolistovala. To bude nejspíš jen pro fajnšmekry :-)

14.01.2023 3 z 5

Archa knih Archa knih Jan Tománek

Mno... co napsat. Na začátku jsem čekala,že to bude čtení o nějaké sektě. Bylo, ale tak trochu jiné, než jsem očekávala.
***
Konečně chápu, jak to Tomša myslel.
Venku byla pravda - čistá a ryzí, a tak musela zmizet. Musela být pošlapána, aby mohli lidé dál v klidu žít své životy. Pravda je totiž vždycky nebezpečná.
***

04.09.2022 5 z 5

Pobřežní cesta Pobřežní cesta Raynor Winn

Spolu. V dobrém i zlém. Doslova.

25.08.2022 4 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Naprostý souhlas s komentářem uživatele groula - též pořádně nechápu. Přesto mě to hodně baví a jsem zvědavá, co bude dál.

24.04.2022 4 z 5

Lilie pro nevěstu Lilie pro nevěstu Teresa Simon (p)

Moje první kniha od této autorky. Moc hezký romantický příběh. A navíc se zde trochu dozvídáme, jak válku v nacistickém Německu vnímali obyčejní lidé.
Jediné malé mínus byl pro mě hůře čitelný styl písma, kterým byl psán deník. Vlastně jsem si na to písmo tak úplně nezvykla, trošku mi to vadilo až do konce knihy, ale příběh tento kaz vynahradil.

17.03.2022 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Dobrý příběh, ale nejsem úplně paf, podle hodnocení jsem očekávala pecku. Čte se to dobře, to jo, ale příběh mě nedokázal úplně pohltit, čekala jsem mnohem víc.

16.02.2022 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

To byl fajn příběh :-)

09.12.2021 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Zajímavé. Skvěle napsané. A nejen pro děti...

19.11.2021 5 z 5

Ve vzduchu se vznáší tajemství Ve vzduchu se vznáší tajemství Anna Ruhe

Krásná dětská fantasy plná úžasných kouzelných vůní. ...ale pozor!!! Všechny vůně nejsou jen příjemné a neškodné!
Doporučuji nejen dětem, ale všem bez rozdílu věku.
A už se těším na druhý díl

22.05.2021 5 z 5