zandu zandu komentáře u knih

Malevil Malevil Robert Merle

Před pár týdny mi byla tato kniha doporučena. Teď se na ni dostalo a musím říct, že by mě ani nenapadlo, že mě bude bavit. A bavila. Moc. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a pořídila si ji. Určitě si ji jednou přečtu velmi ráda znovu.

14.04.2020 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Číst to až teď, po kovidu, je docela masakr.
Dlouhé to bylo. Skvělé to bylo. Ale Pod kupolí bylo lepší :-)

23.06.2023 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Tak mi to nedalo a když mi tato kniha nešla číst v tištěné podobě, (prostě jsem ten sáhodlouhý monolog nedala), zkusila jsem jsem audio. A tentokrát se zadařilo. A musím říct, že úplně měním svůj předchozí názor. Kniha je naprosto skvělá.

06.06.2023 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Ty bláho, to byla jízda...

03.10.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná, čtivá... Vše tu už bylo asi napsáno. Co dodat. Výborná kniha.

25.05.2020 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Skvělá kniha. Mám ji doma už řadu let a četla jsem ji několikrát. Nikdy se neomrzí. Když už nevím co bych si měla přečíst, sáhnu po ní a nikdy nezklame.

08.02.2020 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Přečteno během jednoho dne. Měla jsem volno a prostě se nešlo odtrhnout. Opět zvláštní, smutný příběh, ovšem napsaný neskutečně čtivě.

11.11.2023 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Oproti dvěma předchozím povídkovým knihám je zde ucelený příběh a já zjistila, že se mi povídky četly kupodivu lépe. Chvilku mi trvalo si zvyknout, odbíhala jsem i k jiným knihám.
Přesto se mi kniha moc líbila (až na určité pro mě nudné pasáže) a těším se na další díl.

17.09.2023 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Uááá... mě to nebaví! Vracím do knihovny a jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila.

02.07.2023

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

To byl příběh!

Úplně mě zlákal k prohlídce. Někdy se tam Musím vypravit :-)

22.06.2023 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Po několika letech jsem se vrátila na Malevil. Tentokrát jsem sáhla po audioknize. A nemohu jinak než chválit. Nádherné zpracování. Připadala jsem si jako v divadle, scény mi úplně běžely před očima. Velmi povedené. Doporučuji.

09.04.2023 5 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Tohle bylo velmi dobré. Šílená představa budoucího světa. Jak moc je však nereálná?!?!?

27.03.2023 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Trvalo mi hodně dlouho, než jsem se do této knihy pustila, v mé knihovně ji mám už nějaký ten pátek a stale jsem se nemohla odhodlat. Ted nastal ten čas a bylo to neskutečné, otřesné. Četbu této knihy jsem musela prokládat čtením něčeho lehčího, "hezčího".
Asi jedna (pro mě) z nejsilnějších knih na toto téma a že jsem jich už přečetla dost.

12.01.2023 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Tenká smutná knížečka. Tento příběh mě dostal o trošku víc než Moje dlouhé mlčení.
Asi ideální pro seznámení dětí a mládeže s tímto tématem.

26.09.2022 5 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Prostě život... skvělý příběh
***
„ Život není Hollywood, děvenko," pokračuje babička a dá mi kamarádskou herdu do zad. Docela to bolí.
„A někdy je pěknej sráč, " dodávám.
"Jo, je pěknej sráč , to máš recht . Ale tak to prostě je. A musíš si umět najít to nejlepší. A já myslím, že to nejlepší jsi právě dostala. Teď máš šanci žít život dobrej, tak si to nezkaž."
***

15.09.2022 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

V první řadě musím pochválit obálku, ta je fakt boží. A jako bonus úžasná kresba na konci knihy.
Velmi čtivá jednohubka, příběh o životech obyčejných lidí, kteří mají starosti, radosti i tajemství.
# Život neběží podle toho, jak člověk předpokládá. Život si dělá, co chce, navzdory veškerým očekáváním #

(Jediná má výtka - chyby v textu...)

30.06.2022 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

No pane jo... To bylo ale rozuzlení... To jsem nečekala.

06.03.2021 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Krásný, milý příběh. Pobaví i dojme. Moc mě bavilo propojení pohádek a reálného života.

14.05.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tento díl mě nejprve nebavil tolik jako předchozí. I přes čtivost mě nedokázal tak úplně vtáhnout a myslela jsem, že to bude slabší díl. Velký omyl! To rozuzlení bylo šílené! Opět tedy musím nakonec hodnotit plným počtem.

06.05.2020 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další díl za mnou. Musím říct, že tato série je asi to nejčtivější, co jsem kdy četla. Sotva začnu, přehoupnu se přes stou stránku a najednou je konec. A to je u každého dílu. Tohle se paní Marsonsové opravdu povedlo.

08.04.2020 5 z 5