zamilov.do.knih zamilov.do.knih komentáře u knih

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Moje první seznámení s autorkou a jsem příjemně překvapená. Už dlouho jsem si chtěla nějakou Westovku přečíst a tím si odškrtnout jeden z mých knihomolkých restů a na začátku měsíce se mi do rukou dostal Náhradní kluk.
Neměla jsem žádná očekávání, spíš jsem se bála, jestli to na mě nebude až moc dětinské. Pravda, hrdinové se, přestože jsou dokonce o rok starší než já, někdy na svůj věk chovali hloupě, ale tak na tenhle nešvar už jsem si čtením nejrůznějších ya blbinek ze střední zvykla.
Příběh byl celkem obyčejný, ale přesto byl miloučký a na vypnutí mozku úplně ideál. Překvapilo mě, že se v knize kromě lásky řešily i jiné (a celkem důležité věci) jako například problémy s kamarády nebo rodinou. Styl psaní mi hodně připomínal styl Všem klukům (hodně přímé řeči, bez zbytečných okecávaček, jednodušší sloh), takže kniha byla čtivá a četla se opravdu rychle.
Zkrátka, jedna se o příjemnou a čtivou oddechovku ze středoškolského prostředí, kterou bych doporučila všem, kteří mají takovéto feel good knížky rádi.
Já mám určitě v plánu si přečíst i nějaké další knížky od autorky, protože tahle se mi moc líbila a nalákala mě dál objevovat.
3,5*/5*

01.07.2021 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Moje druhá CoHo, moje další láska. Na tuhle knížku jsou dost rozporuplné názory, ale za mě tohle byla prostě krása. Absolutně jsem se zamilovala do (nejen hlavních) postav. Sydney s Rydgem mi byli sympatičtí hned po pár stránkách a po celou dobu čtení mi neskutečně sedli. Příběh je sice jednoduchý, ale ozvláštňuje ho jak hluchý hudebník, fakt, že to možná nedopadne podle našich představ, i krásné texty písniček, které se táhnou celou knihou. Už od začátku to mezi hrdiny jiskří, ale je tam jedno velké ale, které už tak skvělou romantickou linku posouvá ještě na vyšší level. Styl psaní autorky je opět neskutečně čtivý a nějakým způsobem nádherný jak tomu bylo i v knížce Bez naděje, kterou jsem před nějakou dobou četla. Zkrátka a dobře, Možná jednou mi neskutečně moc sedlo a myslím, že to nebylo jen kvůli superlativům, která jsem napsala výše, ale taky kvůli tomu, že se sama pohybuju v hudebním prostředí. Hraju na kytaru, zpívám a dokonce i skládám stejně jako oba hlavní hrdinové. Autorka prostě napsala knihu, která jako by byla přesně pro mě.
5*/5*

01.07.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Všemi vychvalovaná kniha a mně bohužel nesedla. Což mě opravdu mrzí, protože ze začátku měla našlápnuto na jednu z nejlepších romantik, které jsem četla, ale pak... se to nějak zvrtlo. Ale vezmu to hezky popořadě. Už po pár větách se mi zalíbil styl psaní autorky, který byl čtivý, jednoduchý, a přesto moc hezký. Hlavní hrdninku Allie jsem si taky oblíbila hned po pár stánkách a ostatní vedlejší postavy mi taky sedly. Kaden je ale jiná kapitola. Ten mi vůbec nesedl. Na začátku to byl klasický otravný hajzl, ale tušila jsem, že by se mohl změnit. A ano, změnil se, jenže celou knihu jsem si k němu nemohla najít cestu. Nejdřív byl na facku, pak byl okej, pak byl zase na pěst, pak byl opět fajn a takhle to bylo celou knihu. Já vím, že měl minulost takovou, jako měl, ale prostě tohle není hrdina pro mě a jelikož mi nesedl hlavní hrdina, knížka, i když jinak nebyla nijak špatná, mě taky nenadchla. Ale abych za "chybu" nepovažovala jen Kadena, mám výhradu i k tempu. Jak jsem psala, začátek byl fakt super a myslela jsem si, že tohle bude skvělá knížka, pak se ale děj v půlce knihy trochu zasekl a nedělo se tam nic moc zajímavého a posledních sto stran bylo opět skvělých. Takže hlavně kvůli těmto dvěma výtkám knihu hodnotím tak, jak hodnotím.
Sečteno podtrženo, kdyby mi sedl hlavní hrdina, jásala bych radostí, že tohle je jedna z nejlepších romantických knih, jakou jsem kdy četla. Ale protože pro mě Kaden není nikdo jiný než neuvěřitelně otravná postava, nejásám. Spíš smutním, protože se mi toho na knize tolik líbilo a protože mi opravdu přišla skvělá, ale bohužel nemá místo v mém srdci. K místu v srdci by určitě pomohly i zmínky o Taylor Swift, kterou absolutně zbožňuju, ale ten Kaden to hold zkazil.
Chápu, proč tuhle knihu spousta lidí miluje a o to víc mě mrzí, že se k nim nepřidám. Ale ne ztrácím naději, v sérii Znovu jsou ještě další čtyři knihy, které by si to místo v mém srdci mohly vybojovat.
3,5*/5*

01.07.2021 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Na začátek bych chtěla zmínit, že tohle byla moje první knížka od Colleen Hoover. O téhle autorce jsem toho hodně slyšela. Říká se, že její knihy jsou čtivé, krásné a s nějakým vážným tématem. Do téhle knížky jsem se pouštěla bez větších očekávání, čekala jsem pouze čtivost a romantiku. Ale už při čtení jsem se do knihy pomalu zamilovávala a když byl najednou konec, neměla jsem slov. Vlastně je pořádně nemám ani teď. Tohle bylo něco tak nádherného, že to ani nedokážu popsat. Romantická linka byla úžasná, styl psaní se mi zalíbil hned po prvních stránkách, hlavní postavy mi byly sympatické, knížka byla čtivá od začátku do konce a to vážné téma, o kterém pojednává, mi nedalo spát. Hlava mi prostě nebere, že někdo, koho v životě milujeme, nám může udělat něco takového. Že někdo může něco takového udělat a procházet mu to. Že to někdo může někomu udělat a ten člověk si kvůli tomu vezme vlastní život. Na jednu stranu byla tahle knížka opravdu nádherná, ale na druhou stranu i odporná (kvůli té věci, o které kniha pojednává – nechci spoilerovat, ti, co četli, ví). Emočně mě tahle knížka rozložila, ale přesto jsem chtěla číst dál a dál a nechtěla jsem, aby to skončilo. Propojování minulosti s přítomností se mi moc líbilo, zápletka se "Sky" a "Hope" byla skvělá a také bych ráda zmínila jediné slovo "Hopeless", které je prostě úžasné (opět, ti, co četli, pochopí). Tahle knížka v mém srdci a paměti zůstane ještě hodně dlouho a musím dodat, že je to jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy přečetla. Určitě mám v plánu přečíst si i Ztracenou naději, protože potřebuju více z tohoto příběhu. Nakonec napíšu jen pár posledních slov. Kdybych tuhle knížku měla popsat stručně, stačilo by mi jediné slovo: wow.
10*/10*

27.12.2020 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Tuhle knížku jsem četla na doporučení @anet.myblog a jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla. Hlavní postavy mi byly sympatické, nápad s dvěma odlišnými světy se mi moc líbil a oba světy byly skvělé a ani nevím, který svět se mi líbil více (asi ten, kde Hannah odejde s Gabby). I když je hlavní hrdince 29 a mně 15, dokázala jsem se do ní vžít a věkový rozdíl mi nevadil. Styl psaní autorky mi vyhovoval a kniha byla čtivá. Knížku jsem s sebou měla na dovolené a tam mi dělala skvělého parťáka. Vlastně knize nemám ani co vytknout. Byla prostě božská! Takže hodnocení bude vysoké a knížku vám můžu jen a jen doporučit.
10*/10*

27.09.2020 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Příběh je čtivý, moc pěkný a milý. Líbí se mi jazykové prostředky autorky a v knize se vyskytující líčení, většinou krajiny. Čtenář si pak může představit prostředí, ve kterém se děj odehrává. Na příběhu mám ráda, že i přes jeho jednoduchost má své kouzlo. Postavy se mi také zamlouvaly. Anna je veselá, hodná a občas přehnaný snílek, přesto jsem si ji zamilovala. Marilla a Matěj jsou povahově úplně rozdílní, ale oba se o Annu dobře starali a měli ji rádi. I když Marilla byla občas až moc přísná. Jediné, co se mi až tak moc nelíbilo, bylo časové období. Více než polovina knihy se odehrává v časovém rozmezí jednoho roku. A potom se příběh začíná kouskovat, že jednou kapitolou se dostaneme skoro o rok dál. Kniha končí v Anniných 16 letech. Ale jinak nemám knize co vytknout. Je pravda, že v knize se stane několik nesmyslných věcí, ale kniha byla psaná v minulém století a kdo ví, před tím to možná tak nesmyslné nebylo. Nakonec můžu říct, že knihu (a Annu) je strašně lehké si zamilovat a knížku vám můžu jen doporučit.
9*/10*

13.08.2020 5 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

manon lescaut je tragické drama, které autor napsal v době, kdy český národ prožíval těžké chvíle. snažil se ho tedy povzbudit a dílem ukázat krásu českého jazyka, což se mu, myslím, povedlo. kniha je opravdu krásně napsaná a díky veršům se i rychle čte. co se ale příběhu týče, ten mi přišel takový neslaný nemastný. sice se mi líbil, ale nepřišel mi nijak výjimečný a za srdce mě taky moc nechytl. a co se maturity týče, tak si ještě nejsem úplně jistá, jestli si manon zvolím, trochu se totiž bojím rozboru těch veršů se všemi těmi jazykovými prostředky.

10.03.2024 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

3,5/5

s touhle sérii mám zvláštní vztah. všude na ni totiž slyším chválu, ale já pořád nechápu, co na ní lidi tak milujou. nechtěla jsem to ale vzdávat, a tak jsem největší naděje vkládala do třetího dílu. myslela jsem, doufala jsem!, že mi ukáže důvod, proč se do téhle série zamilovat. a ano, tento díl byl z prvních tří nejlepší, ale... na zadek si z něj nesedám.
vlastně ale ani nevím, co se mi na tom nelíbilo. postavy byly totiž úžasný (sawyer mi připadala jak moje dvojče a isaaca jsme si při čtení zamilovali úplně všichni žejo ), děj i romantická linka se mi taky líbily, prostředí a popis vysokoškolního života taky, ale něco mi tam prostě chybělo. louskala jsem se tím přes dva měsíce a popravdě trochu mě to ke konci začalo i nudit... božee tahle recenze je strašně zmatená a vůbec nedavá smysl!
pokud jste moje myšlenky někdo pochopil, tak gratuluju. kdybych to měla nějak ale shrnout, tak ano, zatím je cítít znovu nejlepší díl série, ale čekala jsem prostě víc.

08.02.2024 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

4,5/5

četla jsem v angličtině, recenzi jsem psala taky v angličtině, jsem líná to přeložit, pardon ;D
to be honest, firstly i was disappointed. i heard that this book is absolutly perfect everywhere, i read just possitive reviews, this book was just all around me. i saw people crying while reading it, being stunned and speachless. but i wasn't. i just started and finished reading and than was like: "hmm yeah and why does everyone love it?"
but now, a few months later, i still think about it. evelyn is still in my mind and i still don't know if i love her or hate her. but i feel that the truth is i kinda admire her. how many things she was willing to sacrifice just for her happiness and love. how hard her life was. how hard the women's lifes were at all that time. and the book is in my head too. how feminist it was. how many important messages are inside it. i just... don't know why i didn't like it at the firts time. because this is truly a masterpiece. and every woman should read it. or no, everyone! should read it. because everyone should know how hard it's to hide love. and how beautiful it's to love. so why on earth are some people that jerks to forbid it?!
i'm not giving it full marks because i'm still teeny-tiny disappointed for it didn't make me cry. but god it was good. so good.

08.02.2024 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

"Oči máš otevřené dokořán, ale nevidíš nic." Věta, ze které mě po jejím prvním přečtení zamrazilo a bála jsem se, co za hrůzy se v knize objeví... Po přečtení musím uznat, že tahle věta knihu dokonale vystihuje.
~
Na Prokletý rok (tu knihu samozřejmě) jsem se strašně moc těšila. Měla jsem vysoká očekávání a ta se, bohužel, všechna nenaplnila. Začnu ale pozitivy. Svět byl naprosto úžasnej. Ať už ona vesnice, kde jsou ženy považovány jen za "takové ty věci do postele", nebo ten vzdálený ostrov, kde dívky musí strávit svůj prokletý rok, oboje bylo skvěle vymyšlené a popsané. Hlavní hrdinka Tierney mi sedla a byla mi sympatická, za což jsem ráda, protože když mi sedne hlavní postava, hned se mi kniha mnohem víc líbí. Moc se mi líbily popisy věcí, které se děly během prokletého roku, celkově tento prvek měla autorka fakt dobře promyšlený. Styl psaní autorky se mi líbil, kniha se četla moc dobře a čtivost nechyběla. Zápletka s holčičkou z Tierniných snů byla krásná a dojemná a poděkování taky stálo za přečtení. Romantická linka byla taky moc hezká, mužského hrdinu jsem si oblíbila a těm dvěma to spolu slušelo, jen mi bohužel přišla dost uspěchaná a kdyby byla delší, vůbec by mi to nevadilo. A tímto jsem se pomalu dostala k negativům, kterými byla uspěchanost. Ať už zvratů, zmíňené romantické linky nebo poslední části knihy. Jak už jsem psala, kdyby tohle všechno bylo delší a trochu pomalejší, kniha by splnila moje očekávání. Takto bohužel budu muset pár desetinek hvězdičky strhnout.
Přesto vám knihu doporučuju. Jedná se o krásnou knížku, ve které je vyobrazený nejen úžasný fantasy svět, ale donutí vás také přemýšlet o věcech, kterými si ženy v minulosti, ale bohužel i teď musí procházet. Hlavně kvůli druhému zmíněnému tématu si knihu stojí za to přečíst.
4,75*/5*

01.07.2021 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Tohle byla strašná slaďárna. Blbost. Teenagerský výplach mozku. Ale i přesto mám tuhle sérii docela ráda. Asi za to může hlavně čtivost, protože do tohohle se ponoříte a pak se kouknete na hodiny a zjistíte, že jste v tom byli ponoření až moc dlouho. Na příběhu není nic moc zajímavého, prostě romanťárna ze střední. Co se postav týče, ty mi už ani v jedničce moc nesedly. Respektive Chris je fakt cool a John Ambrose mi přišel fajn, ale v tomhle příběhu mě nejvíc vytáčeli Lara Jean, která no... je taková... dětinská, naivní a na můj vkus docela pitomá, a Peter, který mě z nějakého důvodu strašně štve, ale zatím jsem na ten důvod nepřišla.
Osobně z téhle série nejsem bůhvíjak odvařená, ale i přesto bych si chtěla přečíst ještě poslední díl, protože... vlastně ani nevím proč. Někdy mám asi pro ty výplachy mozku slabost.
3*/5*

01.07.2021 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tahle knížka je hodně chválená a já jsem si na ni vytvořila nějaká očekávání, která se mi při čtení naplnila, ale přeci jen si z knížky nesedám na zadek. Prostě jsem čekala větší pecku. Ale knížka rozhodně nebyla špatná. Nápad s psaním dopisů se mi líbil, postavy mi sedly, i když mi někdy přišlo, že Juliet se chovala až přehnaně k dané situaci, líbilo se mi i těžké téma, které se v knize objevuje a příběhu se musí nechat, že je opravdu čtivý. Styl psaní v kombinaci s dějem tvoří skvělou kombinaci a knížka se čte opravdu rychle. Po těchto slovech to vypadá, že to je dokonalá knížka. A ano, je krásná, ale mně tam k dokonalosti něco chybělo. Nevím co, ale něco zabránilo, aby mezi námi přeskočila jiskra. Přesto vám knížku doporučuju, protože by se vám mohla líbit a také budete mít poklad ve své knihovně.
8*/10*

25.02.2021 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Tak tahle kniha byla něco hrozného. Skoro celou knihu se nic neděje, snad jen posledních 40 stránek stojí za to. Celá kniha mi přišla nudná a nezajímavá, děj byl o ničem a co mě alespoň trochu zaujalo byly složité rovnice a vzorce (ty mě zaujaly hlavně proto, že jsem jim vůbec nerozuměla). Také mi vrtalo hlavou, jak Colin mohl chodit s 19 Kateřinami. Není mu ani 20 a chodil s tolika holkami? A u věty z knihy (, kterou si doteď pamatuju, ale ne přesně): "Ani Kate, Katy, Kat, Kathy, Katherine, Cat, Catherine ani Katherine, pouze Katherina," mě napadá, kde tolik Kateřin potkal. Já ve svém okolí znám asi tak pět a ne všechny jsou v mém věku. Coline, prozraď mi své tajemství a řekni mi, kde jsi je našel?
Colin se v knize také zabývá vzorcem, který by dokázal předpovídat vztahy (kdo dá komu kopačky a jak dlouho bude trvat). On na něj i přijde, ale pak zjistí (spoiler), že mu je úplně k ničemu a že ho asi nikdo nebude používat. TAK PROČ SE TÍM SAKRA ZABÝVÁ SKORO CELÝ DĚJ KNIHY, KDYŽ TAM NAKONEC NEMÁ ŽÁDNÝ SMYSL? A opět jako u Hledání Aljašky mi v knize nebyla sympatická žádná postava. Sice mě neštvaly, ale ani mě nenadchly. Byly nevýrazné, nudné a v knize se o jejich povaze moc nedozvíte. A ještě jeden spoiler, Colin bude pár dní chodit s Lindsey, pak si ale vypočítá svůj vzorec a zjistí, že mu Lindsey dá za pár dní kopačky. Tak se i stalo, on zjistí, že ten vzorec nebude používat a jejich týdenní vztah končí. Opět, JAKÝ MĚLO SMYSL, ŽE SPOLU CHODILI? A co se s Colinem a Hassanem stalo dál, jestli žili pořád v zapadákově nebo se vrátili k rodičům, nad tím můžeme jen uvažovat.
Závěrem, knihu vám nedoporučuji. Děj je nudný, postavy nevýrazné, konec se mi také nelíbil a mnoho věcí v knize nedává smysl. Při čtení jsem dokonce přemýšlela, že se na to vykašlu a knihu nedočtu, nakonec jsem se překonala a dočetla ji. Ale pokud bych ji nedočetla, o moc bych nepřišla.
2*/10*

13.08.2020 1 z 5

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Možná, že z anotace vás kniha moc nezaujala, ale mně se kniha opravdu líbila. Byla pěkná, milá, napínavá a konec autorka napsala opravdu hezky (trochu pohádkově). A celkově mi přišlo, že příběh je tak trochu pohádka. Kniha se mi dobře četla, takže si myslím, že je vhodná i pro mladší čtenáře než jsem já. Knížku vám můžu jen doporučit, protože mi opravdu nepřišla špatná (právě naopak). A pokud jste četli knihu Anna ze Zeleného domu a líbila se vám, tak kniha Malý bílý koníček se vám bude také líbit. Protože styl psaní autorek si je podobný, hlavní hrdinky mají podobné vlastnosti a prostředí si v obou knihách zamilujete. Dokonce mi přišlo, že Malý bílý koníček je pohádková (a trochu fantasy) verze Anny ze Zeleného domu. A proto obě knihy hodnotím stejným počtem hvězdiček, ale Malý bílý koníček se mi líbil asi o trochu (o maličkou trochu) více.
9*/10*

13.08.2020 5 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

4,5/5
tahle knížka byla krásná, ale během čtení mi bylo docela smutno. příběh se mi vryl do paměti, ale taky si pořád pamatuju, jak mi během čtení bylo úzko. tím chci říct, že tahle knížka je určitě moc důležitá a hluboká, ale chtěla bych upozornit na to, že to není moc veselé čtení, tak abyste s tím počítali. co se postav týče, tak ty mi byly sympatické (oblíbila jsem si hlavně roba, kterého jsem obdivovala v tom, že to s cilkou nevzdal, i když ho pořád odbývala, a ten jejich moment u vchodových dveří v bonusové brožurce byl hrozně cute), styl psaní se mi moc líbil a grafické zpracování knížky je nádherné. bůh ví proč knížku v hlavě pořád srovnávám s alespoň prozatím, i když vím, že tyhle dva příběhy jsou od sebe hrozně odlišné a porovnávat je je blbost, ale stejně musím říct, že alespoň prozatím je asi přece jenom víc můj šálek čaje (feel good jsem měla vždycky radši než nějaké heavy příběhy) a moje srdce si asi proto ukradlo trochu víc. stačí mávnou křídly je ale každopádně krásně napsaná knížka, která rozebírá mnoho těžký a důležitých problémů a témat, a proto toho dokáže čtenářům mnoho předat. (jo a pro brňáky je bonusem i to, že se část příběhu odehrává v nám známém prostředí hihi.)

10.03.2024 5 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

(SPOILER) knížku jsem četla v angličtině, tudíž i recenzi jsem napsala právě v aj a teď jsem líná to překládat, pardon :D
this book was pretty confusing. i've been kinda fazed from the very first pages but well... i didn't mind actually. the story pulled me in and even though the language barrier i understood almost everything and i kept reading really fast (so i highly recommend it for those who are insecure about reading in english, this one is pretty easy!). i liked the characters, especially the main girl character (i liked her thoughts and memories, and her feeling for gat), but i found the whole family really interesting (little detail which i appreciated: the family tree on the first page. it helped me so much not to lose in the names and relationships). and the story of the liars was just... mind-blowing. i just really didn't expect their story would end like THAT! after i found out the truth, i was staring on the pages for a couple of minutes and my brain was like: (spoiler!) "what the hell?! so that means she was talking with some kind of ghosts all the time?! or... whaaat?!" (end of spoiler).
soo yeah i still don't know what to think about the end and generally about the whole book, but i really enjoyed reading it and i liked the simple writing too. i recommend it to readers who like to be shocked and confused while reading it on the beach on the hot summer day.

10.03.2024 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

1,5/5
během čtení téhle knížky byly moje pocity jak sinusovka. ze začátku to šlo z nuly, protože jsem neměla žádná očekávání, pak se to pomalinku začalo zvedat k vrcholu, potom to ale všechno začalo klesat, protože mi děj přišel zbytečně natahovanej a začalo mě to strašně nudit. pak se to ale zase začalo lepšit a já jsem jásala, že se mezi nimi konečně něco děje!!! ale pak? fíí (to nadšení padá a padá, každým slovem a každou stránku hlouběji a hlouběji) a bum (dopadlo to do nejnižsího bodu). myslela jsem si, že moje nasranost z otravnosti hlavní hrdinky na začátku knihy (vím, že měla těžkou minulost, ale doprdele kluk co za tebou sedí na přednášce ti asi před celým sálem nemůže nic udělat panebože tak se uklidni a nemel o tom na každý stránce) byla dost velká ale pff haha konec mě nasral ještě tak milionkrát víc. kdyby ta hrdinka nebyla tak naivní a posraná z každýho chlapa, trochu důvěřovala svýmu partnerovi, kterej na ni byl hodnej, kterej byl empatickej a trpělivej a neudělal absolutně nic špatně (ta jeho trpělivost stojí za obdiv, já bych to tak dlouho fakt nevydržela) a kdyby to všecko nedusila v sobě a uměla komunikovat, tak by ta kniha nemusela bejt taková bichle s nudným prostředkem a nemusela by mít absolutně zbytečnej druhej díl (o něm se vyjádřím v samostatným příspěvku). takhle ta knížka vypadá jako autorčin pokus napsat příběh s těžkým tématem, kterej byl ale podle mě pojat dost špatně (hrdinka sice vyhledala psycholožku, ale jinak o svých problémech neřekla nikomu jinýmu, třeba kamarádce nebo partnerovi, podle mě by se to ale právě těmto osobám říct mělo, protože to oni vás znají, to oni s vámi tráví většinu času a zaslouží si vědět pravdu) a prostě takhle by se problémy řešit opravdu neměly. plus to bylo hrozně natahovaný. a hlavní hrdinka mě strašně vytáčela... mělo to potenciál a když se dali hrdinové dohromady, tak to vypadalo fakt nadějně, ale konec byl pro mě prostě poslední kapka a myslím, že ho nezachrání ani ten bichloidní druhej díl.

10.03.2024 2 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

už nějakou dobu jsem ve čtení nějak zaseklá. buď nemám čas, nebo mě knihy v polovině přestanou bavit, nebo prostě nemám na čtení chuť. ale nové sliby mě stejně jako první díl série chytnul a nepustil. a na chvíli mi z té krize pomohl ven.
je to čtivý. fakt hodně čtivý. hlavní hrdinka izzy mi přirostla k srdci, prostředí horského městečka jsem si zamilovala už v prvním díle, romantická linka je sice taková lehce klišoidní, oba "nápadníci" jsou občas fakt na hlavu a oba dva mě štvali, nedokážu říct, který víc, a přesto jsem si tuhle knížku mega užila. knížku a vlastně i celou sérii proto můžu doporučit všem romantickým duším, věřím, že si získá vaše srdce.

08.02.2024 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

po první (dvou)stovce stránek jsem si myslela, že tahle kniha se stane jednou z mých nejoblíbenějších vůbec. s addie jsem totiž tak soucítila! nechtěla se provdat a mít předurčenou budoucnost. nechtěla zemřít bez splněných snů. chtěla být prostě jen svobodná a objevovat svět. do addie jsem se zamilovala. byla tvrdohlavá a nechtěla nechat luca vyhrát, byla nezávislá, procestovala svět a i přes všechny ty strasti si svůj život dokázala užívat. addie jsem obdivovala. protože to nevzdala. protože byla silná a odvážná a nikdy by svůj život nevyměnila za ten neprokletý. přemýšlím, že kdybych byla na jejím místě, zachovala bych se úplně stejně. chtěla bych žít a objevovat a zanechat stopu. a i kdybych byla odsouzená k zapomnění, udělala bych vše proto, abych zapomenuta nebyla.
pak mi ale stránky přišly nějaké prázdné. četla jsem, ale to kouzlo jako by zmizelo. objevil se henry a já... já se začala nudit. už to nebylo objevování světa. už to nebylo to překonávání strastí. addie přestala být sama a za to jsem si sama začala připadat já.
posledními stránkami jsem se prokousávala. přišlo mi, že se příběh zasekl. vytušila jsem, co se stane na konci. a přestože moje předtucha byla správná, konec jsem čekala jiný.
a teď tu sedím a nevím. přála bych si, aby kniha nabrala jiný směr. abych ji milovala stejně, jako jsem se zamilovala do addie samotné. sakra! mě tak štve, že jsem si tak oblíbila postavu, ale knihu, ve které se objevuje, ne. bože addie, proč musíš být tak nezapomenutelná?!

08.02.2024 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

u této knihy pořád nechápu jednu věc. jak to, že mi došlo tak pozdě, že je o micku rivovi. o TOM micku rivovi z the seven husbands of evelyn hugo. když jsem si to v polovině knihy uvědomila, čuměla jsem tak pět minut s otevřenou pusou a pak to do sebe začalo všechno zapadat. prostě co si budem, to propojení je fakt hustý. knížku jsem ale četla v srpnu a bohužel teď už si na ni moc nepamatuju. vím, že začátek se mi moc líbil a ta minulost mě taky moc bavila. ale pak... pak mi přišlo, že se tam vlastně nic moc neděje. že pořád čekám na ty plameny a ony nikde. chápete, že ta knížka se jmenuje malibu v plamenech a o ohni je zmínka až úplně úplně na konci? já prostě čekala nějakou akci, nějaký napětí... a ono nic. na postavy si vzpomínám taky matně. líbilo se mi ale, že každý sourozenec měl jiný charakter, že byli dobře popsaní a mohla jsem se do každého vcítit. jejich fotr mick byl kretén a maminky june mi bylo líto. postavy z večírku se mi komplet vypařily z hlavy. takže asi tak.
abych to nějak shrnula, na to, jaký měla kniha potenciál a jak jsem jí na začátku věřila, pro mě byla spíš zklamáním. asi jsem od ní čekala něco trochu jinýho. ale špatná taky nebyla, jen autorka už napsala i lepší kousky. :))

08.02.2024 3 z 5