Zak66 Online Zak66 komentáře u knih

Hranice vítězství 2: Přerod Hranice vítězství 2: Přerod Gregory John Keyes

Osmá kniha ze série Nový řád Jedi, Hranice vítězství II Přerod, je dokonalá kniha. Já nemám slov. Vše bylo dokonalé: postavy, akce, dialogy, příběh, no prostě všecko. Je zde několik příběhových linek, které všechny baví a člověk nemůže jinak než číst a číst a číst. Líbí se mi, že obecně celý příběh a celá válka se neustále vyvíjí a pohybuje. A ty postavy? no Luke, Mara, Han, Leia, Jacen, Jaina, Anakin, Kyp, Corran, Tahiri, Karrde, Wedge, Kre'fey, Nen Yim jsou prostě skvělý. Tleskám panu Keyesovi. Když se tak poslouchám, vidím, že tento díl je asi zatím můj nejoblíbenější, ale jenom o kapičku, protože tato série je dokonalá celá. Nejraději bych se vrhnul na další díl, ale bohužel povinná školní četba mi v tom brání, ale hned jak ji dočtu, tak letím na Hvězdu po hvězdě!

02.01.2023 5 z 5

Bod rovnováhy Bod rovnováhy Kathy Tyers

Šestá kniha ze série Nový řád Jedi, Bod Rovnováhy, je skvělá kniha. Tyersová skutečně píše jinak než Luceno nebo Stackpole, řekněme takovým pomalejším tempem. Je zde méně akce, něž v předchozích dílech, to ovšem ale vůbec nevadí. Místo toho se tu více zaměřuje na myšlení a psychiku postav. A také tu máme Jacena Sola a jeho dilema, které mě už v předchozích dílech nutilo přemýšlet. Opravdu zde Jacen prochází zkouškou a jsem zvědav na jeho další vývoj. No, pojďme na další díl!

26.12.2022 5 z 5

Agenti chaosu II.: Zatmění Síly Agenti chaosu II.: Zatmění Síly James Luceno

Pátá kniha ze série Nový řád Jedi, Agenti chaosu II Zatmění Síly, je totální bomba. Ještě více se tu rozvádí politické pozadí, které je prostě skvělé a zábavné na sledování. Luceno odvádí tu nejlepší práci. A Huttové jsou zde prostě skvělí. A nejen Huttové, ale i Hapané, kteří se zde objevují. Je tu mnoho příběhových linek, které se ke konci neuvěřitelně propojí. K postavám nemám co dodat. Ale co musím zmínit je neuvěřitelné množství odkazů a narážek na Corellianskou Trilogii, kdy po přečtení této knihy bych se klidně do ní pustil. Obecně je zatím v celém NJO nespočitatelné množství odkazů na předchozí díla, která vyšla (a tím myslím hlavně ta, která nejsou v češtině). A vůbec, ten konec! No, z něho jsem byl naprosto posazený na zadek a měl jsem pusu dokořán. Opravdu úžasné, skvělé, chci další díl!

13.12.2022 5 z 5

Agenti chaosu I.: Hrdinova zkouška Agenti chaosu I.: Hrdinova zkouška James Luceno

Čtvrtá kniha ze série Nový řád Jedi, Agenti chaosu I Hrdinova zkouška, je úžasná kniha. Příběh je velmi napínavý a zábavný. Luceno umí opravdu skvěle psát politiku a intriky v ději. A když přijde na akci, tak ji také umí prodat. Děj obecně lehce poskočí dopředu a Yuuzhan Vongové jsou zase o něco dál. Skutečně musím říct, že Yuuzhan Vongové představují naprosto skvělé a originální záporáky. Vynikají nejen technologií, ale i svými motivacemi nebo hlavně velmi dobrými postavami. V hlavní lince sledujeme starého dobrého Hana Sola a jeho nové dobrodružství. Občas se tu mihnou i jiné postavy jako Luke, Mara, Leia, Anakin atd, ale je to hlavně o Hanovi. Mimo jiné se zde představí nová postava jménem Droma, kterého jsem si velice oblíbil. Také vypíchnu konec knihy, který byl neskutečně napínavý a mě osobně mnohdy překvapil. Pecka, bomba, paráda, hurá na další díl!

07.12.2022 5 z 5

Temný příliv II. : Pád Temný příliv II. : Pád Michael A. Stackpole

Třetí kniha ze série Nový řád Jedi, Temný příliv II Pád, je neskutečný nářez. Děj je brilantně poskládán a udržuje člověka v neustálém napětí. S každou jednotlivou knihou ze série je člověku jasné, že tady jde skutečně o osud galaxie a nikdo v ní není v bezpečí. Akce a souboje Stackpole prostě umí, tam není co dodávat. Ale musím obrovsky vypíchnout postavy. Je jich tu tolik, které stojí za zmínku, že budu muset vybírat. Corran Horn si zde projde opravdu těžkou zkouškou a je mi ho neskutečně líto. Jacen, Jaina a Anakin jsou opět úžasní. Já je prostě miluju. Ganner si zde prošel značným vývojem a musím přiznat, že se mi začal velmi líbit. Jinak Elegos, Chalco, Luke, Fey'yla, Kre'fey, Shadoe Shai atd jsou zde také skvělí. A nakonec musím zmínit Imperiální zůstatek v čele s admirálem Pellaeonem, který měl tady svou nezpochybnitelnou úlohu. Zatím jsem ze série absolutně nadšený a nemohu se dočkat dalších dílů!

30.11.2022 5 z 5

Bludná planeta Bludná planeta Greg Bear

Pomalu, ale jistě se chystám na Nový řád Jedi. A Bludná planeta je dobrá předehra. Příběh se mně osobně dost líbil. Obě linky, které se později propojí, byly super. Asi nejsilnější stránka této knihy jsou ale postavy, a to hlavně Anakin, Obi-Wan, Tarkin a Sienar. Zonama Sekot je velmi zajímavá planeta a jsem zvědav, jak se s ní bude dále pracovat. Je tu několik narážek na věci okolo NJO, jako je právě Zonama Sekot, Vergere nebo Cizinci z daleka. Ale nejsou nějak zvlášť rozvedeny, což mě vůbec nevadí. Naopak jsem teď neskutečně natěšený na Nový řád Jedi.

10.11.2022 5 z 5

Star Wars: Lando - Roztříštěné Impérium Star Wars: Lando - Roztříštěné Impérium Greg Rucka

Neměl jsem vysoká očekávání od tohoto komiksu. Tudíž mě docela překvapil. První dva příběhy se točí okolo Landa a jeho dobrodružství. Příběh a děj byly fajn, přesto nic velkého. Ale třetí příběh byla suprový. Krásně se to propojuje s koncem Ep. VI. A vypráví to ještě pár příběhu navíc. Ty sledujeme z pohledu dvou manželů, jejichž syna známe z sequelové trilogie. Skutečně se mi líbí příběhy těchto postav.

05.11.2022 5 z 5

Star Wars: Popel Jedhy - Vzpoura na Mon Cale Star Wars: Popel Jedhy - Vzpoura na Mon Cale Jason Aaron

Velice dobrý komiks. První kratičký příběh se zase věnuje Obi-Wanu Kenobi na Tatooinu. Ten se mi moc líbil. Druhý příběh je ale už lepší. Boje na planetě Jedha byly velmi dobře nakresleny a je hezké, jak tu Luke vnímá Jedhu a obecně je dobře, že se této planetě tady věnují. Třetí příběh o vzpouře na Moc Cale byl také skvělý. Celá zápletka a děj plynou dobře a pořád se tu něco děje.

03.11.2022 5 z 5

Star Wars: Aphra - Citadela hrůzy Star Wars: Aphra - Citadela hrůzy Jason Aaron

Velmi fajnový komiks. První příběh je vcelku dobrý a dobrodružný. Hezké rozšíření charakteru Dr. Aphry. Ale ten druhý je mnohem lepší. Už jenom tím, že tu máme Luka, Hana a Leiu, kteří v prvním příběhu nejsou, a to je znát. Obecně i děj a zápletka jsou v tomto příběhu lepší. Stále ale nic převratného. Zatím nejslabší komiks, který jsem z canonu četl.

29.10.2022 4 z 5

Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalců Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalců Jason Aaron

Super komiks. V prvním příběhu máme pokračování z minulého komiksu, které je opravdu skvělé. Přehršel akce a soubojů, hezky nakreslené. Druhý příběh i se svou předehrou je velice dobrý. Opět musím vypíchnout Dr. Aphru, která je opravdu super. A samozřejmě i naše staré dobré postavy jako Vader, Han, Luke, Leia atd.

25.10.2022 5 z 5

Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Kieron Gillen

Další bomba jízda. Komiks obsahuje dva příběhy a oba jsou skvělé. To, jak se Vader vypořádává se svými problémy a protivníky je skutečně zábava sledovat. Máme tu pár nových postav, které se mi líbí. Především vypíchnu droidy 0-0-0 a BT a samozřejmě doktorku Aphru. Ta je opravdu senzační a těším se na další komiksy s ní.

24.10.2022 5 z 5

Star Wars Skywalker útočí - Zúčtování na pašeráckém měsíci Star Wars Skywalker útočí - Zúčtování na pašeráckém měsíci Jason Aaron

Tak tohle byla jízda! Všechny tři příběhy mě velice bavily. Hlavně ten první a poslední. Ty byly nadupané od začátku do konce. Je tam spousta momentů, které byly opravdu neskutečné. Postavy Luka, Hana, Leiy, Chewieho, C-3PO a R2-D2 neselhávají a jsou skvělé jako ve filmech. Musím také vypíchnout to, jak se tu rozvijí postava Luka. Zatím nejlepší komiks, co jsem z canonu četl.

20.10.2022 5 z 5

Star Wars: Vyvolený - Světlo pohasíná Star Wars: Vyvolený - Světlo pohasíná Charles Soule

Hodně dobrý komiks. Musím teda říct, že osobně mám raději knihy a komiksama tedy tak neholduju. I přes to mě to bavilo, děj plyne dobře. První dva příběhy jsou opravdu skvělé, ten poslední maličko slabší. Vader je tady dobře vykreslen, i když jsem fanda toho z filmů. Kresba výborná.

17.10.2022 5 z 5

Do prázdnoty Do prázdnoty Tim Lebbon

Tato knížka se mi hodně líbila. Odehrává se v nezmapovaném období světa Star Wars a toto období mám rád. Vyobrazení řádu Je'dii je super a líbí se mi jejich vztah k Síle, jejich filozofie apod. K samotné knize můžu říct, že zápletka a samotný příběh jsou skvělý a ke konci to dobře graduje. Jsou zde dvě příběhové linie a obě mě bavily. Postavy jsou velmi dobré a záleželo mi na nich. Hlavně na Tre Sanovi. Motivace záporáka mi přijdou také dobré.

20.08.2022 5 z 5

Nositelé síly Nositelé síly Kevin J. Anderson

Tak třetí díl byl bomba zakončení trilogie. Všechny linky a zápletky se ve svých napínavých finále zakončili. Obzvlášť musím vypíchnout finále na Yavinu 4. To bylo teda něco. Obecně ta linka na Yavinu 4 mě bavila ze všech nejvíce. Založení a vyvíjejí Nového řádu Jedi bylo opravdu zábava sledovat. Trilogie Akademie Jedi je opět naprosto skvělá knižní série ze Star Wars. Moc se těším, až si ji jednou přečtu znovu.

09.07.2022 5 z 5

Temný učedník Temný učedník Kevin J. Anderson

Druhý díl Akademie Jedi je velmi skvělé pokračování. Opět podle mě skvělý příběh a děj. Je tu teda pár slabších míst s dvojčaty, ale to je asi jediný. Postavy jsou opět taky zvládnuty na jedničku a objevil se nám tu nový záporák, který je dle mě opravdu senzační. Miluju prastaré Sithy jako byl Naga Shadow nebo Freedon Nadd a ten co se objevuje tady, toho mám z nich snad nejradši. Za mě prostě paráda, hurá na třetí díl.

08.07.2022 5 z 5

Učeň temnoty Učeň temnoty Christie Golden

Tato kniha je jednoduše skvělá. Skvělý příběh, skvělé postavy, skvělé zvraty, spousta akce, spousta humoru atd. Příběh Quinlana Vose a Asajj Ventress je opravdu krásný a člověku skutečně záleží na jejich vztahu. Hezky se vyvijí. Vedlejší postavy včele s Dookuem, Obiwanem či Anakinem jsou také super. Akce je tady velmi dobře provedená. Máme tu taky spoustu narážek a odkazů na příběhy z Clone Wars. Rozhodně jedna z nejlepších canonických knih.

14.06.2022 5 z 5

Star Wars - Před probuzením Star Wars - Před probuzením Greg Rucka

Čekal jsem to upřímně o něco horší, než jsem si představoval. Přesto to není žádná bomba. Máme tu tři krátké příběhy o třech hlavních postavách z epVII. Příběh Finna byl fajn, člověk se něco málo dozvěděl, ale to je asi všechno. Příběh Rey je vesměs docela zbytečný. Jediný, co nám řekne je, proč uměla pilotovat lodě. Příběh Poea byl za mě velmi dobrý. Bavil mě a bylo tam dost akce. Dozvíme se taky něco o Prvním řádu, případně ještě něco o Republice a Odboji. Jak říkám, žádná bomba, jedna z nejslabších SW knih, co jsem četl.

30.05.2022 4 z 5

Star Wars - Pohyblivý cíl Star Wars - Pohyblivý cíl Jason Fry

Musím říct, že to byla opravdu dobrá kniha. Od začátku jsem se začetl a svižně jel dál. Příběh se mi moc líbí, jak pěkně předchází Episodě VI. Leia byla super a nové postavy mi dobře sedly. Hlavní záporák tu sice není tak rozvedený, ale mně to nevadilo.

13.05.2022 5 z 5

Star Wars - Pašerákova zkouška Star Wars - Pašerákova zkouška Greg Rucka

Velmi dobrá kniha o dalším dobrodružství Hana Sola a Chewieho. Moc se mi líbila. Četla se hezky a svižně. Je tu plno akce, která stojí za to. Hlavní záporák je tu dost fajn. Han a Chewie zde jsou jako ve filmech a to je skvělé.

04.05.2022 5 z 5