zaba335 zaba335 komentáře u knih

Nerozlučné Nerozlučné Simone de Beauvoir

Velmi silný a zajímavý příběh dvou inspirativních žen v mnoha ohledech.
Simone de Beauvoir jsem si díky této novince velmi zamilovala. Přátelství Simone a Zazy je neuvěřitelně emotivní. Kniha je obrovským náhledem do soukromí autorčina života.

22.08.2021 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Milá, příjemná ale s vážným tématem. I přesto oddechovka.

22.12.2020 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

No, ze začátku jsem si myslela, že se bude děj rozjíždět hodně dlouho. Přišlo mi, že policie dlouho tápe a neví si rady. Každopádně příběh chytil spád a poté už jsem si na malé váhání na začátku ani nevzpomněla. Průběžně začaly přibývat důkazy a vysvětlení. Nakonec jsem otáčela stránky velmi rychle a nemohla jsem se dočkat konce. Ten mě opravdu dostal. Oproti Cloně, měla kniha pomalejší rozjezd ovšem konec ho vyvážil. Jedna z povedenějších krimi knížek, která se dobře četla a napětí mě nutilo číst dál a dál.

28.07.2020 4 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Kniha mě velmi oslovila. Paní autorka píše, jak se dostala přes vysokou a krušné začátky k úspěšné práci veterinářky. Kapitoly jsou krátké a o to více záživné. Příběhy z praxe mě bavily. Líbil se mi vypravěčský styl a smysluplně poskládané kapitoly. Pro každého milovníka zvířat nutnost :)

27.06.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Moc hezký příběh. První polovina knihy byla taková příjemná oddechovka, ale ve druhé polovině začal děj nabírat na síle a i přes předvídatelný příběh s koncem můžu říct, že jsem zvědavá na druhý díl. :)

19.02.2020 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Jednička byla dobrá, pohlcující a promyšlená ale tenhle díl mě nutil čist dál a dál. Ještě lepší charakteristika postav, vypracovanější styl psaní, návaznost dějových linek. Jsem zvědavá na třetí díl. :)

01.02.2020 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Neuvěřitelně pohlcující a promyšlený příběh. Při čtení si čtenář lehce utvoří obraz o všech postavách, protože je to skvěle napsané. Od začátku až do konce napínavé a styl psaní má autorka velmi charakteristický. Jsem zvědavá na druhý díl.

04.12.2019 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Druhý díl z téhle série byl stejně dobrý jako ten první. Příběh se dobře četl a čtenář se rychle vžije do postav. Líbila se mi vsuvka s Belleview, domovem důchodců, která děj pěkně okořenila.

10.11.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Od proslulosti této knihy jsem asi čekala více. Ze začátku táhlý děj, pak se to rozjelo a z ničeho nic konec. Celkově se to ale dobře četlo a bylo hodně zvratů.

13.10.2019 4 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Kniha mě velmi okouzlila. Potěší každou romantickou duši. Je rozdělena na dvě části: dopisy a básně. Každý dopis a každá báseň měli něco do sebe a všechny tvoří bezpodmínečně vynikající celek. :)

27.07.2019 5 z 5

Milá pani Birdová Milá pani Birdová A. J. Pearce

Velmi čtivá kniha s originálním příběhem.

13.01.2019 5 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Další kniha od německé autorky a aktuálního trendu lovestory s dramatem a šťastným koncem. Miluju tyhle knížky a mám radost z každé nové.
BreakAway je velmi zvláštní. Přijde mi jako nějaká parodie na After, kde Lia je určitým způsobem ženská forma Hardina, ale i Noah je podobný. Postavy mi přišly špatně charakterově ustálené, nemohla jsem si na ně zvyknout a špatně jsem si je představovala. Přišlo mi to, jako by autorka nemohla přijít na to, co by jim sedlo a chtěla, aby byli perfektní. Právě to jim ubíralo na dokonalosti. I jejich seznámení bylo velmi rychlé, chvíli byli cizinci a najednou si rozuměli a byli spřízněné duše.
Dialogy mi přišly jednoduché, takové, které bychom v reálu nikdy nepoužili. Chyby v textu byly jen třešínka na dortu a hustokrutopřísné mě dostalo :D Problémy, které postavy řešily mně také přišly velmi podobné a nepřimělo mě to, abych s nimi cítila.
Příběh jako celek má zcela jistě potenciál, prostředí Berlína je zajímavé, popisné pasáže jsou dobré a paradoxně mě na celé knížce bavily nejvíce.

27.07.2022 2 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Autorka má vážně čtivý styl psaní, pěknou slovní zásobu a pěkné příběhy.
Tato kniha mi ale příjde taková matoucí a úplně mi nesedla příběhově.
Začátek byl pěkný, dobře se to rozjíždělo, čekala jsem ale více.
Naprosto chápu Emmu, která byla zničená a stavila se na vlastní nohy, povedlo se jí to a našla novou lásku.
Chápu i Jesse, který musel bojovat o svůj život.
Oba jsou neskutečně silní.
Nechápu ale jejich chování po tom, co se Jess vrátil, musel počítat s tím, že po 3 letech nebude vše stejné. Zarazila mě také cesta do Maine a také to, že Samovi nevadilo, že ho v podstatě podvedla.
Emma a Jess se vrátili z druhých líbánek a hned se vrátila k Samovi, který dělal jakoby se nic nestalo.
Konec byl rychlý a vůbec mi k tomu neseděl.
Ale prostředí knihkupectví a domova bylo moc pěkné, rozvíjející vztah Emmy a Marie byl také zajímavý a Sam s kočkami jsou moje nejoblíbenější postavy z knihy. :)

13.07.2022 3 z 5

Co nás učí zvířata - Objevte svou duchovní spřízněnost se zvířaty Co nás učí zvířata - Objevte svou duchovní spřízněnost se zvířaty Danielle MacKinnon

Kniha srší láskou a pochopením ke zvířatům.
Někomu se může zdát, že je to trošku extrémní, specifické a možná ezoterické. Z určitého hlediska ano, ale taky mi přijde, že to není kniha pro každého.
Dle mého názoru, účelem této knihy je nejen pochopit vztahy mezi lidmi a zvířaty, ale také nenásilnou formou pochopit lidi jako sebe sama. V knize najdeme nespočetně velké množství forem a druhů způsobů jak žít v souladu se zvířaty, s přírodou ale také jak zvládnout problémová zvířata klidně a zároveň se z toho poučit.
V podstatě celá kniha je o tom, jak si uvědomit co všechno nám zvířata dávají a ukazují ne úplně na první pohled zřejmě.

03.02.2022 5 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Ke knihám od R. Kaur jsem měla vždycky velmi komplikovaný vztah. Nikdy jsem je moc nemusela. Ovšem od té doby, co vyšlo home body a začalo na mě všude vyskakovat, řekla jsem si, že zkusím.
Básně a myšlenky v této knize se mě velmi dotkly a mám zalepíkovanaou asi každou druhou stranu. Moc obdivuji sílu autorky, klobouk dolů, musí to být inspirace pro ostatní ženy.
Takže pro milovníky Rupi Kaur a moderní poezie nutnost

27.11.2021 4 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Milá, čtivá, romantická oddechovka, která se mně strašně líbila. Autorčin styl psaní mně neskutečně sedl a už se chystám na sérii knih After. Ze všech postav mi byla nejsympatičtější Jo a poté i Laurie. Jejich dějová linka mě i s linkou Meg, Shii a Johna bavili nejvíce. Kniha se stává jednou z mých nejoblíbenějších a určitě si ji někdy ještě přečtu.

24.05.2020 5 z 5

Vandal a já aneb Kůň pro radost Vandal a já aneb Kůň pro radost Hana Hozová

Kniha mě okouzlila pouze popisem na zadní straně. Neuvěřitelně lehce se čte, i když příběh končí smutně. Krásně napsaná se vzpomínkami nad autorčiným životem s koněm Vandalem. Obsahuje uvnitř každé kapitoly spoustu rad a zkušeností, které se skvěle vyjímají nad vtipným, radostným i smutným povídáním. Opravdu výborná kniha.

29.09.2018 5 z 5

Ze života rostlinolékaře aneb i rostliny mají své doktory Ze života rostlinolékaře aneb i rostliny mají své doktory Václav Peterka

Kniha je velmi povedeným dílem. Jde téměř o rostlinolékařskou pohádku.
Je zde popsán vývoj zemědělství a rostlinolékařství jako začínajícího oboru, kdy ještě zdaleka nebyl na takové úrovni jako je dnes. Zemědělci a odborní pracovníci si museli poradit bez dnešních technologií a museli každý den bojovat s neznámými škůdci, chorobami a plevely. Díky těmto lidem dnes vděčíme za znalosti a poznatky z vědecké sféry, které denně využíváme.
Kniha se čte velmi dobře, má velmi příjemnou atmosféru a spolu s autorovým životem proplouváme úžasným vyprávěním.
Děkuji za tuhle knihu. Je jedna z mála, která přibližuje tento zajímavý obor.

18.03.2023 5 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

(SPOILER) Kniha je opravdový únik z reality.
Příběh nemůžeme brát tolik vážně, je hodně zvláštní, chování hlavních postav také, asi by se nikdo tak nezachoval.
Každopádně charakter hlavních postav je božsky sestavený, chemie mezi nimi je v knize hmatatelná a já měla pocit, že s nimi sedím u jednoho stolu. Příběh je vložen do městečka Fletcher, kde Ella studuje vysokou školu a musím říct, že by mě ani ve snu nenapadlo dát dohromady příběh se studentkou vysoké školy a strašně hodného kluka, který je zahalen gangsterskou mlhou.
Trochu mi vadily chyby v knize, které občas kazily požitek ze čtení.
Autorka je objev s velkou fantazií. Do dnešních trendů romantických knížek na pokračování, tahle vůbec nezapadá :)
Jsem zvědavá na nové díly.

04.02.2023 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tak tahle kniha mě absolutně zklamala. Po dvou přečtených knížkách od této autorky to měla být tutovka. Pláž v Chorvatsku a Pekárna v Brooklynu byly moc krásné, dobře se četly, měly sympatické postavy ale tohle ne. Tohle mi přišlo jako totální splátanina vložena do hlavní postavy Fiony, která mi absolutně nesedla. Chovala se jako namyšlená puberťačka, která si přiletěla do Japonska vyřídit dávný trapas ze střední školy. Moc tomu nepomáhá fakt, že na každé druhé stránce váhala, jestli nemá odjet. Proč tam tedy jezdila?
Jediným pozitivním aspektem této knihy jsou nádherné popisy japonské přírody, které jsem si užívala ze všeho nejvíc.

30.07.2021 1 z 5