zaandulee zaandulee komentáře u knih

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Kniha mě opravdu bavila. Pro mě byla velmi nápaditá, jelikož jsem jinou knihu, kde je zapracované téma Artuše, nečetla. Kniha mohla být trochu kratší, hlavně mě nebavily momenty, kdy mluvila Bree se svou psycholožkou, avšak smutné okamžiky jsem prožívala spolu s ní. Co se týče postav, tak hl. hrdinka mi sedla, ale její "protějšek" rozhodně ne, byl nezajímavý a nijaký. Její kamarádka a pár postav ze spolku mi přirostlo k srdci.....Selwyn je kapitola sama o sobě. Co se týče předvídání, tak něco jsem tušila, něco zase ne, v průběhu knihy jsem dost měnila názor. :D

Moc se těším na pokračovaní, hlavně co se týče romantické linky, která doufám bude pokračovat tím druhým (SPRÁVNÝM!) směrem. :D S

30.01.2022 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Na tento bonus jsem se těšila abnormálně, protože Kroniky prachu je úžasná kniha, která rozhodně stojí za přečtení! S doplňkovou knihou jsem spokojená, splňuje vše, co by taková kniha měla. Vše je nádherně zpracované, rozmanité a nápadité. Nejvíce se mi určitě líbily doplňující kapitoly, protože jsem chtěla vědět, jak to bude dál s Animant a panem Reedem. Najdeme zde však i poznámky autorky k postavám, dopisy vyměňované mezi postavami, informace k době děje, recept a sušenky a spoustu dalších zajímavých drobností, které dodávají příběhu kouzlo. Vše bylo zajímavé, prostě miloučké čtení – spokojenost.

Chtělo by to více takových knih k mým oblíbeným sériím.

30.03.2021 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Tato série vypadala opravdu zajímavě a je to přesně můj žánr. Recenze i hodnocení na tyto knihy byly velmi ucházející, takže jsem se do nich s radostí pustila.

A jsem ráda, série byla plná romantiky a objevil se zde milostný trojúhelník (které mám i přes to klišé pořád ráda :D). Postavy jsem si oblíbila, hlavní hrdinka byla fajn, nelezla mi na nervy, jako některé z knih, které jsem v poslední době četla. Byla rázná, obětavá, charismatická a nebojácná, dokázala si prosadit svou. Příběh je pěkný, zajímavý, líbí se mi, že se mění místo, kde se děj odehrává v průběhu série.

1. a 2. díl se mi líbily více než ten 3., u něj jsem se musela trochu nutit dočíst ten konec. Měla jsem tušení, kdo na konci skončí s kým, ale pořád jsem se držela naděje, že to dopadne jinak, ale co už....většina bude určitě spokojena. (Kadena jsem měla radši :D)

Sérii ale určitě doporučuji těm, kdo milují fantasy romance, jelikož té tam je dost. ♥

20.09.2020

Krutý princ Krutý princ Holly Black

(SPOILER) S hodnocením jsem počkala až po přečtení ostatních dílů, jelikož jsem si nebyla zcela jistá, jak moc se mi kniha líbila. Tento díl se mi však líbil ze všech nejméně. Nebyl tak záživný, nebylo tam tolik akce, zvratů a romance. Hlavní hrdinka Jude mi moc v 1. dílu nesedla, v těch dalších už to bylo lepší, ale i tak mi k srdci nijak moc nepřirostla.

Celý námět knihy se mi opravdu zamlouval. Poslední dobou jsem přišla na chuť knihám, ve kterých figurujou víly a díky této sérii se to jen stupňuje. Mou srdcovkou samozřejmě zůstává série SKLENĚNÝ TRŮN od Sarah J. Mass , kterou snad ani nejde překonat, ale i tato série je velmi povedená a víly jsou zde zajímavě vykresleny.

Samozřejmě jsem si zamilovala Cardana, jak by ne. :D Hned od začátku jsem mu fandila, věděla jsem, že je pro hlavní postavu perfektní a když se začal rýsovat vztah mezi ním a Jude, mé nadšení jen rostlo. Jejich společné momenty zbožňuji! Jejich vztah rozhodně není jednoduchý a tak nějak zvláštní, ale to je možná to, co se mi na těch dvou zamlouvá. :D

Pokud jste si přečetli 1. díl a moc vás nenadchl a nevíte jestli máte pokračovat i s dalšími díly, nenechte se odradit, protože ten 2. a 3. je perfektní! Zhltla jsem je najednou za dva dny. (Teď toho trochu lituju, jelikož už se nemám na co těšit :( )

Celkově celou sérii hodnotím 4,5*. Doporučuji přečíst všem fanouškům fantasy a milovníkům víl.

13.08.2020 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knižní sérii jsem si chtěla přečíst již dávno, ale nějak jsem se k ni nedostala. Zfilmovanou tetralogii jsem viděla již několikrát a byla jsem s ní spokojená, i když ne zcela s obsazením hl. hrdinky. Když jsem si však konečně přečetla 1. díl, nedokázala jsem pochopit, jak se mi mohlo tak líbit to filmové zpracování.

Knižní zpracování se mi zdá mnohem lepší, postavy jsou mi mnohem sympatičtější, hlavně Edward, který je zde plný humoru a neustále se usmívá. Lze zde i lépe pochopit jejich zamilování a vše kolem toho, přesně to co mi ve filmu chybělo a vadilo.

Rozhodně tedy doporučuji těm, kdo viděli filmy a váhají nad přečtením.

12.07.2020 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Knihu jsem začala číst kvůli sérii Skleněný trůn, kterou jsem si zamilovala.♥ Jakmile jsem se do této knihy pustila, byla jsem lehce zklamaná, jelikož mi moc neseděla hlavní hrdinka a začátek se mi zdál příliš zdlouhavý a táhnoucí se. Později jsem však Feyre přišla více na chuť a naštěstí vzala kniha rychlejší spád - tím bylo vše zajímavější.
Postavy jsem si neoblíbila tak moc jako ze Skleněného trůnu, ale sem tam se objevil nějaký favorit (Rhysand) :D
Celkově je kniha povedená, líbí se mi příběh a musím uznat, že jsem nadšená tím, jak má autorka všechno promyšlené dopředu a do detailů. Rozhodně se chystám přečíst i následující díly a jsem zvědavá jak vše bude pokračovat.

08.05.2020 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Kniha se mi opravdu dobře četla, zhltla jsem ji za 2 dny. Měla jsem vysoké nároky ohledně postav a příběhu kvůli knižní sérii After, kterou jsem četla již několikrát a zamilovala si ji. Nemůžu říci, že mě kniha nějak moc nadchla, ale bylo to příjemné čtení. Přesně v žánru, který jsem hledala. Doporučuji tedy přečíst, pokud už znáte After sérii celou skoro zpaměti :D a chcete si přečíst nějakou novou knihu s podobným námětem.

05.04.2020 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Opravdu úžasná kniha! Četla jsem celou sérii Nástroje smrti od autorky Cassandry Clare, která mě velmi nadchla, proto jsem si chtěla přečíst i další její knižní série. Musím říct, že jsem velmi nadšená! Knihu jsem hltala, nedokázala jsem ji odložit. Za velmi krátkou dobu jsem přečetla i zbylé díly série a byla jsem nadmíru spokojená. Celou sérii hodnotím tedy velice kladně. Už se těším jak se pustím do sérii Temné lsti, zda mě také příjemně překvapí.

29.12.2019 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Kniha se mi opravdu líbila, skvěle se četla. Postavy jsem si oblíbila, hlavně jejich dialogy. Námět knihy byl opravdu originální a zajímavý. Myslím, že nejsem jediná, kdo si zamiloval Arcuse a jeho vztah s Ruby. ♥ Určitě doporučuji, jelikož jsem od knihy nečekala mnoho, ale velmi mě překvapila.

20.11.2019 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Úžasná kniha!!!

22.06.2019 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Dávám 5 hvězdiček, protože to prostě u Sarah J. Maas ani jinak nejde. Kniha byla velmi čtivá, délka mi vůbec nevadila.

Za mě se ovšem nejedná o nejlepší díl, tím zůstává nadále 2., a pak 1. Nejspíš je to tím, že mi Nesta nesedla tak jako Feyre. Cassiana miluju, ale Nestu jsem neměla ráda již od začátku, takže jsem k tomu nepřistupovala tak pozitivně, jak jsem asi mohla. Tím však nechci říct, že se mi kniha nelíbila, naopak Nesta mě dost překvapila a dokázala jsem lépe pochopit její vystupování a chování. Jen jsem si ji zas až tak neoblíbila.

Musím říct, že vztah mezi Nestou a Cassianem se mi líbí, jejich pošťuchování, flirtování a hádání dodává knize to pravé ořechové. :D Lechtivých scén tu není málo, takže pokud je vyhledáváte, tady se máte na co těšit. Přijde mi, že i jejich mluva při těchto scénách byla hrubší než v jiných dílech, proto chápu, že je řazena spíše pro New adult.

Velmi jsem se těšila z momentů, ve kterých byly i ostatní postavy z dřívějších dílů, hlavně Rhysand a Feyre. Moc se mi líbilo hluboké přátelství a porozumění mezi Cassianem a Feyre.

SPOILER: Nevíte ani jakou jsem měla radost, že je Feyre těhotná a jak se z toho všichni radovali! Ty komplikace mě rmoutily jako je všechny. Už se moc těším na pokračování a to zejména kvůli Noxovi!

KONEC SPOILERU

Celkově jsem tedy s knihou spokojená, určitě autorka nezklamala. Jsem zvědavá s čím přijde příště. Slyšela jsem, že by to měla být Azrielova kniha, což může být zajímavé. V budoucnu bych si však ráda přečetla i další knihy s hlavními protagonisty FEYSAND.

07.04.2022 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Neměla jsem od knihy nijak velká očekávání. Zaujala mě její obálka a následně i anotace, která mi přišla docela zajímavá a poutavá. Nepatří mezi knihy, které čtu úplně běžně, většinou dávám přednost fantasy s romantikou, ale tohle byla fajn změna.

Kniha je psána opravdu čtivě a napínavě. Společně s Avery a bratry Hawtornovými procházíte tajemstvími, hádankami, zkouškami a úkoly, odhalujete pravdu. Hlavní hrdinka mi docela sedla, nepřišlo mi na ni nic iritujícího, chovala se přirozeně. Plus pro mě samozřejmě jsou i romantické momenty. ;)

SPOILER: Co se týče romantické linky, tak jsem ze začátku váhala, kam se to bude ubírat, nevěděla jsem, který z nich ji opravdu zajímá a přitahuje. Nevadí mi milostné trojúhelníky :D, pokud nejsou odbyté, což tady nehrozí a doufám ani nebude. Mám svého favorita (G), ale nepřísahám na 100 %, že se to během dalšího dílu nezmění, protože mám často ve zvyku měnit v těchto situacích názory. ´:D
KONEC SPOILERU

Knihu tedy doporučuji, čte se opravdu dobře a už se těším na další díl, doufám, že si udrží úroveň. :)

19.03.2022 5 z 5

Bez duše Bez duše Lusy Adams (p)

Od autorky jsem četla již její dvě knihy ze série Odstíny života a úplně jsem si je zamilovala! Neměla jsem velká očekávání, protože mě knihy českých autorů, kteří píší fantasy, nikdy moc nechytly. Lusy Adams to ale úplně změnila, její knihy teď patří mezi mé oblíbené.

Myslela jsem si, že s knihou Bez duše budu spokojená, ale ona mě dostala. Nemohla jsem prostě přestat číst! I když jsem měla plno jiných povinností, nemohla jsem přestat myslet na to, jak to bude pokračovat, takže jsem to nakonec slupla, nedočkavě, během chvilky.

Postavy jsem si zamilovala téměř ihned a skoro všechny. :D Jasně mám své oblíbence (Kane, Mac, Kassandra,...), ale autorčiny postavy jsou napsány tak ? návykově ? a skvěle, že i ty, co nenávidím, současně miluju. (možná to nedává smysl, ale já to tak cítím) :D

Příběh je také úžasný, postupné odhalování tajemného celku v průběhu knihy, postavy z Odstínů života = krásný bonus , romantické/milostné vztahy a úžasná hlavní hrdinka byly třešničkou na dortu.

Jestli to ještě nebylo jasné, tak knihu určitě DOPORUČUJI, nešlápnete vedle! Stejně tak u Odstínů života, které zbožňuju ještě o trošku více. Možná je to tím, že vyšel i ten 2. díl, takže jsem zvědavá na pokračování Mackenzie Sinclair.

20.08.2021 5 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Na tuto knihu jsem přišla náhodou, viděla jsem na ni recenzi na jednom bookstagramu, tak jsem si ji šla proklepnou tady. Přišlo mi, že příběh je přesně takový, jaký mě neomrzí, i když není nijak originální. Miluju nadpřirozeno v knihách a když jsem v recenzích četla, že tam je i romantická linka, pustila jsem se do toho. :D ♥

Před začátkem čtení jsem zjistila, že autorka je Češka.....to mě u většiny knih s nadpřirozenem odradí, jelikož mi to nedodává to správné tajemno a celkově knihu chtě nechtě odsoudím už na začátku.

Ale tato kniha mě OPRAVDU velmi překvapila! Přečetla jsem ji jedním dechem, četla jsem téměř bez přestávky.....děj mě opravdu pohltil a bylo to odpočinkové. Hodně jsem se u toho nasmála, hlavně kvůli hlavní hrdince, která mi přišla nesmírně sympatická. Její sarkasmus, tvrdohlavost a charakter jsem si zamilovala. Ostatní postavy také hodnotím kladně, jsou tady takové, kterým jsem od začátku moc nefandila (Gabe), ale každá z nich byla něčím zajímavá, měli svou historii a příběh.

Samotný odstavec patří samozřejmě zlatíčku Mattovi ♥ (Mattymu). Hned na začátku jsem si ho zamilovala....to jeho špičkování s Alex bylo dokonalé, pořád jsem se usmívala a smála. Když následovala část, ve které oni dva vystupují, byla jsem vždycky natěšená.
SPOILER: Líbil se mi vývoj jejich vztahu - na začátku odpor, nezájem, pohrdání a později se z toho stává pravé přátelství s důvěrou, kde se navzájem podporují a podrží.

SPOILER: Myslím, že je jasné, že si přeju, aby Alex skončila s Mattem ♥. Dokonale se k sobě hodí, určitě by to byl pevný vztah.....jenom by Alex mohla přestat předstírat, že to nevidí a začít myslet. Je jasné, že s Gabem jim to nemůže vydržet, působí majetnicky a žárlivě, omezuje ji a je opravdu zřejmé, že Alex není typ holky, co si nechá diktovat, co má dělat.

Moc se těším na další díl! Někde jsem četla, že by měl vyjít na podzim letošního roku, takže ho každou chvíli očekávám a jsem ráda, že jsem na tuto knihu narazila až teď, jelikož si nedovedu představit, že bych musela čekat delší dobu na určitě úžasné pokračování.

Určitě doporučuji přečíst, nasmějete se u toho, je to oddychové a zábavné, postavy opravdu velmi fajn. Moc děkuji autorce!

10.11.2020 5 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Námět knihy je opravdu zajímavý, ale celkově kniha moc nezaujme. V průběhu knihy se toho moc neděje, jen samé ne nijak moc důležité věci, ale na konci všechno vybuchne a vyhrne se spoustu "zvratů", které někdo čekal, někdo ne.

Hl. hrdinka nebyla sympatická, prostě mi nesedla. Romantická linka taky za moc nestála a navíc jsem ji chtěla někde jinde. :D Mám v plánu se v budoucnu pustit i do 2. dílu a doufám, že tam ta linka bude lepší, pokud to bude jako v tomto dílu, tak by tam radši nic být nemělo.

Knihu nijak moc nedoporučuji, spíše pro ty, kdo už přečetl všechny skvělé fantasy knihy a neví, do čeho se jinak pustit.

20.09.2020 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tuto knihu, jsem si chtěla přečíst, jelikož jsem četla předchozí 3 díly, které byly opravdu skvělé. Autorku úplně zbožňuju, proto nemůžu dopustit, abych si něco od ní nepřečetla.
Než jsem se pustila do čtení, četla jsem si recenze, které knihu moc nevychvalovaly, ale i tak jsem se do toho pustila.

Musím říct, že to není tak povedené jako předchozí knihy série, téměř celou dobu se nic neděje a na konci se všichni pohádají a je to takové nedouzavřené. Říkala jsem si, že to bude dobré doplnění, co se dělo po válce, a budou tam fajn momenty, ale opravdu jich tam moc nebylo. Těšila jsem se jen na chvíle Rhysanda a Feyre, kterých tam mohlo být samozřejmě více. SPOILER : Nejvíc mě zklamal vztah mezi Cassianem a Nestou, to bylo opravdu odbyté a celkově mě různé postavy štvaly víc a víc.

3 díly série hodnotím velmi kladně, určitě stojí za přečtení (nenechte se odradit začátkem 1. dílu, bude to jen lepší s lepší - hlavně kvůli Rhysandovi ♥), ale tento není nic úžasného. Neříkám, že ho nemáte číst, ale když nebudete nic moc se nestane... :D Přišlo mi, že se nic neuzavřelo a jsou zde pořád nedořešené věci.

20.09.2020 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Musím říct, že mě kniha mile překvapila, jelikož jsem neměla moc velkou naději, že by mě mohla nadchnout. Nedávno jsem po dočetla jinou fantasy sérii, kterou jsem si zamilovala a chtěla jsem pokračovat ve stejném žánru. Nejdříve se mi nechtělo do knihy pouštět, ale jak jsem začala číst, nemohla jsem knihu odložit. Samozřejmě jsem si ihned oblíbila hlavní hrdinku, která mě zaujala svou povahou a svým charisma. Užívala jsem si romantické momenty během celé knihy. Nedokázala jsem si vybrat, koho z mužských postav mám raději, jelikož jsem si oba zamilovala díky jejich charakterům, které jsou však velmi odlišné. Avšak při čtení 2. knihy jsem se přiklonila k týmu Chaol.♥

Knihu tedy určitě doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy, dramatické zvraty a milostné pletky postav. :D

20.03.2020 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Pěkná, na oddechové čtení.

27.09.2019 3 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Pěkná kniha, romantická - oddechové čtení.

27.09.2019 3 z 5

Řetěz ze železa Řetěz ze železa Cassandra Clare (p)

Na pokračování nejnovější série jsem se nesmírně těšila, nemohla jsem se dočkat! Autorka si udržuje svou vysokou úroveň. V této knize se pořád něco děje, jedno dobrodružství a problém za druhým. Milostná linka se tu pěkně vybarvuje a díky konci všichni netrpělivě čekáme na 3. díl. Líbí se mi, že se pěkně rozvíjí vztah mezi postavami, prohlubují se přátelství a důvěra.

Tato série se mi líbí asi více než Temné lsti, což za mě byla zatím nejslabší autorčina série - i když pořád skvělá. DOPORUČUJI!!!

28.07.2022 5 z 5