xxiixxi xxiixxi komentáře u knih

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Velmi náročné čtení, hlavně psychicky. Člověk se po celou dobu čtení cítí stísněně a bojí se, i když vlastně všichni víme, jak to dopadne. A to bylo na tom právě to nejhorší. Odpočítávala jsem dny do Annina prozrazení...a smrti. Je strašné, když víte, že tam prostě není žádná naděje, ani když se Anna radovala, tak jsem z toho nemohla mít dobrý pocit. Tak nějak jsem doufala, že třeba alespoň Petr (kromě Annina otce) válku přežil, ale poslední strany mi vzaly i toto. A pocit zmaru je ještě větší, když si uvědomíte, že se schovávali tak dlouho, prozrazeni byli téměř na konci války a zemřeli těsně před osvobozením.

11.12.2014 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Trochu moc snové, náboženské a filozofické, ale stejně o několik řádu lepší, než kniha, kterou jsem od Coelha četla před lety. Ale já osobně na vesmír spoléhat nebudu...

13.11.2014 3 z 5

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

Čekala jsem daleko víc, proto to přísné hodnocení. Zápletka se mi moc nelíbila a vždy když se schylovalo k nějaké akci, tak jsem si říkala, že teď už "to" konečně přijde, ale "to" se vůbec neukázalo za celou knihu :-( Ani mě nic nenutilo ke čtení, neustále jsem knihu odkládala, bohužel tedy zklamání.

10.11.2014 3 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Námět knihy byl moc dobrý, ale závěr autorka trochu přestřelila. Měla jsem pocit, že se strašně moc snažila, aby to dopadlo dobře, takže do knihy zčistajasna zařadila další pravidla Deklarace (život za život, nejmocnější mohou mít děti), která v knize předtím nebyla zmíněna. Ale zase si myslím, že kdyby je zmínila dřív, tak bude víc lidí tušit, jak to dopadne. A paradoxně jsem zklamaná, že je další díl(y). Tento závěr mi vyhovuje, nejistý ale relativně dobrý.

07.10.2014 4 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Bohužel, tady se konalo velké zklamání. Hlavnímu hrdinovi jsem statečného vymítače duchů ani trochu nevěřila, ostatní postavy nebyly moc dobře popsané a navíc se všichni chovali dost nereálně a nelogicky. A ke všemu, slibovaná romantika nestála za řeč, takže jen jedna hvězda za obálku a druhá za celkem zajímavý (ale nevyužitý) námět. Podle komentářů druhý díl také nestojí za moc, takže pro mne je tohle propadák roku.

26.09.2014 2 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Skvělá kniha, podle mého názoru hodně originální. Líbí se mi jak je každý díl trochu jiný i zajímavá prostředí, v kterých se všechno odehrává. Navíc jsem si docela zamilovala kapitána Thorna, který mě v minulém díle spíš rozčiloval. Kapitoly, kde se objevovala Winter, mne hodně navnadily na další díl.

19.09.2014 5 z 5

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

Tentokrát trochu zklamání, ale tak nějak jsem to očekávala, protože prvnímu dílu jsem úplně propadla a tak se mi do čtení druhého ani moc nechtělo. Zatímco první díl byla smršť akcí, tady jsme se příliš nepohnuli. Možná tak na emocionální a psychické úrovni. Ke konci mi začal být sympatický i Davy, což se mi na základě činů minulých moc nezamlouvá. Celkově jsem zvědavá na třetí díl, snad se ukáže, kdo je největší padouch.

02.09.2014 4 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

Ačkoliv jsem osudy B a Q sledovala během celé série ráda, tak se mne jejich vlastní kniha trochu zklamala (spíše v porovnání s ostatními díly, jinak byla stála skvěle napsaná), myslím, že příběh měl větší potenciál, který nebyl plně využit. A také jak byla hlavní milenecká dvojice stejného pohlaví, tak se mi při rychlejším čtení pletlo, kdo vlastně co říká. Ale velmi jsem v tomto díle uvítala příběhy ostatních jako je Assail, Xcor, Layla (a méně příběh Temných) a díky nim se nemohu dočkat dalších dílů.

18.08.2014 4 z 5

Roztančená léta Roztančená léta Cynthia Harrod-Eagles

Popisuje dozvuky První světové války, během které zemřelo tolik lidí a smrt se nevyhnula ani některým z Morlandů. Je zde vidět, jak se každý jedinec snaží vyrovnat se smrtí svých blízkých trochu jiným způsobem. Kniha popisuje také pohled na rozvoj plánovaného rodičovství, antikoncepce, plastické chirurgie, postavení žen v domácnosti a obchodu (v USA).

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Úžasná kniha, přečetla jsem ji za jeden den! Nejsem si jistá, jestli mne vůbec nějaká jiná kniha takhle nadchla. Úplně nejlepší byly první kapitoly, připadaly mi velmi tajemné, prostředí bylo takové pochmurné bez naděje. A díra v Hluku! Pak začala jízda. Některé postavy byly trochu moc nesmrtelné a jiné zase až moc smrtelné. Ale jinak super.

Krásní Krásní Scott Westerfeld

Celkem povedené, hlavně se mi líbila ta část s divokými kmeny, co jsou chovány v rezervaci, a celkově jak se to celé komplikuje. Také hltám všechny zmínky o Rezatcích.

Doba jedová 2 Doba jedová 2 Anna Strunecká

Kniha přináší určitě mnoho věcí k zamyšlení a věnuje se tématům, které by se neměly brát na lehkou váhu. Velká část je věnována očkování. V závěru je několik stránek s komentáři od dalších odborníků, které přinášejí pohled na problematiku z jiné strany.

27.06.2014 4 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Již jsem několik knih o týraných ženách přečetla, přesto jsem byla v šoku! Na začátku bylo vykresleno téměř dokonalé dětství, ale pak přišel zvrat. Celou knihu jsem doufala, že to dopadne dobře, zazvoní zvonec a všechny děti budou osvobozeny, ale pravděpodobně je většina z nich právě v tomto okamžiku stále v otroctví. A nikdo s tím nic nedělá...! Je mi z toho zle.

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Velmi se mi líbilo vykreslení civilizace a postav i průběh celého příběhu, velmi mě také zaujali tajemní Rezatci. Závěr byl sice trochu rychlejší, ale těším se na další pokračování. Velmi mě překvapilo, že má více než jedno pokračování, jsem zvědavá, jakým směrem se bude děj ubírat. V Levných knihách lze tuto knihu sehnat za 29 Kč.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla. Je skutečně zajímavé podívat se do koncentračních táborů z jiné perspektivy a seznámit se s životními osudy jejich velitele. Z knihy přímo tryská až chorobný nacionalismus, díky kterému se někteří jedinci dokázali změnit v monstra... Měl by si to přečíst každý, nechápu, proč se tomu někteří lidé vyhýbají, přitom před touto minulostí nesmíme zavírat oči.

23.06.2014 5 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

Před tímto dílem jsem si dala od Bratrstva chvíli pauzu a dobře jsem udělala. Možná i díly tomu hodnotím tento díl jako jeden z nejpovedenějších. Téměř žádní Bezduší a Bastardi byli navíc lepší padouši :-) Kniha byla plná emocí, několikrát jsem byla hodně blízko k slzám. A pak kapitoly naznačující další možné příběhy i kapitoly navazující na příběhy minulé se mi zdály dobře zpracované.

14.05.2014 5 z 5

Vánoční dárek Vánoční dárek Katie Price

Tento díl mě moc nezaujal, děj byl předvídatelný a jednodušší než v předešlých knížkách. Je to všechno na jedno brdo. Nejlepší byla první knížka o Angel.

09.05.2014 3 z 5

Móda si to žádá Móda si to žádá Sydney Ross Singer

Kniha značně upoutala moji pozornost a přivedla mě k zamyšlení, k čemu vlastně podprsenky slouží a proč si je ženy každý den oblékají... A i přes dosti skeptické vyjádření české lékařky v doslovu (které mě téměř uráželo - četla jsem stokrát horší knihy a nikdo je takto nezpochybňoval) na mne kniha velmi zapůsobila a myslím si, že podprsenky určitě mají nějaký podíl na výskytu rakoviny

17.04.2014 5 z 5

Poslední vlkodlak Poslední vlkodlak Glen Duncan

Nemám co vytknout, kniha se mi velmi líbila, skloubila v sobě dobrou akci, drsné pocity hlavních hrdinů i velkou dávku sarkasmu a narážek. Líbila se mi i ta syrovost s jakou hlavní hrdina přemýšlel a jednal, vulgarity se tam prostě hodily.

02.04.2014 5 z 5

Polibek nesmrtelnosti Polibek nesmrtelnosti Alice Moon

Půjčila jsem si ji tak nějak náhodou, jen díky pěkné obálce a až při čtení zjistila, že je určen pro jinou věkovou kategorii, než jsem já :-) Nebyla to až taková hrůza, číst se to dalo, ale do dalších dílů už asi nepůjdu. Na můj vkus až moc naivní hrdinka.

15.03.2014 3 z 5