xxbarbarelaxx Online xxbarbarelaxx komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Po dočtení této knihy musím říci, že ji řadím mezi nejlepší knihy roku 2022 co jsem zatím přečetla. Tahle kniha je tak naprosto dokonale zpracovaná, že není co vytknout.
Popisy přírody, bažiny.. člověk má při čtení pocit, že je přímo v centru dění v bažině a pozoruje všechny ty stvoření, které pozorovala sama Kya.
Dostalo mě, jak naprosto věrohodně na mě kniha přenesla osamělost hlavní hrdinky, všechny její pocity jsem prožívala s ní. A musím říci, že ten konec, ten mě tedy dostal.

01.10.2022 5 z 5

Nejprve musím zhodnotit obálku knihy. Ta je graficky velmi povedená, i ořízka listů. Je vidět kvalitně odvedená práce. Dále obsah samotné knihy. Byla to má první kniha od autorky a musím se přiznat, že mě zasáhla do morku kostí. Silný příběh, ze kterého i nyní po několika desítkách let mrazí a má z ní člověk husí kůži.
Doporučuji přečíst, tato tragédie by neměla padnout v zapomnění. Ostatně jako každá hrůza, která byla vykonána za války.

19.07.2022 5 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Tak tohle bylo zase moc hezké čtení! Klidně by mohl příběh být ještě delší! S postavami jsem soucítila, byla napnutá do poslední chvilky. Téma blížící se války bylo pěkně zpracováno. Já můžu jedině doporučit.

06.01.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Za mě opět skvěle propracovaná detektivka. Celou serii mám hrozně ráda a v této knize se mi líbilo, jak autor(ka) zakomponovala všechny důležité body. Překvapivé vyústění příběhu. Detektivy Cormorana a Robin mám velmi ráda a těším se na další díl.

10.05.2024 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Musím říci, že i druhý díl s Robertem Langdonem jsem si náramně užila. Kniha se četla moc dobře, děj odsýpal. Za mě nescházelo potřebné napětí. Hodně mě bavilo téma šifer, různých odkazů.

18.11.2023 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Musím říci, že kniha se mi opět líbila. Četla se mi dobře. Příběh odsýpal. Oproti prvnímu dílu tato kniha měla zajímavější a napínavější zápletku.

11.09.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Po několika letech jsem si řekla, že se pustím do přečtení celé série. Musím říci, že ikdyz ty příběhy znám, je to něco tak dokonalého, že navždy si ty knihy přečtu znovu. Miluju celý ten svět, kouzla a ty postavy.

23.10.2022

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Právě jsem dočetla Druhou šanci. Začnu přebalem, ten je povedený, ale obal knihy, ten je dokonalý.
Text knihy - naprosto mě vytáčelo divné provedení y které trvalo oči. Opravdu velmi rušivý. Asi budu jediná, ale já teda z této knihy nejsem vůbec ale vůbec nadšená. Hodně mi vadilo, že jsem skoro celou knihu nevěděla, jak se příběh bude vyvíjet. Nic mi nedávalo smysl. A vlastně mi nedal smysl ani samotný konec, bohužel.
Kniha mi nepřišla jako poutavě napsaná. Takže já jsem z této knihy vcelku zklamaná.

22.04.2022 1 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha velmi čtivá. Děj odsýpal hladce. Děj byl pro mě celkem předvídatelný, ale i přes to jsem si čtení užila.

27.09.2021 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Příjemná kniha, která se dobře četla, z prostředí Švédska. Vyšetřování bylo dobře zpracováno a musím přiznat, že jsem vraha do poslední chvíle tipovala špatně. Jsem zvědavá na další díl.

26.08.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Za mě zase skvělý díl. Při čtení jsem se místy smála až nahlas. Za sebe tedy doporučuji přečíst.

04.03.2023 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Dnes jsem dočetla tuto knihu. Šla jsem do čtení s tím, že nemám žádná očekávání. A bylo to za mě dobře. Farářka Martina Viktorie je mi velmi sympatická, líbila se mi i v Když hvězdy tančí. Kniha hezký přiblížila pohled na církev a náboženství, velmi přijatelnou formou. Knihu bych doporučila i "nevěřícím". Kniha mě velmi pohladila po duši, byly to příjemně strávené chvíle při čtení. Hodně se mi líbily pasáže, kdy Martina Viktorie cestovala po světě.

20.11.2022 5 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Moc krásné čtení, s každým z hlavních hrdinů soucítíte a přejete jim šťastný život. Byly chvíle kdy jsem jen těžko zadržovala slzy. Už se těším až rozečtu další díl a jsem velmi zvědavá, jak se příběh bude i nadále vyvíjet.

13.12.2021 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Velmi se mi líbilo, že autor popisuje i prostředí v Bretani. Jediné co mě občas tak jakoby za mrzelo, bylo to, že občas autor jakoby přeskakoval v ději.. Jinak velmi dobrá detektivka.

23.02.2023 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První díl je za mě krásně uvádějící, kdy se seznámíme s Bradavicemi. Autorka vymyslela naprosto pro mě dokonalý svět. Vždy si u čtení Harryho Pottera odpočinu.

12.12.2022

Třetí díl byl jako dva předchozí skvělý. Mám hrozně ráda příběh, který je v tomto díle vykreslený. Krásný popis přírody okolo Bradavic a navíc se konečně objeví na scéně Sirius.

08.11.2022 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Když jsem tuto knihu dostala, nejdříve jsem ji velmi dlouho odkládala.. Úplně jsem nevěděla co od ní čekat. Ale musím říci, že jsem byla po dočtení velmi mile překvapená. Tato kniha se mi velmi líbila. Mám na seznamu k přečtení i další díly. Pouze mi hrozně vadilo chování nevlastního otce Dory, ale to bylo snad jediné.. Příběh se čte dobře, baví mě prostředí nemocnice.

06.12.2021 5 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Tak tato kniha mě naprosto dostala. Četla jsem doslova jedním dechem. Těším se, až autorka vydá nějakou další knihu. Román o životě jedné rodiny v průběhu několika let byl naprosto skvěle zpracován. Je tam několik radostných okamžiků, ale jsou tam i ty smutné - což je prostě život. Doporučuji.

23.07.2021 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Nedávno jsem dočetla knihu Andělé a démoni a musím říci, že jsem si její čtení naprosto užila. Autor Dan Brown bravurně vykreslil CERN, církev i Hassasiny. Líbil se mi i popis Vatikánu. Bravurně byl za mě zakomponovaný i hlavní hrdina Robert Langdon, jako specialista na symboly. Svět Iluminátů byl také hezky zpracován.
Za sebe tedy tuto knihu doporučuji a hned pokračuji Šifrou mistra Leonarda.

5/5

03.11.2023 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Občas jsem se u knihy zasmála, ale kniha nepředá nic nového a vlastně ani zajímavého.

19.07.2023 odpad!