XenaTaurus XenaTaurus komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Konstruktivní kritika: celkem 610 stran.....z toho 250 stran ho tam má a 360 stran čeká až ho tam mít bude :o)

26.08.2014

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Napřed jsem viděla film, který mne velmi zaujal, a kniha posléze neméně. Krásný, citlivý, chvílemi emočně vypjatý příběh. Jsem zvědavá na dvě další pokračování.

22.04.2022 5 z 5

Vetřelec - Covenant Vetřelec - Covenant Alan Dean Foster

První dvě třetiny knihy jsou dějově identické jako film, závěr knihy je v některých detailech odlišný. Nicméně kniha je velmi čtivá, svižný děj. Pouze bych vytkla popis samotného vetřelce, který byl celkem strohý, a kdybych neznala jeho podobu z filmů, tak podle toho popisu bych si ho moc představit nedokázala. Zřejmě si autor řekl, že je zbytečné věnovat popisu více prostoru, když je postava vetřelce tak notoricky známá. Knihu ale určitě doporučuji k přečtení. V ději knihy si ozřejmíte pár sekvencí z filmu, které nebyly dokončené nebo vysvětlené.

09.09.2018 5 z 5

Otrok Otrok Sylva Lauerová

Vzkaz pro budoucí čtenáře: prosím vás, takto D/s vztah nefunguje, takový model chování si jen autorka vymyslela, neznajíc vůbec blíže svět BDSM, protože jí zřejmě bylo zatěžko si o tom něco více přečíst na netu na takto zaměřených webovkách. Dominant je vždy za svého submisiva zodpovědný ve smyslu, že nedopustí, aby se při praktikách BDSM něco přihodilo. Nebo měl být román varováním před vychytralými ženami, které si otroka najmou z důvodu své vlastní lenosti,a roli dominantní ženy uboze sehrají,leč s fatálním koncem pro submisivního muže? Je otázkou, zda by muž takovou ženu bral jako svoji Paní a dominu, zřejmě těžko. Každý ať si tedy udělá závěr sám.

29.08.2015 2 z 5

Umění vyjednat cokoliv - Vyjednávejte jako ti nejlepší Umění vyjednat cokoliv - Vyjednávejte jako ti nejlepší Radim Pařík

Tuto knížku jsem dostala jako dárek, a neměla jsem tudíž od ní žádná očekávání. Nakonec mne její obsah velmi mile překvapil, a zjistila jsem, že je pro mne přínosná. Určitě si z ní něco vezmu do života. Doporučuji přečíst.

15.12.2023 5 z 5

Doktor Meluzin Doktor Meluzin Bohumil Říha

Příběh "obyčejného" lidského života, smíření s během času a přírodou. Zjištění, že zcela všední věci nás dělají šťastnými. Napsáno krásnou a bohatou češtinou, která je už dnes málo častá.

21.01.2018 4 z 5

Podle náhodného výběru Podle náhodného výběru Max Eisen

Měla jsem po přečtení knihy, a vlastně i během jejího čtení smíšené pocity. Bylo mi velmi smutno spolu s autorem, když popisoval odloučení od rodiny, domova, a zároveň nešlo neobdivovat vnitřní sílu, nejen autora, ale všech lidí, kteří toto peklo přežili.
Je vlastně těžké doporučovat k přečtení knihu, ze které budete mít svíravý pocit u srdce, ale je nutné to vše znát jako odkaz těch, co měli méně štěstí, a alespoň v duchu a ve své mysli uctít jejich památku.

06.05.2021 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

S knižní podobou jsem byla spokojená zrovna tak jako s filmem, ale navíc se v knize dozvíte důležité detaily, na které ve filmu už nebyl prostor.

23.04.2017 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Dobře napsané, velmi čtivé, zvlášť byla výborná popsaná 60. a 70. léta. Leč napínavých až posledních padesát stránek s trochu předvídatelným závěrem. Kniha ale určitě stojí za přečtení.

11.10.2015 4 z 5

Hrad Hrad Jennifer Egan

Mysteriozní román na pomezí reality a fikce, s velmi nečekaným zajímavým závěrem.
Stylem pojetí mi to připomíná romány S. Kinga.
Ten, kdo se v ději ztrácel, četl jen nepozorně.
Za mne poutavé čtení, které mohu jen doporučit.

06.09.2020 4 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Druhý díl ságy se mi také moc líbil, a opět jsem kvitovala různé detailní informace, na které nebylo ve filmu tolik prostoru.
Moc se mi líbilo detailní popsání emocí ,které prožívali Edward i Bella, a postava veselého Jacoba je pro příběh přínosná. Prostě sympaťák :)

19.05.2017 5 z 5

Stanice hrůzy Stanice hrůzy Steve Perry

Kniha splnila moje očekávání, kvalitně navázala na filmové scénáře,zajímavé nápady /výcvik vetřelců/, dostatek výsuvných drštiček :)

07.08.2016 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Skvěle napsané, příběh má spád, a smyšlená existence Pravého rodu byl autorův dokonalý tah. Charakteristiky postav Pravého rodu mne hodně bavily a jsem ráda, že jim dal autor poměrně velký prostor.
Vše bylo tak skvěle vykreslené, že jsem měla pocit promítaného filmu před svýma očima.

26.06.2016 5 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Super povídky, nápadité a napínavé, za mne nejlepší povídka Prám.

19.04.2021 4 z 5

Jan Saudek na útěku Jan Saudek na útěku Jan Saudek

Knížka rozhovorů je velmi dobře zpracovaná. Čtete a čtete, jste napjatí, co se dále dozvíte, téměř jak detektivka, a už už čekáte, že se dozvíte jaký pan Jan opravdu je.
Nedozvíte, protože pan Jan chce své okolí většinou šokovat a všechny své zážitky si náležitě přikoření.
Je to z mého pohledu renesanční člověk, který žije naplno. Kéž by takových lidí, žíjících naplno, bylo více než těch čistě pragmatických suchopárných.

30.09.2019 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Opět skvělé a poutavé čtení, více emotivní než předchozí díly.

02.04.2018 5 z 5

Gorilí táta Gorilí táta Markéta Pilátová

Opět krásné příběhy ze života goril v pražské ZOO, nejen o Moje, ale i o ostatních z tlupy. Doporučuji si přečíst, jen opět škoda, že kniha není více rozsáhlá. Toto vydání je určené pro děti svým rozsahem a velikostí písma, ale rozhodně ne obsahově nebo stylem vyprávění, tam si své najde i dospělák a nebude litovat.

09.07.2016 5 z 5

Ludvík XIV. - Král Slunce velký panovník z rodu Bourbonů Ludvík XIV. - Král Slunce velký panovník z rodu Bourbonů Vincent Cronin

Kniha velmi dobře, výstižně a popisně vystihuje nejvýznačnější osobnost své doby. Popisuje oslňující vzestup Krále Slunce, jeho neustálou potřebu získávat pomocí válečných tažení nová uzemí a majetky, jeho rozmařilost a zhýčkanost pompézností francouzského dvora jehož byl korunou a ozdobou. Naproti tomu kniha také líčí Krále Slunce jako muže, kterému se dařilo vše na poli "profesním", ale na poli rodinném štěstí postrádal, neboť přežil velkou většinu všech jejích členů, a tuto skutečnost bral jako boží odplatu za svoji ctižádost.
Vřele doporučuji všem, kteří chtějí blíže poznat osobnost Ludvíka XIV.

20.10.2014 5 z 5

Láska a smrt Láska a smrt Siegfried Obermeier

Milovníkům středověké Francie jednoznačně doporučuji přečtení tohoto příběhu. Autor v románu nejen popsal velice barvitě a čtivě život francouzského lyrického básníka, který byl inteligentním,nepoučitelným a nezkrotným duchem vymykající se své době, ale i život ve městě Paříži, i na francouzském venkově a také politické zákulisí oné doby.
Kniha navíc obsahuje i balady a básně, což dělá dílo ještě poutavější a přitažlivější.

24.09.2014 4 z 5

Zatracení Zatracení Chuck Palahniuk

Divné počtení... chvíle zaujetí vystřídal pocit s myšlenkou, že i toto je na Palahniuka hodně ujeté, a že už plácá na papír něco šokujícího a praštěného jenom proto, aby napsal další knihu /asi neměl na složenky/. Palahniukova úroveň klesá, tak uvidíme v budoucnu.

20.03.2021 2 z 5