Xardaxis Xardaxis komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Při čtení zdejších komentářů mám takový pocit, že tu spoustu lidí knihu vůbec nepochopilo :) Nejvíce mě fascinují komentáře, kterým se tak moc nelíbí myšlenka, že člověk může svůj život ovlivnit svými myšlenkami. Nechci se zde nikoho dotknout, ale mám za to, že tohle může napsat pouze někdo, kdo ve svém životě zrovna moc spokojený není, nebo kdo se pro úspěch musel opravdu tvrdě nadřít a závidí všem, kdo nemusel. V knize ale není psáno, že Vesmír nám to přání splní zdarma. Vždyť ten kluk tam taky makal, prodával, vymýšlel prodejní strategie, zlepšováky a ušel půl světa, aby nakonec chudák zjistil, že to jeho štěstí mu leželo doma pod nohama. Ono je jen potřeba občas umět číst i mezi řádky. Nečíst knihu slovo od slova, ale představit si ten příběh v hlavě a zamyslet se, co tím autor chtěl říct. Třeba že se všichni za něčím honíme, místo abychom ocenili to, co už máme? Že chceme stále víc a víc? Třeba, že se nám někdy taky makat nechce a čekáme, že nám štěstí spadne samo do klína? Nebo že si svůj život opravdu tvoříme jen my sami a nemůžeme házet vinu na nikoho jiného? Že ty, podle některých zde trapné, metafory, mají opravdu hluboká poselství...

Objetí Objetí Jessica Shirvington

Po dlouhé době kniha, která mě opravdu vtrhla do děje. Zbožňuju tuhle andělskou tématiku a když jsem zjistila, že už mi zbývá jen jeden díl a zbytek bych musela louskat v angličtině, ranilo mě to. I když se často dal děj velmi předvídat a čtenáři spoustu věcí dojde mnohem dřív než hlavní hrdince, párkrát se mi opravdu stalo, že jsem na děj zírala s vytřeštěnýma očima. Osobně hlavní hrdinku naprosto chápu ve vnitřním zmatku z chlapů v jejím životě, když vlastně ani neví, jestli jsou její pocity opravdu její.. No, možná že bych se kvůli téhle snad poprvé v životě i do té anglické verze pustila :-)

27.01.2017 5 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Ačkoliv tato kniha nebyla bohužel možností k maturitě, když chce češtinářka přimět své studenty otevřít knihu, je tohle opravdu dobrá volba k doporučení. Člověk nestačí zírat, kolik chlapců najednou odtrhne zrak od svého počítače.

27.01.2017

Sibyla - Legendy a věštby Sibyla - Legendy a věštby kolektiv autorů

Zajímavá kniha o Sibyle, jejích předpovědích a jejím osudu. Na jednu stranu se mi četla lehce a dozvěděla jsem se zajímavosti i o králi Šalamounovi, na druhou stranu je fakt, že žila již velmi dávno a pro dnešní dobu už zbývá snad jen jediná předpověď, která není zrovna příjemná.

24.08.2020 4 z 5

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Na knihu jsem se velice těšila, bohužel ale musím říct, že z velkého očekávání plynulo velké zklamání. Vzhledem k opravdu velkému množství gramatických chyb (to nejsem žádný češtinář) a chaotickému uspořádání kapitol jsem knihu v polovině odložila a po pár měsících zjistila, že už ani nemám touhu se k ní vracet. Myšlenky jsou samozřejmě pravdivé, místy mi ale přišly až moc egoistické a sobecké, což je ale věc názoru. Navíc stejné myšlenky, ale daleko více a hlouběji rozebrané, najdeme ve spoustě knihách. Každopádně velké písmo jako pro první stupeň základní školy, ilustrace přes celou stranu, nelogické navazování a místo využití možnosti rozepsání se naopak mluva jako s kamarádem někde venku.. To byl prostě krok naprosto vedle.

07.01.2018 odpad!

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Jelikož jsem ke knize přišla jako slepý k houslím a neočekávala jsem od ní vůbec nic, ze startu jsem byla absolutně nadšená. Na Přátele se můžu koukat každý večer, přesto jsem o nich prakticky nic nevěděla, takže tu pro mě bylo spoustu nových informací. Nevadily mi ani poznámky pod čarou, právě naopak, ráda se zajímám o širší spektrum. Každopádně kdyby kniha skončila v polovině, asi by mi to vůbec nevadilo. Namísto hlavních postav rozebírat zaměstnankyni, která pro společnost pracovala sotva pár měsíců a nakonec zabřednout v kauze MeToo si takový seriál fakt nezaslouží. Výhodou knihy je, že ačkoliv mě tam spoustu věcí ke konci už prakticky nezajímalo, je napsaná vážně čtivě, tudíž mi nedělalo vůbec problém ji i přes nezajímavost přečíst s lehkostí úplně celou.

28.01.2020 3 z 5

Tajná moc čísel Tajná moc čísel Monika Ben Thabetová

O numerologii už se zajímám nějaký čas, ale když jsem tuto knihu v obchodě prolistovala, rozhodla jsem se svoje znalosti opět o něco prohloubit a podívat se i na jiný pohled. A musím říct, že lepší myšlenku jsem nemohla mít. Kniha není celá jen o počítání, nejprve je o seznámení se s autorkou, vše do sebe ale logicky zapadá. Navíc mě překvapilo, že autorka jako malá/mladá žila na mé milované jižní Moravě, tudíž jsem se k ní hned cítila blíž. Každopádně, co se týče numerologie, je v knize moc krásně vysvětlená a musím smeknout, že dokonale sedí. Za sebe nemůžu mít výtku, že by výpočty nebyly vysvětlené, naopak. Rozhodně ji tedy můžu i začátečníkům jen doporučit.

Nebeská láska Nebeská láska Lorna Byrne

Pro mě osobně zatím nejlepší autorčina kniha. Málokdo si opravdu uvědomí, jakou sílu láska má a co vše dovede v životě způsobit její nedostatek. Nemusí to být hned láska partnerská, kterou tolik lidí marně hledá, ale základem je láska k sobě. Ano, toto slovo se v knize opakuje nesčetněkrát, ale to je právě ten účel :) Mně osobně kniha velmi pomohla uvědomit si spoustu věcí, ať už jde o můj postoj sama k sobě či o své potřebě mít spoustu přátel. Jsem vděčná, že se mi tato kniha dostala do rukou.

03.03.2018 5 z 5

Světlonoška Světlonoška Terezie Theimerová

To je tak, když má spisovatel evidentně mnoho nápadů na knihu a pak je všechny spojí do jedné. Knihu jsem dostala a podle obalu a názvu jsem čekala normální esoteriku, new age, osobní rozvoj atp., ale že na mě vyskočí pomalu na druhé straně porno román, to jsem teda nečekala. Takhle, je to psáno jako deník, to se vždycky čte snadno a lehce, má to ucelené kapitoly a člověk má jasno v chronologii i postavách. To je bohužel ale začátek i konec toho, v čem se mi kniha líbila. Každopádně pokud nemáte čas a máte seznam žánrů, které si chcete přečíst, tak touto knihou si jich můžete škrtnout hned několik naráz, a to se vyplatí!

02.08.2023 2 z 5

Šnek Flek a skřítek Vítek Šnek Flek a skřítek Vítek Jaroslav Cita

Knihu jsem dostala jako dárek za úspěšné absolvování školky :) Dokonce i s věnováním od paní učitelek. Dodnes na to velmi ráda vzpomínám a knihu mám stále schovanou. Těším se, až ji budeme číst s mými dětmi.

13.01.2021 5 z 5

Slepičí polévka pro matku a dceru Slepičí polévka pro matku a dceru Jack Canfield

Nádherná kniha pro každou dceru i matku. Přiznám se, že číst ji v pubertě, nejspíš bych ji zase rychle odhodila s opovržením, ale v čase, kdy už si dovedu představit být sama matkou je to velká síla. Příběhy plné emocí empatického člověka prostě chytí za srdce. Každý by si měl uvědomit, že maminku máme jen jednu, bez ní bychom tu nebyli. A pokud s ní nemáme dobrý vztah, nemusí se to ještě nutně odrážet na vztahu nás s dětmi vlastními.. Forma krátkých povídek je pro mě naprosto ideální a myslím si, že právě díky tomu si tuto knihu mohou zamilovat i nečtenáři.

20.01.2018 5 z 5