wikiniki wikiniki komentáře u knih

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Úžasná kniha a to i přesto že je plná neštěstí a negativních věcí. Nejdříve mi dělalo problém se začíst, ale nakonec mě kniha pohltila. Žádná jiná kniha mě ještě tak nedojala, jako Sophiina volba.

18.02.2014 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Pro mě zajímavý nápad i děj. Postavy jsem si oblíbila. Doufám, že se k tomuto dílu někdy vrátím.

18.02.2014 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Opět nemám slov. S pohádkových knížek se postupně stává víc a víc strašidelný příběh (a je to dobře). Ale na kouzlu Bradavic to nic nemění.

15.02.2014 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Další úžasný Bradavický příběh. Opět jsem se od něj nemohla odrthnout.

30.01.2014 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Dobrá kniha, takové ideální odpočinkové čtení.

31.10.2013 4 z 5

Americká hospodyňka Americká hospodyňka Helen Ellis

Ideální kniha na odpoledne.

01.01.2019 3 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Opět příběh, který překvapí jak svým dějem tak i závěrem.

03.01.2015 5 z 5

Divoké kosti Divoké kosti Kathy Reichs

Temp mě opět nezklamala. Pěkný a docela srozumitelný příběh plný napětí, strachu a sem tam i uvolněné atosféry.

08.07.2014 4 z 5

Zločiny pro dva Zločiny pro dva Agatha Christie

Tommy a Pentlička jsou prostě úžasní. Případy které řeší jsou zajímavé a určitě každého vtáhnou do děje.

29.06.2014 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Podle mého názoru je to jeden ze slabších dílů, které jsem četla. Docela dlouho mi trvalo, než jsem se knížkou prokousala. Moc se mi nelíbilo, že do Narnie nepřišly děti z našeho světa, ale celý děj se točil kolem dětí z jinéh země. To, že se v knížce objevily děti "ze skříně" mě moc neoslovilo.

15.06.2014 3 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Taky tento díl řadím mezi první. Děj zatím není moc chytlavý, a jsou i lepší díly, ale každý příběh musí něčím začít, tak proč né zrovna takto. Už se těším až se začtu do dalšího dílu.

31.05.2014 3 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Prostě skvělá detektivka. I když jsem věděla, kdo je vrah, při přečtení jména jsem tomu i tak nemohla uvěřit. Doporučuju si přečíst.

17.05.2014 5 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Takový Agathin průměr, ale i tak dobrá kniha.

13.04.2014 4 z 5

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

Ideální oddychová knížka. Ráda se k princezně Mii zase jednou vrátím.

Pavoučí kosti Pavoučí kosti Kathy Reichs

Knížka se četla dobře, i když jsem se místema ztrácela v ději. Ale Kathy opět nezklamala a napsala čtivou knihu.

10.11.2013 4 z 5

Divadlo Járy Cimrmana Divadlo Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák

Tomuto se prostě nedá nic vytknout, dokonalá kniha a dokonalý Cimrmanovský humor, který vás nenechá na chvíli si odpočinout od smíchu.

31.10.2013 5 z 5

V hotelu Bertram V hotelu Bertram Agatha Christie

Agathiny knížky nikdy nezklamou. Tahle se čte skoro sama, je opravdu perfektně napsaná.

21.05.2013