wesulle wesulle komentáře u knih

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Četla jsem na doporučení kamarádky a abych si udělala celkový obrázek, přečetla jsem celou sérii. První tři díly byly celkem dobré. Další čtyři knihy už byly jen nastavovaná kaše na rejžování. Po této sérii jsem trošku zanevřela na YA literaturu a fantasy. Doufám, že se mi chuť ke čtení opět vrátí.

08.01.2017 1 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

08.01.2017 1 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

08.01.2017 3 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

08.01.2017 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Knihu jsem četla po Hobitovi, který patří k mým nejoblíbenějším knihám. Nedosahuje jeho kvalit, ale i tak se m moc líbila. Děj je místy nudný - co si budeme povídat - ale prostředí to všechno vynahrazuje.

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kniha byla hezká, ale na Drahokamy zdaleka nemá. Moc se mi líbí námět.

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Knihu jsem přečetla s téměř desetiletým zpožděním. Myslím, že na ní musí být čtenář psychicky připravený. Začátek byl velmi popisný, místy unavný, ale čím děj postupoval, tím byl zajímavější.

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Knihu jsem četla díky Čtenářské výzvě 2016. Neurazí, nenadchne.

26.06.2016 3 z 5

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Kniha mě bavila. Vadily mi jen pasáže o látkách a šití. Jinak byla kniha výborná.

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Nečekaně další skvělý díl.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Zajímavá kniha, která nutí k zamyšlení. Některé hrdinky byly na pěst, ale líbila se mi propojenost jednotlivých kapitol.

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Skvělé. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu všechny knížky ze série.

26.06.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Cormoran mě fakt baví. Další povedený kousek, který se četl jedním dechem.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jak by řekla naše češtinářka - je to takové plážové čtivo.

10.03.2016 3 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Přečteno jedním dechem.

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Další skvělý díl, který se četl jedním dechem.

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Kniha se četla jedním dechem. 1 hvězdičku ubírám za někdy hodně neuvěřitelný děj a naivitu.

10.03.2016 4 z 5

Čekala jsem víc. Byla napsáná pro mě nepochopitelným stylem, což ovšem nesnižuje hrůzy, které popisuje. RIP

10.03.2016 1 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Přečteno jedním dechem - jako každý díl!

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Asi jsem od knihy očekávala víc. Tak nějak jsem tušila, kde bude "zakopaný pes". Jinak docela obstojná knížka.

10.03.2016 3 z 5